Головна » Технології » Для перемикання телевізора не варто вставати з дивана

Для перемикання телевізора не варто вставати з дивана

У Netflix представили пристрій для управління телевізором силою думки. Управління здійснюється за допомогою спеціального гаджета, інформує РБК-Україна.

Розробники онлайн кінотеатру Netflix представили пристрій MindFix, яке дозволяє силою думки управляти телевізором. Про це повідомляється в блозі компанії.

Пристрій був представлений в рамках Netflix HackDay Winter 2017. Управління за допомогою MindFix здійснюється завдяки гаджету “Muse”. Пристрій надівається на голову користувача. Це – адаптований розробниками під управління Netflix електроенцефалограф, який відстежує зміну функцій мозку. Випускати даний пристрій на споживчий ринок компанія не збирається.

Однак такі розробки,зазвичай не залишаються поза увагою військових. Можливо, цей винахід знайде призначення у військовій сфері.

Netflix продемонструвала відео, в якому показано, як працює MindFix. З його допомогою розробники змогли запустити фільми з бібліотеки Netflix і прокрутити меню сервісу.

Варто нагадати, що це не перша така розробка. У 2015 році ВВС повідомляло про подібний експеримент. Розробники з британської телерадіокомпанії BBC створили пристрій, який може назавжди вивести з ужитку звичні пульти дистанційного управління. Інформація про це розміщена в офіційному блозі BBC.

Новинка за допомогою сенсорів і особливих датчиків може зчитувати електроенцефалограму мозкових хвиль і передавати її на спеціальний додаток. Таким чином перемикання каналів стає можливим за допомогою мозкової активності носія подібного пристрою.

Самі учасники експерименту коментували апарат досить неоднозначно. За словами добровольців, поки що управління телевізором силою думки займає більше часу, ніж звичайне перемикання через пульт.

Також учасники зазначали, що подібні мозкові маніпуляції вимагають наявності спеціальних навичок концентрації уваги.

Ще раніше, у 2014 році, авмериканець Джонатан Воллоу створив систему, що дозволяє набирати текст силою думки.

Наразі процес “друкування” повільний: щоб система зафіксувала увагу пацієнта на букві, потрібно не менше п’ятнадцяти секунд.

Вчений з США, що спеціалізується на відновленні мозку після травм, розробляє систему “мозок-комп’ютер”, яка допоможе паралізованим людям спілкуватися. Завдяки цій системі стало можливим набирання тексту силою думки.

Винайдена Джонатаном Воллоу система може зчитувати сигнали мозку і виводити їх на монітор комп’ютера, пише The Verge, інформує Кореспондент.

Виглядає система досить просто: це підключена до комп’ютера шапочка, схожа на плавальну, тканина якої пронизана наповненими гелем електродами.

Концентруючись на зображених на екрані літерах, людина, що використовує цю систему, змушує її електроди визначати, на якій з букв увагу сконцентровано більше, тим самим виводячи її на екран.

Поки що процес “друкування” повільний; щоб система зафіксувала увагу пацієнта на букві, потрібно не менше п’ятнадцяти секунд. Але вже і такі показники – великий успіх для хворих, у яких паралізоване все тіло.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 392

коментарі закриті

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua