Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 21 лютого

Інформдень: 21 лютого

Військова прокуратура вилучила 12 автоматів, які завтра хотіли застосувати на Майдані.

Про це повідомив заступник глави ГПУ, головний військовий прокурор Анатолій Матіос у Фейсбуці – Укоігформ.

“Завдяки військовій контррозвідці СБУ 12 автоматів і одна СВД завтра вже не будуть “працювати” на

Майдані. Лише завдяки філігранній роботі військової контррозвідки СБУ щойно слідчі військової прокуратури Південного регіону оформили затримання військовослужбовця-контрактника ВМС однієї з частин, що дислокована в Одесі”, – написав він.

“Контрактник, не знаючи, що перебуває під контролем контррозвідників, замовив із зони АТО і купив для так званої “Одеської народної республіки” 12 автоматів АК та гвинтівку СВД. Закуплено зброю “патріот” (??) збирався, згідно допиту “по гарячим слідам”, везти сьогодні вночі на Київ для застосування завтра на Майдані”.

 

Штаб АТО: за минулу добу загинув один військовослужбовець

За минулу добу зоні проведення АТО проросійські бовики 59 разів обстріляли позиції україїнських військових, передає  УНН  з посиланням на прес-службу штабу АТО .

Російсько-окупаційні війська продовжують в односторонньому порядку порушувати будь-які домовленості.

На Маріупольському напрямку зі 120 та 82 міліметрових мінометів окупанти обстрілювали Широкине та Водяне. З гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї — Гнутове, Талаківку, Водяне, Павлопіль. По Тарамчуку та Широкиному вели вогонь БМП противника.

На Донецькому напрямку — зі 120 та 82 міліметрових мінометів загарбники обстріляли Авдіївку, Луганське та Опитне, а з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї — Луганське, Зайцеве та Кам’янку. По Кам’янці вогонь вів і снайпер. По Авдіївці — танк.

На Луганському напрямку з 82 міліметрових мінометів обстріляли Катеринівку та Новоолександрівку. З гранатометів — Станицю Луганську.

Загалом зафіксовано 59 обстрілів. Одного українського військового поранено.

 

SIPRI: Росія постачає бойовикам танки, ПТРК і зенітні ракети

Росія постачала бойовикам на сході України танки, бронетехніку, протитанкове озброєння і зенітні ракети. Про це йдеться у звіті Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, передає  УНН.

За даними інституту з 2012 по 2016 рік кількість зброї, переданої військовим угрупуванням у світі склала 0,02% від загального світового ринку зброї.

Звіт свідчить про те, що за вищезгаданий період Росія постачала озброєння у 50 країн світу. Зокрема бойовики на сході України отримали танки та іншу бронетехніку, а також протитанкове озброєння і зенітні ракети.

За словами експертів, існують причини, які заважають знайти докази постачання озброєння. Окрім секретності і пропаганди існують інші чинники, що ускладнюють цей процес. Вказується, що важко із впевненістю визначити, як і коли було отримане конкретне озброєння.

 

Група російських волонтерів “Вантаж-200 з України в Росію” опублікувала на своєму сайті новий список загиблих бойовиків і російських військових на Донбасі.

Про це повідомила голова правління Міжрегіонального координаційного Центру “Забутий полк” Олена Васильєва на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

У списку вказані імена 3 041 загиблого  бойовика, 28 медиків і 12 журналістів російських і сепаратистських ЗМІ.

Нагадаємо: станом на 6 березня 2016 року список загиблих на Донбасі бойовиків за даними цієї ж волонтерської групи містив 2 081 прізвище.

 

СБУ викрила злочинну діяльність групи осіб, очолювану керівником ГО “Донбаське земляцтво міста м.Києва” Андрієм Будяком, які за вказівками російських кураторів здійснювали системні цілеспрямовані заходи з дестабілізації ситуації в Україні.

Про це заявив на брифінгу голова СБУ Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Другу групу очолював Будяк А.В., керівник громадського об’єднання  “Донбаське земляцтво міста Києва”, який безпосередньо контактував із спецслужбами РФ. До складу групи входили – Ярова Г.Д., голова секретаріату депутатського об’єднання з реформування податкового, митного та земельного законодавства України, Житомирський Ю.М., помічник-консультант кількох депутатів Верховної Ради, Меніович К.О., помічник-консультант кількох депутатів”, – заявив Грицак, розповідаючи про підривну роботу проти України  в інтересах РФ.

За даними СБУ, до вказаної злочинної діяльності за грошову винагороду залучаються народні депутати України та депутати обласних рад.

Під час брифінгу журналістам було продемонстровано відео, на якому члени злочинної групи, зокрема, обговорювали організацію проведення круглого столу у парламенті з питань надання особливого статусу Запорізькій області (розмова між Яровою та Житомирським, який є помічником народних депутатів Кривошеї Г.Г, Силантьєва Д.О., Бахтєєвої Т.Д.), планування проплачених кураторами заходів з “прихованої федералізації” (розмова між  Яровою та Меніович, яка є помічником нардепа Павлова К.Ю.), організація подання за вказівками кураторів замовного законопроекту “Про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку, популяризації та захисту російської мови в Україні”  (Ярова-Меніович та Ярова-Будяк).

“Ми будемо рухатися разом з ГПУ в рамках зареєстрованих кримінальних проваджень та будемо задавати питання тим, хто тут звучить. Мені цікаво скільки телефонів сьогодні буде відключено, я думаю, що буде дуже багато”, – прокоментував відео Грицак.

Як повідомляло агентство, СБУ викрила злочинну діяльність декількох груп осіб, які отримують вказівки та фінансування від кураторів з РФ з метою втілення розробленої в Кремлі ідеї “прихованої федералізації” та дестабілізації ситуації в Україні.

Організаторами однієї з груп є колишній помічник екс-міністра освіти та науки України Дмитра Табачника Антон Кузьменко, колишній головний редактор Запорізького відділення проросійського інформагентства “Новий регіон” Павло Золотарьов, активні учасники проекту “Українська федерація”, ініційованого лідерами ГР “Український вибір”.

 

Учасники груп, які співпрацювали з російськими спецслужбами, будуть взяті під домашній арешт.

Про це заявив у вівторок на спільному брифінгу з головою СБУ Василем Грицаком генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Учора відбулися санкціоновані судом обшуки, і кожен із цих людей отримає відповідний ступінь запобіжного заходу. У більшості випадків наразі йдеться про домашній арешт”, – сказав Луценко.

Як повідомляв Укрінформ,  СБУ  викрила кілька груп осіб, які працювали на російські спецслужби з метою дестабілізації ситуації в Україні та просування розробленої у Кремлі ідеї “прихованої федералізації” нашої держави. Організаторами однієї з груп є колишній помічник екс-міністра освіти та науки України Дмитра Табачника Антон Кузьменко та колишній головний редактор запорізького відділення проросійського інформагентства “Новий регіон” Павло Золотарьов. Було створено низку політичних проектів, направлених на дестабілізацію ситуації в Україні, зокрема “Громадська рада Дніпропетровщини”, “Соціальне Запоріжжя”, “Одеса за Порто-франко”, “Харківська Слобожанщина” тощо.

 

Російські спецслужби взяли тактику фінансування в Україні політичної активності й створення політичних проектів, прихованою метою яких є федералізація держави.

Про це на брифінгу заявив голова Служби безпеки Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вони (Росія – ред.) почали фінансувати політичну активність усередині нашої держави. Це вони роблять напряму, приховано – як завгодно, але, дуже прикро, через українських громадян”, – сказав Грицак.

За його словами, однією із цілей такої діяльності РФ є прихована федералізація України, а серед напрямів – вільні економічні зони, виборність губернаторів та керівників правоохоронних органів, поновлення економічних зв’язків з РФ, надання російській мові особливого статусу тощо.

Грицак розповів, що російські спецслужби та так звана п’ята колона створили низку проектів, як, наприклад, “Громадська рада Дніпропетровщини”, “Соціальне Запоріжжя”, “Одеса за порто-франко”, “Харківська Слобожанщина” та інші.

“Вони просуваються одразу за кількома напрямками на рівні окремих регіонів, у тому числі й через народних обранців різних рівнів. Механізм дії – це форуми, круглі столи, конгреси з наступними зверненнями до  Верховної Ради України, Президента України. Потім створюють ілюзію масової підтримки. Використовуються і так звані петиції, тобто звернення, а потім російські боти докидують до цих петицій багато голосів підтримки”, – зазначив голова СБУ.

 

Щонайменше 100 парламентаріїв є агентами Кремля – нардеп

На сьогодні щонайменше 100 народних депутатів України є агентами Кремля. Про це  в  ефірі “5  каналу” заявив позафракційний народний депутат Андрій Іллєнко, передає  УНН.

“Рівень 500-1000 дол. — це щось дрібне, не серйозне (йдеться про викриття СБУ російських агентів, які шляхом підкупу українських політиків намагалися дестабілізувати ситуацію в Україні — ред.) У нас мінімум 100 народних депутатів — це неприкрита агентура Кремля, яка сидить у Верховній Раді і навіть не ховається”, — зазначив він.

Також А. Іллєнко наголосив, що сьогодні треба братися за народних депутатів, за мерів великих міст, які відверто займають сепаратистські позиції.

 

Народний депутат України Андрій Артеменко заявляє, що не подавав жодних документів оточенню Трампа щодо статусу Криму, а спілкувався на цю тему тільки в усній формі.

Про це Артеменко повідомив у коментарі  Крим.Реалії – Укрінформ.

“Це була розмова. Я зустрічався з впливовими людьми, і з усіма ми проговорювали ініціативу про підписання мирного договору України та Росії щодо статусу Криму. Це не була основна мета зустрічі. Це обговорювалося одним-двома реченнями”, – пояснив він.

Артеменко бачить у порушенні проти нього кримінальної справи політичні мотиви.

“Мене звинувачують у словах, які я начебто сказав. У словах, які я офіційно ніколи не підтверджував. Ці мирні ініціативи, про припинення вогню, припинення війни, відновлення нового майданчика для переговорів з Російською Федерацією за участю представників Будапештського меморандуму – це моя мирна ініціатива. Саме за те, що я не погодив це з Президентом, мене і звинувачують”, – впевнений депутат.

Сьогодні прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження через т. з. “план Артеменка”, який передбачає, зокрема, “оренду Криму” і поступове зняття санкцій з РФ.

Пізніше генпрокурор України  Юрій Луценко  повідомив, що він припускає внесення до парламенту представлення на позбавлення недоторканності нардепа Артеменка.

Учора, 20 лютого, лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко заявив, що Артеменко виключений з фракції. А сьогодні спікер ВР Андрій Парубій офіційно оголосив про виключення Артеменка з фракції.

Артеменко в одному з інтерв’ю сказав, що він не сам розробляв план, йому допомагали “кілька десятків депутатів із різних фракцій, як з правлячої коаліції, так і опозиційних”.

Раніше видання The New York Times повідомило про те, що Артеменко підготував план з врегулювання конфлікту на Донбасі. План Артеменка передбачає, серед іншого, проведення референдуму про здачу Росії в “оренду” на 50-100 років анексованого нею Криму в обмін на виведення російських військ з Донбасу. За даними газети, цей план був переданий на початку лютого екс-радникові президента США Дональда Трампа Майклу Флінну за тиждень до його відставки.

 

Юридичний консультант і адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен підтвердив особисту зустріч минулого місяця у Нью-Йорку зі скандальним бізнес-радником Трампа російського походження Феліксом Сатером та депутатом ВР Андрієм Артеменком.

Втім, заперечив, що вони передали йому план з мирного врегулювання ситуації в Україні, який він нібито потім передав колишньому раднику Трампа з нацбезпеки Майклу Флінну.

Про це він заявив у інтерв’ю  телеканалу NBC News – Укрінформ.

Коен підтвердив, що Сатер, колишній соратник Трампа з кримінальним минулим, попросив його приїхати на зустріч у Нью-Йорк минулого місяця, і привіз із собою  Артеменка.

“Я визнаю, що відбулася коротка зустріч, але категорично заперечую, що ми обговорювали цю тему або те, що було передано якісь документи для Білого дому чи для генерала Флінна”, – сказав він, додавши, що не бачив Флінна в той час, як був у Білому домі.

Однак, видання The Times повідомило NBC News, що Коен розповів, що він взяв запечатаний конверт, щоб передати його в офіс Флінна.

За інформацією The Times, мирний план був розроблений для того, щоб призвести до скасування міжнародних санкцій проти Москви за анексію українського Криму.

Як зазначається, Коен – давній адвокат і для Трампа, і для його бізнес-організації. А Сатер працював над проектами у сфері нерухомості з компанією Трампа.

“Я знаю Фелікса (Сатера – ред.) протягом багатьох років”, – сказав Коен.

“Я отримав телефонний дзвінок: “Привіт, Майк, у Вас є кілька хвилин? Чи можемо зустрітися на каву? Ви не заперечуєте, якщо я приведу з собою одного друга? Мені мало чого відомо, однак це буде хлопець, який хоче балотуватися на пост президента України”, – додав він.

Коен розповів, що у нього не було жодної фінансової зацікавленості щодо зустрічі, і йому ніхто нічого не платив.

За словами Коена, Артеменко стверджував, що має докази корупції щодо нинішнього Президента України Петра Порошенка.

The Times повідомляє, що Артеменко  сказав Коену, що отримав схвалення щодо “мирного” плану від головних помічників Путіна. Коен додав, що навіть якщо він і взяв конверт, де був “мирний план щодо України” у Білий дім, то “що з того? що в цьому поганого?”.

Як повідомлялося раніше, Артеменка виключили з Радикальної партії через так званий мирний план по Україні.

19 лютого газета The New York Times повідомила, що член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав план нормалізації відносин між Україною і Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки.

 

Три роки тому в Криму сталися події, що стали бідою і нещастям для людей. І заходи, пов’язані з третьою річницею окупації Криму, важливі для того, щоб підтримати людей, які живуть сьогодні на півострові в умовах російського режиму.

Про це сказав глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у вівторок на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сталися події, які для людей стали бідою, нещастям, які можна назвати злочинами. Вони тривають сьогодні, і їх наслідки накопичуються і погіршують життя людей… Такі сьогодні реалії окупаційного Криму. Війна триває, ворог – Москва, на жаль. Я ніколи не думав, що робитиму такі висновки. Але насправді те, що ми робимо в дні, пов’язані з 3-ю річницею окупації Криму, це все робиться, щоб підтримати людей, які постійно живуть в умовах окупаційного Криму”, – розповів Чубаров.

Зокрема, зазначив він, 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, на телеканалі АТR розпочався телемарафон, присвячений кримськотатарській мові.

“Ми хочемо, щоб і ті, хто зараз у Криму, і ті, хто дивиться нас на материковій Україні та в інших країнах, завдяки і цій темі пам’ятали і не забували про Крим, кримських татар і розуміли наші зусилля задля збереження рідної мови”, – сказав глава  Меджлісу.

Він також повідомив, що 23 лютого, у день 99-ї річниці вбивства першого муфтія Криму, глави Курултаю і Кримської народної республіки Номана Челебіджихана, відбудеться телемарафон на каналі АТR, вечір пам’яті Челебіджихана в Національному музеї літератури України, а також спортивний турнір з національної боротьби куреш (боротьба на поясах) за участю спортсменів з Криму.

Як повідомив Чубаров, до анексії півострова в Севастополі, біля будівлі колишньої в’язниці, де російські матроси вбили Челебіджихана, кримські татари щороку проводили акції пам’яті свого національного героя.

“23 лютого 1918 року його вбили в Севастопольській в’язниці, а тіло потім викинули в Чорне море, як і інших досить відомих на той час російських діячів різних національностей, яких щоночі вбивали більшовики. Ви думаєте, через два дні біля Севастопольської в’язниці зберуться люди, щоб вшанувати пам’ять сотень убитих дуже відомих російських діячів? Ніхто не збереться, і за час українського суверенітету тільки кримські татари щороку збиралися біля стін тодішньої севастопольської в’язниці, щоб вшанувати пам’ять Номана Челебіджихана”, – відзначив Чубаров.

Крім того, повідомив він, 26 лютого відбудеться марш Солідарності з українським Кримом.

“Ми всі збираємося на Алеї Героїв Небесної Сотні навпроти готелю “Україна” і звідти о 14 годині починаємо марш по вулицях Інститутській, Шовковичній, Грушевського, Европейській площі, Хрещатику і на Майдані Незалежності потім пройде мітинг. Ми запрошуємо всіх проявити солідарність. Дуже хотілося б, щоб в Києві згадали, як три роки тому 26 лютого 2014 року українці, кримські татари і представники інших національностей виступили на захист української держави, цілісності країни. Тоді вони зробили те, що мали зробити, вони не допустили ухвалення рішення про окупацію Криму Росією”, – підкреслив політик.

За його словами, молодь у колонах нестиме портрети політв’язнів, а також державний український і кримськотатарський національний прапори.

Мітинги, зустрічі, автопробіги, телемарафони і ряд інших заходів, присвячених опору російській окупації, пройде також у Мелітополі Запорізької області, в Генічеську і селі Партизани Херсонської області.

У столиці Туреччини Анкарі біля стін Генконсульства РФ 25 лютого планується масова акція протесту “1095 днів окупації Криму”. 26 лютого акція, організована Всесвітнім конгресом кримських татар і українськими організаціями Туреччини, також пройде біля Генконсульства Росії у Стамбулі.

Як відомо, 26 лютого у Криму відбувся багатотисячний мітинг біля стін Верховної Ради АРК, в якому брали участь проукраїнські активісти, які виступали за цілісність України, і представники партії “Русское единство”, яку очолював нинішній “глава” Криму Сергій Аксьонов. Цього дня Верховна Рада АРК так і не змогла прийняти рішення про статус “російського Криму”. Наступного дня, 27 лютого, російські військові захопили всі будівлі органів влади у Криму, піднявши над ними російські прапори, а також заблокували українські військові частини. День 26 лютого проголошений в Україні Днем опору окупації Криму.

 

У третю річницю анексії Криму ситуація з правами людини на півострові не поліпшується. Рівень страхів у Криму підтримується Росією для припинення спротиву окупації.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У третю річницю окупації ми свідчимо, що, на жаль, ситуація не поліпшується – репресії тривають, і ми розуміємо, що всі публічні історії репресій створюються задля того, щоб підтримувати високий рівень і температуру страхів. Окупувавши Крим, Росія порушила 403 міжнародні односторонні договори з Україною. Окупація торкнулася абсолютно всіх сторін життя наших громадян в Криму – освіта, культурна спадщина… Мене вразило, що тільки в одній із 533-х шкіл Криму можна отримати освіту українською мовою”, – сказала Джапарова.

За її словами, “вихолощення української мови в Криму очевидне, ця мова не бажана, і розмовляти нею навіть ризиковано для здоров’я і життя”.

“Ми розуміємо, що це робиться навмисне, щоб знищити українські файли на території Криму і в свідомості людей”, – зазначила Джапарова.

Тим не менш, вважає вона, “в Криму був, є і триває громадянський спротив окупації”, і символом цього спротиву став багатотисячний мітинг у Криму, що проходив 26 лютого 2014 року.

“Тому всі заходи, які ми формуємо навколо Дня спротиву російській окупації в Криму, ми пропонуємо відзначати 26 лютого в день великого мітингу, який насправді є найпотужнішим проявом спротиву кримчан російській окупації. Це ненасильницький громадянський акт неприйняття російської дійсності, за що велике число людей досі страждає. Було сфабриковано справу “26 лютого”, і троє кримських татар Мустафа Дегерменджи, Алі Асанов і Ахтем Чийгоз – знаходяться в СІЗО, очікуючи на рішення суду”, – розповіла Джапарова.

Вона зазначила, що 25-26 лютого у Києві пройде міжнародний форум, присвячений 3-ій річниці окупації Криму, мета якого – висвітлення проблемних питань наслідків окупації Криму.

“У цьому форумі будуть чотири робочі панелі. Спікерами форуму будуть не лише експерти з кримських питань, тому що нам важливо знати як кримські проблеми розуміють інші люди. Ми говоритимемо про те, яке майбутнє може бути у Криму, і нам важливо розуміти, як це майбутнє бачать українці”, – наголосила Джапарова.

Вона зазначила, що за три роки розуміння проблем Криму в Україні “посилилося”.

“Не все робиться так швидко, як хотілося б, але ми сподіваємося, що політика щодо Криму буде більш ефективною. На щастя, розуміння проблеми Криму в Україні є, і за три роки воно посилилося і на рівні уряду України, і на громадському рівні”, – резюмувала заступник міністра інформполітики.

Як відомо, 26 лютого в Криму пройшов багатотисячний мітинг біля стін Верховної Ради Криму, в якому брали участь проукраїнські активісти, які виступали за цілісність України, і представники партії “Русское единство”, очолюваної нинішнім главою” Криму Сергієм Аксьоновим. У цей день Верховна Рада АРК так і не змогла прийняти рішення за статус “російського Криму”. На наступний день, 27 лютого, російські військові захопили всі будівлі органів української влади в  Криму, піднявши над ними російські прапори, а також заблокували українські військові частини. День 26 лютого проголошено в Україні днем спротиву окупації Криму.

 

Верховна Рада надала дозвіл на виділення земельної ділянки для створення Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за ухвалення закону № 6068 “Про внесення зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заходів забезпечення вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні” проголосували 276 депутатів.

“Зараз 2000 артефактів залишаються майже просто неба, вони знаходяться в непристосованому приміщенні і не можуть бути виставленими на те, щоб люди могли приходити, ознайомитися з історією”, – зауважила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, представляючи законопроект.

Як відомо, 11 лютого 2015 року Президент видав Указ на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування подвигу Героїв  Небесної сотні, яким, серед іншого, надано доручення Кабінету Міністрів передбачити створення у Києві в установленому порядку музею, присвяченого подіям Революції гідності.

18 листопада 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України №1186-р від 18 листопада 2015 року утворено державний заклад “Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей гідності”.

12 квітня 2016 року Указом Президента № 138/2016 зазначеному державному закладу надано статус національного та визначено його назву – “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції гідності”.

Музей має бути створений на вулиці Інститутській, де під час Революції гідності відбулися масові вбивства учасників акції протесту.

 

Рішення Росії про визнання паспортів “ДНР” і “ЛНР” підриває суверенітет України і є свідченням подальших намірів Москви дестабілізувати ситуацію в Україні.

Про це йдеться у відповіді МЗС Польщі на інформаційний запит Укрінформу.

“На переконання міністерства закордонних справ Польщі, останнє рішення Російської Федерації про визнання документів, які видаються так званими сепаратистами на частині територій Донецької та Луганської областей, які не контролюються українським урядом, є черговим кроком, який підриває суверенітет та територіальну цілісність України”, – йдеться у заяві.

У ній зазначається: Варшава розділяє занепокоєння міжнародної спільноти і думки, що такі дії суперечать цілям мирного процесу у східній  Україні.

“Попри численні заяви про готовність до конструктивного розв’язання конфлікту, Росія вчергове продемонструвала, що її метою є дестабілізація України, а не реалізація зобов’язань, передбачених Мінськими домовленостями”, – підкреслює польське зовнішньополітичне відомство.

 

Польща і Німеччина згодні, що визнання Росією паспортів “ДНР” та “ЛНР” не допомагає у мирному розв’язанні конфлікту на Донбасі.

На цьому зійшлися під час переговорів у Варшаві заступник глави МЗС Польщі  Марек Зьолковський і уповноважений МЗС Німеччини з питань Східної Європи, Південного Кавказу і Центральної Азії Андреас Пешке,  інформує  польське зовнішньополітичне відомство – Укрінформ.

“Під час зустрічі особливу увагу співрозмовники звернули на необхідність мирного розв’язання конфлікту на Донбасі. Обидві сторони погодилися, що цьому не сприяє визнання Москвою паспортів, виданих проросійськими сепаратистами на сході України”, – інформує МЗС Польщі.

Під час зустрічі Зьолковський підкреслив, що Варшава готова на “прагматичний і конструктивний” діалог з Росією. “Свідченням хороших намірів російської сторони було б повернення уламків  президентського Ту-154М, який залишається в Росії вже майже сім років”, – підкреслив Зьолковський.

Заступник глави МЗС Польщі підкреслив, що стабільна і суверенна Україна є “ключовою для гарантування європейської безпеки”.

“Україна є не лише пріоритетною країною з точки зору польської допомоги на розвиток, але також й адресатом нашої підтримки щодо необхідних реформ у таких сферах як децентралізація, освіта чи боротьба з корупцією”, – наголосив Зьолковський.

За його словами, вагомим елементом підтримки незалежності України буде повна імплементація Євросоюзом угоди про зону вільної торгівлі, а також швидке скасування візового режиму для громадян України з біометричними паспортами.

 

Російське керівництво не бачить жодних порушень міжнародних зобов’язань у своєму рішенні визнати “паспорти “Л/ДНР” законними, заявивши водночас про загрозу “замороження” конфлікту на Донбасі.

З відповідною заявою виступив у вівторок під час засідання РБ ООН перший заступник глави постійного представництва Росії при ООН Петро Ільїчов, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Що стосується звинувачень, що російське рішення про визнання документів “ДНР/ЛНР” нібито протирічить  Мінським домовленостям, нагадаю, що це рішення не протирічить жодним міжнародним зобов’язанням нашої країни”, – заявив російський дипломат.

Він зауважив, що це рішення було прийняте Кремлем нібито “в інтересах людей для реалізації їхніх прав і свобод в умовах”. При цьому представник РФ традиційно звинуватив український уряд у тому, що той “здається, добивається протилежного”.

Водночас, Ільїчов цинічно заявив про недопустимість зриву Мінських угод.

“Потрібно забезпечити виконання тих домовленостей, які досягнуті в рамках переговорного процесу, в тому числі на рівні лідерів “Нормандського квартету”. В іншому випадку конфлікт загрожує стати замороженим”, – наголосив російський дипломат.

 

Нинішня адміністрація США досі розглядає можливості посилення взаємодії з Росією, однак вважає неприйнятним робити це за рахунок задоволення Москвою власних геополітичних інтересів та агресії проти інших країн, передусім, України.

З такою заявою виступила у вівторок на засіданні РБ ООН з питань конфліктів у Європі постійний представник США при Організації  Ніккі Гейлі, передає власний кореспондент Укрінформу.

“США вважають можливим покращити відносини з Росією. Зрештою, ми боремося зі спільними загрозами, але більш тісна взаємодія з Росією неможлива за рахунок безпеки наших європейських друзів і союзників”, – заявила постійний представник Сполучених Штатів.

Саме через це, підкреслила вона, США закликають Росію поважати суверенітет і територіальну цілісність України. “Саме за цієї причини ми продовжуємо закликати Росію продемонструвати прихильність миру за рахунок повного виконання зобов’язань за Мінськими домовленостями та припинити окупацію Криму”, – заявила американський дипломат.

Вона наголосила, що Америка продовжує стояти разом з народом України. “Росія намагалась завадити змінам, які вимагав (на Майдані – ред.) український народ. Росія окупувала Крим та спробувала анексувати частину території України. Ці дії Сполучені Штати не визнають”, – заявила Гейлі. Вона продовжила, що Росія озброювала, фінансувала сепаратистські сили на сході Україні. “Руйнування в населеному пункті Авдіївка засвідчують наслідки втручання Росії в Україну. Визнання Росією та видача паспортів та інших незаконних документів сепаратистам, підтримуваних Росією в Луганську і Донецьку – це ще один виклик зусиллям з підтримки миру на сході України” – зауважила американський дипломат.

Вона акцентувала, що “США і ЄС єдині в підході (щодо засудження агресії РФ в Україні – ред.) та зберігатимуть санкції, поки Москва не виконає в повній мірі свої зобов’язання за Мінськими угодами”. Гейлі також нагадала, що санкції, пов’язані з Кримом, також зберігатимуться, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні.

 

Президент США Дональд Трамп готовий піти на угоду з Росією.

Про це сказав речник Білого дому Шон Спайсер, передає  CBS News – Укрінформ.

Якщо Трамп зможе укласти угоду з Росією, він спробує це зробити, відповів на питання під час  брифінгу Спайсер.

“Президент Дональд  Трамп  ясно сказав, що якщо він зможе досягти угоди з Росією, що намагалися зробити кілька останніх адміністрацій, то він так і вчинить, а якщо не зможе, то відповідно не вчинить. Але він спробує. Я думаю, його успіх як бізнесмена і парламентарія потрібно розглядати як позитивний знак, що він здатний це зробити”, – зазначив Спайсер.

За його словами, американський лідер зможе знайти спільну мову в боротьбі з ІД і в питаннях, пов’язаних із зростанням економіки.

“Якщо це буде в інтересах США, він піде на угоду. Над цим ми продовжимо працювати з Росією”, – підкреслив прес-секретар Білого дому.

Раніше віце-президент США Майк Пенс сказав, що США “залучатимуть Росію до відповідальності” і вимагатимуть виконання мінських угод навіть у той час, поки Трамп шукає спільну мову з РФ.

 

Amnesty International : в 2016 році світ зіткнувся з “політикою демонізації”

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International оприлюднила щорічний звіт про ситуацію з правами людини в світі. Автори доповіді зафіксували зростання агресивної політики в усьому світі, передає  УНН.

“2016-й став роком, коли занадто багато політики стали вдаватися до згубних і сіючих ворожнечу маніпуляцій з колективною ідентичністю”, — заявив генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті.

Зрушення в глобальній політиці, що відбулися в 2016 році, до яких Amnesty International відносить обрання президентом США Дональда Трампа, “брексіт” у Великобританії і політику стосовно мігрантів з Близького Сходу, негативно позначилися на ситуації з правами людини. Саме про це йдеться в 170-сторінковій доповіді.

Для опису проблеми правозахисники використали термін, що раніше не зустрічався в їхніх щорічних доповідях, — “політика демонізації”.

На думку правозахисників, у 2016 році політики в усьому світі використовували “мову ворожнечі”.

 

Україна вважає, що всі ключові структури ООН, в тому числі генеральний секретар Організації та Рада Безпеки, можуть бути більш ініціативними та ефективними в процесі врегулювання сучасних конфліктів.

На цьому наголосив, виступаючи під час засідання РБ ООН у вівторок, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Україна вважає, що генеральний секретар повинен діяти ініціативно в ситуаціях, пов’язаних з попередженням і впливом на конфлікти. Ми також повністю згодні з генеральним секретарем, що Рада Безпеки має більш активно використовувати варіанти, викладені в главі 6 Статуту ООН”, – заявив український міністр.

Водночас він підкреслив, що генсек також не повинен відсторонятися від того, щоб звертати увагу Радбезу на небезпечні події відповідно до статті 99 Статуту ООН. “Жоден з цих інструментів не використовувався у 2008 році (під час агресії Росії проти Грузії. – Ред.), або в 2014 році (початку агресії РФ проти України. – Ред.) попереднім генеральним секретарем”, – нагадав Клімкін. Він висловив переконання, що в якості першого кроку на цьому напрямі “генеральний секретар міг би розробити варіанти для політичної присутності та присутності в плані безпеки ООН в Україні та щодо способів співробітництва з ОБСЄ“.

Окремо Клімкін наголосив на необхідності провести реформу в роботі Ради Безпеки ООН, щоб унеможливити зловживання з правом вето. “Рада Безпеки має бути здатною ефективно реагувати на конфлікти незалежно від потенційної присутності держави-сторони конфлікту в якості постійного члену РБ ООН”, – заявив український міністр.

 

Глава МЗС України Павло Клімкін закликав реформувати Раду безпеки ООН, щоб усунути зловживання правом вето постійними членами.

Про це передає “Радіо Свобода” – Укрінформ.

“Рада безпеки має бути здатна давати дієву відповідь на криваві конфлікти незалежно від можливої присутності сторони конфлікту за цим столом в якості постійного члена Ради безпеки”, – сказав він, виступаючи на відкритих дебатах в Раді безпеки ООН на міністерському рівні на тему “Дотримання міжнародного миру і безпеки: конфлікти в Європі”.

За його словами, надалі неприйнятно, щоб пункт Статуту ООН про те, що “сторона спору повинна утримуватися від голосування і далі кричуще ігноруються”. Вкрай необхідно запровадити чіткі процедури для належного виконання цієї статті, підкреслив Клімкін.

У виступі він звернув увагу на низку конфліктів у Європі, викликаних діями, за його словами, “держави”, яке створює на континенті багато “гарячих точок”, застосовуючи стратегію: підбурити до конфлікту, взяти в ньому участь, підтримати його, а потім підірвати мирні зусилля замість посередництва в них.

Він зазначив, що для  ООН  проблема в тому, що “архітектор цієї стратегії сидить за цим столом, як постійний член Ради безпеки ООН”.

“Маючи серйозну відповідальність зберігати мир і безпеку, це держава – Росія – замість цього вдається до порушення документів, які були розроблені як наріжні камені світу – Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту, Паризької хартії”, – звернув увагу Він.

“Метою агресії Росії проти України є європейська і трансатлантична єдність як основні елементи світового порядку безпеки. Повернути назад події розпаду Радянського Союзу чверть століття тому вже давно стало для Кремля нав’язливою думкою. Росія використовує на свою користь слабкості інших. І одна з таких інституційних слабкостей, якою вона зловживає, – право вето в Раді безпеки ООН і правило консенсусу в ОБСЄ. А дієвий механізм притягнення зловмисника до відповідальності за його порушення ще не створено”, – сказав міністр.

Раніше він закликав  ООН бути активнішою у питанні врегулювання конфліктів.

 

Міністерство інформаційної політики готує низку системних рішень для реалізації Доктрини інформаційної безпеки.

Про це заявив міністр інформаційної політики Юрій Стець, коментуючи призначення Дмитра Золотухіна своїм заступником, повідомляє  прес-служба МІП – Укрінформ.

“Одним із пріоритетів міністерства є захист інформаційної безпеки нашої держави, тож ми готуємо низку системних рішень на реалізацію Доктрини інформаційної безпеки”, – сказав Стець.

За його словами, Золотухін – людина, яка налагодила комунікацію між міністерством, представниками громадськості та медіаюристами під час створення експертної ради при МІП. “Саме це дало можливість створити збалансований документ, ухвалений на засіданні РНБОУ. Тому абсолютно логічно, щоб напрям із реалізації Доктрини координував професіонал, який працював над створенням цього документа”, – зазначив міністр.

Зі свого боку,  Золотухін  заявив, що для нього є великою честю продовжувати служити українському народові в новому статусі. “Маючи досвід і знання у сфері національної безпеки, я дуже добре розумію, які непрості завдання стоять перед нами та як важливо пам’ятати і контролювати ті “червоні лінії” свободи слова і свободи преси, які не можна перетинати, розбудовуючи національну безпеку України та відповідаючи на важкі виклики сьогодення в інформаційному просторі”, – зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, уряд на засіданні 21 лютого призначив Дмитра Золотухіна заступником міністра інформаційної політики України. Золотухін був секретарем Експертної ради при Міністерстві інформаційної політики України, безпосередньо займався розробкою Доктрини інформаційної безпеки, яка була схвалена на засіданні Кабінету міністрів України 28 жовтня 2015 року та в подальшому схвалена на засіданні РНБОУ 29 грудня 2016 року, працював у громадському секторі, розвиваючи напрям медіаграмотності та роботи з відкритими джерелами інформації, має досвід роботи в органах національної безпеки.

 

Головний військовий прокурор – заступник Генпрокурора Анатолій Матіос задекларував подарунок вартістю 682 тис. 672 грн.

Цю  інформацію  він подав у Національне агентство з питань запобігання корупції – Укрінформ.

Згідно оприлюдненими   даними  такий коштовний подарунок Матіосу зробила дружина Ірина Барах.

Про який саме презент ідеться – невідомо, вказано лише, що він “у негрошовій формі”.

Як відомо, 13 лютого Анатолій Матіос святкував день народження, йому виповнилося 48 років.

 

У нижній палаті парламенту Нідерландів розпочалися дебати щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, парламентарії планують обговорити законопроект, що вводить у дію ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

У дебатах беруть участь прем’єр-міністр Марк Рютте та міністр закордонних справ Берт Кундерс.

Для завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС відповідний закон має бути підтриманий нижньою та верхньою палатами парламенту.

Нагадаємо, у квітні минулого року у Нідерландах відбувся консультативний референдум, на якому більшість проголосувала проти ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС Нідерландами. Уряд країни виступив за пошук рішення, яке б давало можливість зняти висловлені під час кампанії “занепокоєння” виборців і при цьому ратифікувати документ. В середині грудня минулого року лідери Євросоюзу погодили запропоновані Нідерландами пропозиції щодо умов завершення ратифікації у країні  Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

 

У Державному концерні “Укроборонпром” спростували поширену окремими ЗМІ інформацію про нібито розширення військово-технічної співпраці з підприємствами Росії.

Відповідну заяву опубліковано на  сайті  держконцерну – Укрінформ.

“Інформація щодо розширення військово-технічної співпраці підприємств-учасників Державного концерну “Укроборонпром” з підприємствами країни-агресора, з посиланням на дослідження Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), не відповідає дійсності. Такі заголовки дискредитують український оборонно-промисловий комплекс та вітчизняну журналістику. Зробивши запит на офіційному сайті SIPRI, щодо угод на поставки та замовлення озброєння між Україною та РФ – чітко вказано про припинення їхнього виконання з 2014 року”, – наголосили в Укроборонпромі.

Концерн запевняє, що виконує указ Президента, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 серпня 2014 року «Про заходи щодо удосконалення державної військово-технічної політики», тобто не експортує до РФ товари військового призначення та подвійного використання.

В Укроборонпромі також поскаржилися, що, коли в грудні 2016 року SIPRI опублікував оновлений рейтинг світових виробників  зброї, в якому ДК “Укроборонпром” посів 81-е місце, стрибнувши одразу на 11 позицій, то ця інформація чомусь не отримала такого поширення вітчизняними ЗМІ.

 

Делегація ДК “Укроборонпром” підписала низку нових експортних домовленостей та уклала меморандуми про співпрацю в перший день роботи наймасштабнішої військової виставки IDEX-2017.

Про це повідомляє  прес-служба концерну – Укрінформ.

“Українська зброя цінується на міжнародному ринку, адже вона відповідає викликам сучасності, а наші фахівці закладають в нові розробки досвід участі українських військових у гібридній війни. Розроблені у рекордні терміни безпілотні апарати отримали високу оцінку міжнародної спільноти та викликали інтерес до її придбання”, – зазначили в  Укроборонпромі.

В перший день виставки делегація концерну провела продуктивні переговори з представниками іноземних компаній та оборотних відомств, присутніх на виставці. Більшість нових домовленостей укладено в галузі бронетанкової та оптико-електроної техніки.

Присутній на заході заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко зауважив, що експортний потенціал Укроборонпрому дозволяє гідно представити нашу державу на міжнародній виставці.

“Експортні домовленості – це валютні фінансові надходження до бюджету країни. Це інвестиція у розвиток всієї держави та, насамперед, в її оборонно-промисловий комплекс”, – зазначив він.

Нагадаємо, ДК “Укроборонпром” бере участь у одній із головних виставок зброї у світі – IDEX (International Defence Exhibition), яка проходить раз на два роки у Об’єднаних Арабських Еміратах. Цього року вона розпочалась 19 лютого та триватиме п‘ять днів.

 

Генпрокуратура повідомила про підозру екс-заступнику голови Київської міської державної адміністрації – начальнику Головного управління земельних ресурсів щодо незаконного узгодження передачі кооперативу 65,1 га землі на 1,4 мільярда гривень.

Про це повідомляє  Генеральна прокуратура – Укрінформ.

“Повідомлено про підозру колишньому заступнику голови Київської міської державної адміністрації – начальнику Головного управління земельних ресурсів у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, а саме у тому, що він умисно з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи в порушення норм чинного законодавства, без належного опрацювання та зазначення наявних обмежень, зловживаючи своїм службовим становищем, безпідставно погодив передання у власність обслуговуючому кооперативу житловий кооператив «Котміст» для будівництва  земельні  ділянки площею 65,1 га загальною вартістю понад 1,4 млрд грн, які можуть бути включенні до меж ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків», – йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що судом постановлено рішення про повернення незаконно відчужених земель громаді Києва.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

 

У самопроголошеній “Донецькій народній республіці” затримали директора коледжу при Донецькій академії автотранспорту Валерія Недосєкіна за підозрою в шпигунстві на користь українських спецслужб.

Про це повідомляє телеканал  “112 Україна”, посилаючись на інформацію в сепаратистському виданні – Укрінформ.

“Нами був затриманий директор коледжу при Донецькій академії автомобільного транспорту, який до того ж є членом приймальної комісії. Цей чоловік здійснював збір і передачу даних українським спецслужбам. Основна мета – заподіяння шкоди Республіці і створення загрози безпеки”, – заявили в “Міністерстві державної безпеки  “ДНР”.

Повідомляється, що Недосєкін нібито збирав і передавав відомості про переміщення військової техніки, координати важливих об’єктів інфраструктури, дані про місця проживання та маршрути пересування ватажків бойовиків.

Також відомо, що Недосєкін, 1972 року народження, є громадянином України.

 

Міжнародні зусилля з урегулювання ситуації на сході України поки не принесли реальних результатів, водночас, останні загострення ситуації на Донбасі свідчать про “реальний ризик ескалації”.

Про це заявив у вівторок під час засідання РБ ООН з питань конфліктів у Європі генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Недавнє зростання бойових дій (на сході України – ред.) нагадує про реальний ризик ескалації, і це призводить до страждання населення в зоні конфлікту”, – підкреслив Заньєр.

Він нагадав, що і головний спостерігач в Україні посол Ертурул Апакан, і представник  ОБСЄ  у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік представляли брифінги щодо розвитку ситуації на місцях. “Втім, прогрес у мирному врегулюванні поки не досягнутий попри величезні зусилля із забезпечення миру”, – констатував глава ОБСЄ.

Він також засудив рішення Москви щодо визнання дійсними документи “Л/ДНР”. “Я занепокоєний, що недавнє оголошення про визнання Росією документів, виданих самопроголошеними республіками, ускладнює виконання Мінських домовленостей”, – зауважив Заньєр.

Глава ОБСЄ також наголосив на необхідності забезпечити свободу й безпеку пересування місії спостерігачів ОБСЄ, яка повинна виконувати свою функцію: “Нам потрібна політична участь сторін і міжнародного співтовариства”.

Заньєр підкреслив, що зараз СММ спостерігає за нещодавно оголошеним режимом припинення вогню та наголосив, що вважає відведення важкого озброєння “ключовим кроком для деескалації”.

 

Відомий російський журналіст Аркадій Бабченко залишив країну і зараз знаходиться в Чехії.

Про це він повідомив у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Є інформована обгрунтована думка, що деякий час мені краще пожити за межами нашої, богом хранимої, Батьківщини”, – написав він.

Як розповів Бабченко порталу  “Такие дела”, його від’їзд не треба вважати безстроковою еміграцією.

“Справа не в якихось особистих погрозах, це, швидше, було питання моєї свободи або несвободи”, – зазначив журналіст, який зараз знаходиться в чеській столиці Празі.

Аркадій Бабченко брав участь в контртерористичній операції в Чечні, працював військовим кореспондентом “Московського комсомольця”, співпрацював з “Новою Газетою” і рядом інших видань.

У грудні 2016 року Бабченко став мішенню для критики з боку багатьох федеральних ЗМІ, відмовившись виражати співчуття рідним і близьким загиблих при катастрофі над Чорним морем літака Ту-154 Міністерства оборони РФ з артистами ансамблю імені Александрова на борту. Він пояснив це тим, що жертви авіакатастрофи, які направлялися до  Сирії, як висловився журналіст, “співали і танцювали на підтримку” російської влади.

Після цього колумніст “Комсомольської правди” Анатолій Жильцов закликав порушити кримінальну справу відносно Бабченка, а депутат Держдуми Віталій Мілонов зажадав позбавити журналіста громадянства.

 

Норвегія хоче долучитися до всіх зустрічей між Великою Британією і Євросоюзом, на яких будуть обговорювати двосторонні відносини після Brexit.

Про це повідомляє The Independent – Укрінформ.

Як зазначається, скандинавська країна не має членства в ЄС, але платить за доступ до єдиного європейського ринку, який вона отримала як учасниця Європейського економічного простору.

“Ми б хотіли мати можливість бути залученими до зустрічей ЄС-Британія, які будуть стосуватися єдиного ринку”, – сказав норвезький міністр із питань ЄС і Єдиного економічного простору Франк Бакке-Єнсен.

При цьому він додав, що має на увазі розмови як про постійний доступ Лондона до європейського ринку, так і в перехідний період.

За словами Бекке-Єнсена, його країна також намагається організувати двосторонній політичний діалог із Британією. “Ми готові обговорити нашу майбутню співпрацю на конкретних умовах настільки скоро, наскільки ситуація дозволить”, – зазначив він.

Раніше повідомлялося, що Норвегія може поставити хрест на мріях  Британії  про “норвезький сценарій” відносин з ЄС.

 

У нижній палаті парламенту Нідерландів є більшість голосів, щоб підтримати ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Про це пише  голландське видання AD.nl  за результатами дебатів, які відбулись у парламенті Нідерландів у вівторок – Укрінформ.

“Незважаючи на жорстку крику з боку великої частини опозиції, більшість у нижній палаті парламенту підтримують закон про затвердження угоди”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, запропоноване урядом рішення підтримують колаційні партії VVD та PvdA, а також опозиційні D66 та Groen Links.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок у нижній палаті парламенту Нідерландів відбулись дебати щодо законопроекту, який вводить в дію ратифікацію Угоди про  асоціацію Україна-ЄС

Для завершення ратифікації документ має бути підтриманий Нижньою та Верхньою палатами парламенту країни.

Нагадаємо: у квітні минулого року у Нідерландах відбувся консультативний референдум, на якому більшість проголосувала проти ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Уряд країни виступив за пошук рішення, яке б давало можливість зняти висловлені під час кампанії “занепокоєння” виборців і при цьому ратифікувати документ.

В середині грудня минулого року лідери Євросоюзу погодили запропоновані Нідерландами пропозиції щодо умов завершення ратифікації у країні Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

 

Україна не визнає так званий “конституційний референдум” у Нагірному Карабаху, що відбувся напередодні.

Про це йдеться у коментарі речниці МЗС України Мар’яни Беци, розміщеному на сайті зовнішньополітичного відомства – Укрінформ.

“Україна не визнає т.зв. “конституційний референдум”, який відбувся 20 лютого 2017 року на території Нагірного Карабаху Азербайджанської Республіки, та вважає його нелегітимним”, – наголошується у заяві.

Як зазначають у МЗС, “референдум” є порушенням Конституції Азербайджанської Республіки та міжнародного права та не має правових наслідків.

“Позиція України щодо нагірнокарабаського конфлікту залишається незмінною та полягає у безумовній підтримці суверенітету та територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в її міжнародно визнаних кордонах”, – наголошується у заяві.

Нагадаєом, у Нагірному Карабаху 20 лютого відбувся незаконний “конституційний референдум” щодо перерозподілу повноважень “влади”, під час якого, за даними “центрвиборчкому”, 87,6 відсотка учасників проголосували за перехід до президентської моделі.

“Референдум” уже засудили, зокрема у Баку, а також у так званій Мінській групі ОБСЄ, що є посередником у переговорах про врегулювання карабахського конфлікту між Вірменією і Азербайджаном.

 

Боротьбу за світову корону у Тегерані (Іран) українка Анна Музичук продовжила перемогою над Антоанетою Стефановою з Болгарії.

Після вчорашньої перемоги білими Музичук сьогодні на 43-му ході завершила другу партію чорними фігурами внічию, вигравши чвертьфінальне протистояння у Стефанової з рахунком 1,5:0,5, повідомляє Укрінформ.

Суперницею чинної чемпіонки світу з бліцу та рапіду Анни Музичук буде росіянка Олександра Костенюк, яка з таким же рахунком обіграла Ні Шіцюнь з Китаю.

В іншому півфіналі ЧС-2017 китаянка Тань Чжун І, яка несподівано виграла у своєї співвітчизниці, рейтинг-фавориту світової першості Цзюй Вэньзюнь (1,5:0,5) зустрінеться з кращою у парі Харіка Дронавалі – Нана Дзагнідзе. Індійська і грузинська шахістки обмінялися перемогами білими фігурами і завтра зіграють на тай-брейку.

Партії 1/2 фіналу пройдуть 23-25 лютого.

Жіночий чемпіонат світу проходить за нокаут-системою. У всіх раундах, крім шостого, фінального, суперниці грають дві класичні партії. У разі рівного рахунку проводяться партії тай-брейку. У фінальному матчі будуть зіграні чотири класичні партії.

Нагадаємо, чинною чемпіонкою світу є китаянка Хоу Іфань, яка відібрала корону у сестри Анни Музичук – Марії у березні 2016 року у Львові.

 

Процес надання дотацій від держави українським аграріям відбуватиметься автоматично, його будуть реалізовувати ДФС та Казначейство.

Про це  повідомляє  Міністерство аграрної політики та продовольства України – Укрінформ.

“Мінагрополітики не впливає на механізм та черговість розподілу коштів. Цей процес відбувається автоматично та реалізується ДФС та Казначейством”, – заявив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий.

Кабінем міністрів України 21 лютого прийняв Постанову, в якій визначений порядок формування реєстру отримувачів бюджетних дотатацій та надання відповідної інформації  Державною фіскальною службою  та Державною казначейською службою.

За прийнятим порядком сільгоспвиробники подають заяву щодо включення до реєстру отримувачів бюджетних дотацій. На підставі реєстру та поданих документів про сплату ПДВ, Державна фіскальна служба формує список отримувачів бюджетних дотацій і передає список до казначейства. Після чого казначейство в автоматичному режимі щомісячно здійснює розподіл коштів.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року був повністю скасований спецрежим  ПДВ. Пільги аграріям замінили на збільшенний обсяг дотацій від держави.

 

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що не бачить необхідності у відкритті офісу НАТО в Кишиневі.

Про це він сказав на брифінгу в Кишиневі за підсумками зустрічі з головою парламенту Андріаном Канду і прем’єр-міністром Павлом Філіппом, повідомляє власний кореспондент агентства в Молдові.

“Згідно з Конституцією Молдова – нейтральна держава, а відкриття офісу НАТО ми розцінюємо як виклик цьому нейтралітету”, – заявив Додон і додав, що “якщо навіть офіс відкриють”, він наполягатиме на його закритті.

У зв’язку з цим спікер молдавського парламенту підкреслив, що офіс  НАТО  не є військовою структурою і матиме статус дипломатичного відомства.

Як відомо, угода про відкриття в Кишиневі офісу Північноатлантичного альянсу була підписана наприкінці 2016 року прем’єр-міністром Павлом Філіппом і Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. Документ вже ратифікований молдавським парламентом.

За попередніми даними, офіс відкриється в першій половині 2017 року.

Під час нещодавньої зустрічі в Мюнхені з міністром закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрієм Галбуром заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер заявила, що “Альянс з повагою ставиться до нейтралітету Республіки Молдова”. Аналогічну заяву вона зробила і в ході зустрічі в Брюсселі з Додоном.

Нагадаємо, що Додон офіційно став президентом Молдови 23 грудня 2016 року. Він, зокрема, виступає за зближення країни з Росією і проти інтеграції в НАТО.

 

Вищий земельний суд Відня у вівторок, 21 лютого, виніс остаточну ухвалу про екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа в США.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Суд вважає екстрадицію і здійснення кримінального переслідування допустимими», – заявив суддя, пообіцявши дати письмове обгрунтування такому рішенню.

Таким чином, задоволена скарга прокуратури, що представляє інтереси США.

Цей же суд 30 квітня 2015 року відмовився видавати Дмитра Фірташа США, де його обвинувачують в корупції. Сьогодні суд розглянув апеляцію прокуратури на це рішення.

Від останнього слова бізнесмен відмовився, пославшись на те, що за нього всі висловили четверо його адвокатів, які в своїх виступах акцентували увагу на брак доказів проти їх підзахисного, а також «політичної мотивованості» цієї справи.

Процес викликав ажіотаж серед  ЗМІ.

Як відомо, голова ради групи компаній Group DF Дмитро Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом Мін’юсту США. В ордері бізнесмена обвинувачували в дачі хабарі у розмірі 18,5 млн дол. індійським політикам з метою отримання цінних ліцензій на видобування титанової руди. Згідно з рішенням Земельного суду Відня з кримінальних справ, йому було призначено запобіжний захід у вигляді екстрадійного арешту. Фірташ був звільнений під заставу за рекордних 125 млн євро і підписку про невиїзд з Австрії.

 

Український олігарх Дмитро Фірташ заарештований у Відні.

Про це повідомляє  австрійський телеканал ORF – Укрінформ.

“Фірташ був заарештований незабаром після прийняття рішення Земельного суду Відня на підставі європейського ордера на арешт”, – йдеться в повідомленні.

Український олігарх перебував на волі під рекордно високою заставою, але був заарештований, зауважує ЗМІ.

Телеканал також зазначає, що олігарх відреагував на оголошення вироку суду з “тихим жахом”.

Арешт Фірташа підтвердили  Deutsche Welle  у прокуратурі Відня.

Як заявила речниця відомства, технічно затримання не пов’язане з рішенням австрійського суду й здійснюється на підставі європейського ордера, виданого Іспанією, де його звинувачують у відмиванні грошей.

Водночас в прес-службі Фірташа спростовують відомості про його арешт. Про це повідомляє  Українська правда.

Як раніше повідомляв Укрінформ, Вищий земельний суд Відня оголосив, що вважає екстрадицію і здійснення кримінального переслідування допустимими, задовольнивши таким чином апеляцію прокуратури, що представляє інтереси США. Однак затвердити цей вердикт ще має Федеральне міністерство юстиції Австрії.

У квітні 2015 цей самий суд відмовився видавати Дмитра Фірташа США, де його звинувачують в корупції, вважаючи справу політично мотивованою. Тепер, однак, судді вирішили інакше.

Нагадаємо, голова ради групи компаній Group DF 48-річний Дмитро Фірташ був заарештований 12 березня 2014 року на запит Мін’юсту США в офісі своєї фірми у Відні. В ордері бізнесмена звинувачували у дачі хабара в розмірі 18,5 млн дол індійським політикам з метою отримання ліцензій на видобуток титанової руди. Відповідно до рішення Земельного суду Відня у кримінальних справах, йому був обраний запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту.  Фірташ  був звільнений під рекордну заставу 125 млн євро і підписку про невиїзд з Австрії.

 

Народний депутат від фракції “Народного фронту” Антон Геращенко заявив, що США може запропонувати олігарху Дмитру Фірташу дати покази проти вищого керівництва РФ в обмін на свободу.

Про це він заявив у кулуарах ВР, коментуючи рішення Вищого земельного суду Відня про дозвіл на екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа в США, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У Фірташа дуже велика проблема, бо американську феміду не можливо підкупити, з нею можливо лише домовитися. Ні для кого не секрет, що Фірташ мав великі домовленості з вищим керівництвом РФ щодо поставок газу та інших питань, то думаю, що американці запропонують  Фірташу  вийти на покази щодо вищого керівництва РФ про залучення до корупційних схем в обмін на можливість свободи. Якщо ні, то Фірташ може отримати дуже великий термін в американській в’язниці”, – сказав Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, Вищий земельний суд Відня після наради оголосив, що вважає екстрадицію і здійснення кримінального переслідування допустимими, задовольнивши таким чином апеляцію прокуратури, що представляє інтереси США.

Цей самий суд 30 квітня 2015 року відмовився видавати Дмитра Фірташа США, де його звинувачують у корупції.

Голова ради групи компаній Group DF 48-річний Дмитро Фірташ був заарештований 12 березня 2014 року за запитом Мін’юсту США в офісі своєї фірми у Відні. Бізнесмена звинувачували в дачі хабара у розмірі 18,5 млн дол. індійським політикам з метою отримання цінних ліцензій на видобуток титанової руди. Згідно з рішенням Земельного суду Відня з кримінальних справ, йому був призначений запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту. Фірташ був звільнений під заставу в рекордні 125 млн євро і підписку про невиїзд з Австрії.

 

Координатора організації “Білий молот” Владислав Гораніна, про нібито викрадення якого раніше повідомили в організації, знайшли.

Про це повідомила кореспонденту Укрінформа речник СБУ Олена Гітлянська – Укрінформ.

“Ми знайшли Гораніна, деталі будуть пізніше”, – сказала речниця.

Раніше активісти заявили про викрадення вчора невідомими координатора націоналістичної організації “Білий молот” Владислава Гораніна.

В СБУ заявили, що  не здійснювали ніяких дій щодо координатора “Білого молота” Гораніна, Грицак доручив ужити всіх заходів для його розшуку.

 

Набуття колишнім депутатом Держдуми РФ Денисом Вороненковим українського громадянства не звільняє його від відповідальності за дії, які, ймовірно, шкодили територіальній цілісності і суверенітету України.

На цьому наголосив Генеральний прокурор Юрій Луценко на брифінгу у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У тому числі, (доведеться) відповідати за свої дії, які, ймовірно, шкодили територіальній цілісності і суверенітету України… Ми це, звичайно, перевіримо, але не треба забувати необхідність використати його свідчення у справі про державну зраду  Януковича. На все приходить час розплати. Не треба переставляти місцями велике і мале. У всьому є своя черга”, – сказав керівник ГПУ.

Він нагадав, що Вороненков отримав українське громадянство завдяки тому, що мав близьких родичів в Україні.

“Чинне законодавство України передбачає автоматичне надання громадянства після надходження заяви від громадянина, в якого є родичі першої лінії, що проживають на території України”, – сказав Луценко.

За його словами, у Вороненкова такі родичі проживають в одній із південних областей України.

Як повідомлялося, колишній депутат Держдуми РФ Денис Вороненков восени 2016 року виїхав із Росії через кримінальне переслідування. У грудні він отримав українське громадянство. Він є свідком у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.

Вороненков, будучи депутатом Держдуми РФ, проголосував за анексію Криму, проте стверджує, що під час голосування його не було в залі.

 

Генпрокуратура провела обшуки на підприємствах, які нелегально виготовляють тютюнові вироби та спирт і приносять прибуток підозрюваному в організації викрадення учасників акцій протесту бізнесменові Олексію Чеботарьову.

Про це повідомляє  прес-служба  відомства – Укрінформ.

“Слідчими проведено 9 обшуків у трьох областях України, у ході яких виявлено 3 тютюнові виробництва, 1 спиртове, сировину для виготовлення підакцизних товарів та готову продукцію. Вказане обладнання, сировину та готову продукцію вилучено”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в  ГПУ, на даний момент Чеботарьов ховається від слідства, в той же час через наближених осіб продовжує контролювати і отримувати доходи від діяльності низки підприємств в Україні, які нелегально виробляють тютюнові вироби та спирт.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ч. 2 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів шляхом відкриття підпільних цехів).

Управлінням з розслідування злочинів Генеральної прокуратури проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом викрадення 21 січня 2014 року групою осіб, організованих Чеботарьовим, громадського активіста Ігоря Луценка та учасників акцій протесту Юрія Вербицького з приміщення Олександрівської клінічної лікарні в м. Києві.

І.Луценка і Вербицького тривалий час утримували і завдавали їм тілесних ушкоджень з метою з’ясування даних про організаторів і джерела фінансування акцій протесту на Євромайдані. Згодом Луценка відпустили неподалік села Проців Бориспільського району Київської області, Вербицький загинув.

 

Правоохоронні органи зареєстрували тисячі кримінальних проваджень проти терористів  “ДНР” і “ЛНР”. 

Про це повідомив під час прес-конференції генпрокурор Юрій Луценко, передає кореспондент Укрінформу.

“Тисячі, я не помиляюся, тисячі кримінальних проваджень по їхніх діях проти мирних мешканців, проти дітей, жінок, лікарень, проти дитячих садків зафіксовано всіма правоохоронними органами і є в реєстрі Генпрокуратури”, – сказав він.

Генпрокурор додав, що Україна потребує  якомога швидшого політичного рішення про початок міжнародного кримінального переслідування членів терористичних організацій “ЛНР” і “ДНР”.

За словами Луценка, усі обстріли бойовиків  ідентифікуються як теракти.

 

Законопроект про скасування свят винесено на громадське обговорення і до початку травня парламенту буде запропонований компромісний проект.

Про це глава Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович сказав в інтерв’ю  Лига.net – Укрінформ.

За його словами, скасування деяких свят не викликало “невдоволення” в суспільстві, а ініціатори законопроекту врахують усі побажання.

“Враховуємо. Я б сказав, що це викликало не невдоволення, а жарку принципову дискусію, але саме цього ми і добивалися. Цей проект винесено на обговорення, і те, що проходить дискусія – це добре. Нам вже сотні листів надійшло – і з осудом і погрозами, і з пропозиціями. Ми врахуємо раціональні та розумні пропозиції та конструктивну критику і до початку травня запропонуємо парламенту компромісний виважений проект”, – каже  В’ятрович.

Він зазначає, що йдеться не тільки про звичайні вихідні дні – “а про маркери тоталітарної пропаганди”, нехай вже не у топонімах, але в нашому розпорядку року.

З календарем-2017 спробують встигнути у квітні.

“Постараємося встигнути все зробити у квітні. Хотів би сподіватися, що вже в 2017-му традиція “дня солідарності трудящих всіх країн” піде в минуле”, – пообіцяв Володимир В’ятрович.

 

Робота над реалізацією положень Паризької кліматичної угоди, яку Україна ратифікувала в 2016 році, повинна продовжуватися.

Про це на засіданні колегії Міністерства екології та природних ресурсів заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наша країна одна з перших на Європейському континенті підписала і ратифікувала Паризьку кліматичну угоду. На першій сесії сторін-учасників делегація України долучилася до вироблення практичних механізмів реалізації документа. Я маю надію, що робота над цим (розробка практичних механізмів реалізації Угоди – ред.) продовжиться цьогоріч», – сказав Семерак.

Він додав, що з метою впровадження цієї угоди в Україні Кабінет міністрів затвердив розпорядження від 7 грудня 2016 року «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року». Наразі, за словами  Семерака, йде активна підготовка плану до реалізації цієї Концепції кліматичної політики України.

«Хотів би відзначити, що для України участь у реалізації Паризької угоди може стати гарним «ліфтом» для запровадження і в подальшому – застосування нових технологій. Ми відчуваємо це, і хотів би сказати, що Мінприроди має такими своїми кроками формувати інше бачення щодо довкілля в країні», – резюмував Семерак.

14 липня 2016 року Верховна Рада прийняла Закон України № 0105 «Про ратифікацію Паризької угоди» щодо боротьби зі зміною клімату.

 

У Міністерстві закордонних справ України спростували заяву російської влади про те, що українські дипломати, нібито, блокували в раді безпеки ООН заяву з приводу смерті постійного представника РФ при ООН Віталія Чуркіна.

Про це заявила прес-аташе МЗС Мар’яна Беца, повідомляє  LIGA.net – Укрінформ.

“Там була трохи інша ситуація. Росіяни хотіли окремий проект заяви голови Ради безпеки ООН щодо смерті їх посла”, – пояснила Беца.

За словами дипломата, таких прецедентів “ніколи не було”, й у результаті було зроблено заяву Ради безпеки про смерть Чуркіна для ЗМІ. “Ми нічого не блокували, просто було зроблено заяву для ЗМІ – як робилося в таких випадках раніше. Таких випадків було не так і багато… Проте прецедентів окремої політичної заяви ніколи не було”, – резюмувала вона.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй випустив заяву у зв’язку зі смертю постійного представника Росії при  ООН  Віталія Чуркіна.

Офіційний представник МЗС РФ на своїй сторінці  в Facebook  розповсюдила інформацію про те, що Україна, яка нині головує в раді безпеки ООН, нібито заблокувала прийняття заяви, присвяченого Чуркіну. Звідки з’явилася така інформація, офіційний представник російського відомства не пояснила.

Віталій Чуркін раптово помер у Нью-Йорку в понеділок, 20 лютого, через проблеми з серцем.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій вкотре закликав депутатів бути відповідальними і не пропускати пленарних засідань.

Про це він сказав, реагуючи на репліку керівника фракції Радикальної партії Олега Ляшка, який назвав відсутніх на засіданні депутатів дезертирами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я говорив і наголошую: це просто підло, коли під час сесії вас немає на робочих місцях. Це зрада хлопців, які на передовій. Це те саме, якби вони під час бойових дій взяли автомат і пішли, сказавши, що у них інші, важливі справи”, – наголосив спікер.

За його словами, якщо цей парламент щось і погубить, то це не політична криза, а повна “відсутність відповідальності і дисципліни”.

“І потім будете бігати по округах і шукати кошти на виборчу кампанію, і стояти в чергах у списках з надією отримати місця”, – додав  Парубій.

При цьому він наголосив: якщо депутати домагаються дочасних виборів – нехай роблять політичні заяви. “Будемо обирати депутатів, які здатні й можуть повноцінно працювати в залі”, – підкреслив Парубій.

Він укотре закликав керівників фракцій провести розмови з депутатами з приводу відвідуваності пленарних засідань.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на вечірньому пленарному засіданні зареєструвалися 344 депутати через систему “Рада”, але в залі присутні не більше 200 парламентаріїв.

 

Голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що Facebook на прохання СБУ заблокував сторінку російського блогера провокатора Сергія Жука.

Про це голова СБУ сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Жук використовував Facebook, щоб адмініструвати сайт “Українська революція”. Після нашого офіційного звернення до керівництва Facebook його (Жука – ред.) сторінка була заблокована. Facebook із розумінням поставився, і я, користуючись нагодою, хочу подякувати цій компанії, яка закрила цей ресурс. Там насправді було більше 80 тисяч підписувачів”, – сказав Грицак.

За його словами, ресурси Жука залишаються в “ВКонтакте” та в “Одноклассниках”. Грицак висловив сподівання, що ці компанії дослухаються до звернень СБУ і закриють сторінки Жука, який адміністрував у інтернеті сторінки таких ресурсів, як “Українська революція”, “Майдан-3” і “Патріот України”.

Як повідомляв Укрінформ, Жук брав участь у терористичній організації “ДНР” під позивним “Москва”. Через соціальні мережі з використанням цих профілів здійснюється інформаційно-психологічний вплив на українських користувачів. Позиціонуючи себе як “патріота України”, Жук тривалий час, користуючись довірою наших громадян, намагався спровокувати заворушення у Києві.

 

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик на засіданні Кабінету Міністрів 21 лютого розповів про запроваджені урядом заходи із заміщення антрацитової групи вугілля.

Про це повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Зокрема, за словами Насалика, у травні була започаткована програма переведення 2 і 5 енергоблоків Зміївської ТЕС на ПАТ «Центренерго» з антрацитової групи вугілля на використання вугілля марки «Г» і «ДГ».

«Ця програма буде завершена вже протягом ІІ і ІІІ кварталів цього року. Дана програма дає можливість замістити 1 млн тонн антрацитової групи вугілля на марку газової групи», – наголосив міністр.

За його словами, у вересні 2017 року планується завершення проекту «Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС – Каховська». «Програма дає змогу додатково замістити 250 тис. тонн вугілля щомісяця. Тобто, якщо вона входить за планом у вересні, то до кінця року можна зекономити 750 тис. тонн антрацитової групи вугілля», – наголосив Насалик.

Крім того, як повідомив міністр, влітку минулого року введена в експлуатацію високовольтна повітряна лінія «Рівненська АЕС – підстанція «Київська», яка дала можливість вирішити два питання: «відкрити можливості потужностей Рівненської та Хмельницької АЕС і замістити 1,4 млн тонн антрацитової групи  вугілля».

Також, за його словами, триває впровадження вже другого проекту з будівництва гідроакумулюючих станцій на Дніпровській АЕС. «Разом ці два проекти дають економію 700 тис. тонн вугілля», – підкреслив міністр.

«Тому, якщо зібрати всі ці проекти разом, то заміщення склало близько 3 млн тонн», – підсумував Насалик та наголосив на продовженні реалізації урядової програми щодо диверсифікації джерел постачання антрацитової групи вугілля.

Крім того, міністр ще раз підкреслив, що надзвичайні заходи в енергетичному секторі запроваджені з метою стабілізації роботи в умовах блокади об’єднаної енергосистеми України та мінімізації використання антрацитової групи вугілля на теплових генераціях.

За його словами, «стабілізація ситуації в атомній промисловості плюс вжиті заходи дає можливість перейти на споживання від 40 тис. тонн вугілля антрацитової групи вугілля до 17-18 тис. тонн».

При цьому він акцентував, що хоча блокада триває вже 25 днів, енергосистема працює у штатному режимі, без застосування віялових відключень.

 

Офіційний акаунт російського пропагандистського телеканалу “Звезда” у Fаcebook був заблокований у зв’язку з публікацією статті про ватажка банди “Сомалі” Михайла Толстих – “Гіві”.

Про це  ТАСС  повідомив представник прес-служби “Звезды” – Укрінформ.

“Аккаунт  телеканалу “Звезда”  був заблокований через матеріал про загибель командира батальйону “Сомалі” Михайла Толстих у зв’язку з тим, що публікація нібито порушує норми спільноти соцмережі”, – сказали в прес-службі.

“Ми здивовані”, – додали на телеканалі.

За словами співрозмовника агентства, телеканал “Звезда” направив у компанію Fаcebook запит з проханням прояснити ситуацію, проте “поки що відповідь від компанії телеканал не отримав”. “Повідомлення від Fаcebook про те, що акаунт розблоковано, також не надходило”, – продовжують дивуватись у прес-службі.

Більш того, за словами представника “Звезды”, аналогічний пост в Instagram був також вилучений.

 

Колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв звернувся зі скаргою до Конституційного суду Росії на норми закону, які дозволили відправити ув’язненого до віддаленої від дому колонії для відбуття покарання.

Про це він розповів в коментарі ” Крым.Реалии” – Укрінформ.

За словами Афанасьєва, ще під час ув’язнення в Росії він отримав відповідь від міського суду Сиктивкара республіки Комі від 9 березня 2016 року, в якій визнано неправомірним утримання його далеко від рідного Сімферополя з урахуванням положення 8 статей Європейської конвенції про захист прав людини. Проте представники Федеральної служби виконання покарань подали апеляцію на рішення міського суду Сиктивкара, і ухвала була відмінена.

“Зараз ми подаємо це питання на розгляд Конституційного суду Російської Федерації, тому що така практика в Росії – коли ув’язнених відправляють далеко від дому, наприклад Сєнцов, який перебуває за 13 тисяч кілометрів від місця проживання, – не дає можливості близьким, родичам, друзям відвідувати їх. Що, у свою чергу, не дає можливості виправлення, соціалізації ув’язнених, які прописані законами Російської Федерації, і порушує всі можливі права. Ми створюємо прецедент, через який сподіваємося захистити права тих, хто зараз перебуває в ув’язненні”, – сказав Афанасьєв.

Він зазначив, що не бачить шансів позитивного вирішення питання в Конституційному суді Росії, проте відмова цієї інстанції дає право подавати скаргу до Європейського суду з прав людини, що і є метою початого процесу.

Як відомо, Афанасьєв і ще один українець Юрій Солошенко повернулися до України з російського ув’язнення 14 червня 2016 року. Їх обміняли на організаторів і активних учасників так званого “Народного совета Бессарабии” Олену Гліщинськую і Віталія Діденка.

У Росії 26-річному Геннадію Афанасьєву інкримінували створення на території Криму терористичного співтовариства і засудили в 2015 році до семи років ув’язнення. Він був фігурантом так званої справи «кримських терористів», за якою також засуджені  Олег Сєнцов, Олександр Кольченко і Олексій Чирній.

 

У Верховній Раді демонструється виставка картин українських військових, які були учасниками бойових дій на Сході, створених ними під час творчої реабілітації.  

Про це повідомляє прес-служба ВР – Укрінформ.

“З 20 по 24 лютого в стінах Верховної Ради України відбудеться виставка картин, які були створені учасниками бойових дій на Сході. Роботи написані під час творчої реабілітації, яку проходили ветерани в рамках проектів благодійної організації Міжнародного благодійного фонду “Творча Криївка”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначають організатори,  виставка  триватиме до 24 лютого. Кожну з картин, які експонуються на виставці, можна придбати за умовами тихого аукціону. Залучені кошти спрямують на організацію чергових заїздів комплексної реабілітації за методикою “творча реабілітація” для ветеранів АТО та волонтерів.

 

Лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко заявила, що законодавство України поки не передбачає процедури самостійної відмови від недоторканності, а відповідна заява нардепа Надії Савченко є піаром.

Про це  Тимошенко  розповіла у кулуарах Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На жаль, такої можливості (самостійна відмова від недоторканності нардепа – ред.) поки що не існує. Це виключно піар-акція… Ми наполягаємо на тому, щоб були проголосовані зміни до Конституції і недоторканість з депутатів була знята”, – сказала вона.

Як повідомляв Укрінформ, народний депутат Надія Савченко (позафракційна) заявила, що  відмовляється від депутатської недоторканності. Про це вона повідомила у вівторок на своїй сторінці у Фейсбуці, оприлюднивши відповідну заяву на ім’я першого заступника голови Регламентного комітету Верховної Ради.

 

Затриманому у вівторок в окупованому Криму Марлену Мустафаєву інкримінують статтю, пов’язану з екстремізмом.

Про це на своїй сторінці в  Facebook  написав журналіст Антон Наумлюк – укрінформ.

“О 15:00 у Київському райсуді Сімферополя суд у справі Марлена Мустафаєва. Інкримінують 20.3 частини 1 КпАП: демонстрація символіки екстремістської організації за пост у липні 2014 року із зображенням символіки Хізб ут-Тахрір. Адвокат Еміль Курбедінов”, – повідомив Наумлюк.

Що стосується інших затриманих, то на них складено протокол за обвинуваченням згідно з ст.20.2 КпАП РФ (Порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи).

“Інші затримані у Київському РВВС, на них складають протокол за 20.2. Адвокат Едем Семедляєв”, – повідомив Наумлюк.

За його даними, всього в селищі Кам’янка, яке було заблоковано і оточено силовиками, затримано 11 осіб, які прийшли до будинку Мустафаєва, щоб повідомити про те, що відбувається, у соцмережах.

“Тут у Криму це, фактично, єдиний спосіб висвітлювати те, що відбувається”, – відзначив  Наумлюк.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок уранці в селищі Кам’янка в Сімферополі у будинку Марлена Мустафаєва відбувся обшук, під час якого його відвезли до так званого центру протидії екстремізму. Силовики затримали ще близько 10-20 активістів, які знаходилися біля будинку Мустафаєва під час обшуку.

 

Європі час скоригувати свою стратегію щодо України, а також подумати над новими важелями впливу на Росію.

Таку думку в коментарі кореспонденту Укрінформу в ФРН висловив старший експерт берлінського відділу консалтингової компанії Rasmussen Global Олаф Бенке (Olaf Boehnke).

“Росія відчайдушно боротиметься за Україну. Процесом дійсно рухає ідеологія в Москві, і, я думаю, ЄС потрібно виходити з цього, адаптуючи стратегію своїх дій щодо України”, – говорить Бенке.

Він більше не вірить у те, що йде «гра з нульовою сумою», коли можливо дійти рішення, яке в рівній мірі вигідне і для ЄС, і для України, і для Росії. Такого не станеться, впевнений експерт. Аналіз переговорів у Нормандському форматі, спілкування з дипломатами, які працюють на місцях, у робочих групах, свідчить, що Росія просто затягує час: вносить пропозицію, про яку через чотири години пропонує забути, а момент упущений, через два місяці – нова зустріч, а час йде і нічого не відбувається.

У такій ситуації було б доцільним скористатися новими важелями впливу. Наприклад, темою озброєнь. Бенке вважає, що зараз не варто говорити про поставку зброї Україні, хоча Президент Петро Порошенко порушив цю тему знову, говорячи про оборонні озброєння. Експерт думає, що «має бути щось, що ми можемо використати як інструмент. Сказати Москві: слухайте, у найближчі шість місяців ми маємо намір виконати те, те й те. І якщо у нас знову буде враження, що нічого не працює, з вашого боку немає жодного прогресу, ми між собою обговоримо, чи будемо ми забезпечувати Україну системами оборонної зброї. А у вас є вибір: або грати з нами, або будемо приймати власні рішення».

При цьому він звертає увагу на те, що «однозначно будуть потрібні певні гарантії безпеки з боку Америки і її підтримка». У зв’язку з цим він згадав Мюнхенську конференцію з безпеки, що відбулася в минулі вихідні, під час якої представники нової адміністрації США запевнили в прихильності НАТО і діям Альянсу в східній частині Європи у відповідь на російську агресію.

Бенке також наголосив, що ключовим інтересом  Євросоюзу  має стати розуміння того, що Україна – «вирішальна можливість, щоб довести, що європейці сприймають самі себе серйозно, і зрозуміти, що вони перебувають у стратегічній боротьбі з Росією у питанні Східного партнерства, України, а також ЄС як глобального актора». Тому треба сконцентруватися на тому, щоб зробити Україну успішним прикладом європейської зовнішньої політики, а це означає, що потрібно сконцентруватися на реформах. В Україні багато що робиться, але існує вірогідність того, що це робитиметься «в’яло і половинчасто», визнає експерт. У такому разі все скінчиться ситуацією, коли ніхто не буде у виграші, нинішня система виживе і всі будуть розчаровані: і українські громадяни, і європейські партнери.

ЄС готовий надавати своїх кращих радників, досвідчених суддів з європейських країн, які скажуть: ми хочемо разом з Президентом Порошенком зробити історію успіху, каже експерт. «ЄС не підштовхує Україну, не примушує робити такого, чого вона сама не хоче, просто Київ має сказати, що робити», – закликав Бенке.

Консалтингова компанія Rasmussen Global організована екс-генсеком НАТО Андерсом Фог Расмуссеном.

 

Палата громад британського парламенту ухвалила документ, аналогічний прийнятому у США “закону Магнітського”.

Про це пише  The Guardian – Укрінформ.

Як повідомляється, група з 50 депутатів від восьми політичних партій Британії ініціювали внесення поправок до частини законодавства під назвою Акт кримінальних фінансів. Поправки стосуються винних у порушеннях прав людини осіб, проти яких можуть бути запроваджені санкції, наприклад заморожені активи. Документ був ухвалений одностайно.

Заступник міністра внутрішніх справ Бен Уоллес на дебатах закликав депутатів визнати, що уряд діє таким чином після “жорстокого вбивства Магнітського в Росії”.

“(Це була — ред.) чітка заява про те, що  Велика Британія  не буде стояти осторонь і дозволяти тим, хто скоїв грубі зловживання або порушення в усьому світі, відмивати потім свої гроші тут (у Британії — ред.)”, – сказав він.

Тепер документ має розглянути палата лордів, де, як очікується, з його ухваленням проблем не буде. Після цього він набуде статусу закону.

Як відомо, юрист фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський розкрив корупційні схеми, в яких фігурували співробітники російського МВС, після чого був заарештований в 2008 році. У 2009 році він помер у московському СІЗО. Офіційною версією смерті назвали гостру серцеву недостатність.

У 2010 році за резолюцію про заборону в’їзду в країни ЄС 61 російському чиновнику, які мають відношення до справи Магнітського, проголосували в Європарламенті. У 2012 році в США затвердили “список Магнітського”, до якого увійшли російські чиновники, причетні до цієї справи. Усім їм заборонено в’їзд у країну.

 

Торгівля вугіллям з тимчасово не підконтрольними територіями не ведеться.

Про це заявив журналістам заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука після засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це наше  вугілля. Ми самі для себе його видобуваємо. Якщо це моя шахта, моя генерація, то  я єдине, за що плачу — це заробітну плату працівникам на картки Ощадбанку, і це – абсолютно прозоро», – сказав Тука.

Він укотре наголосив, що реальна грошова торгівля з непідконтрольними територіями не ведеться, а просто перевозиться видобуте вугілля з шахти української компанії на її підприємства.

 

Влада не хоче застосовувати силу для розблокування поставок вугілля антрацитної групи з окупованих територій Донбасу.

Про це сказав журналістам заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука після засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Рішення РНБО є, але бажання застосовувати силу ні у кого немає, тому Прем’єр і виступив з такою ініціативою – сісти за стіл переговорів”, – сказав  Тука.

Він додав, що організатори блокування часто невірно інформують рядових учасників акції про те, що, наприклад, реальна грошова торгівля з непідконтрольними територіями не ведеться, а просто перевозиться видобуте вугілля з шахти української компанії на її підприємства. «Ну хто коли-небудь таке бачив? Відверта маніпуляція та брехня. Там 95% брехні», – додав посадовець.

 

У складі шістдесятого так званого гуманітарного конвою, що зайшов із Росії на окуповані території Донбасу, був автомобіль радіаційного, хімічного та біологічного захисту, який не належить до категорії гуманітарного вантажу першої необхідності.

Про це повідомляє у вівторок  Державна прикордонна служба України – укрінформ.

“Особливістю даного так званого гумконвою є те, що у його складі через пункт пропуску “Матвєєв Курган” слідував спеціалізований автомобіль РХБ захисту (радіаційного, хімічного та біологічного захисту – ред.), який не може відноситися до категорії “гуманітарного” вантажу першої необхідності. Окрім цього, загальна кількість автомобілів, яка незаконно прослідувала через кордон у складі “гумконвою”, не відповідала тій, що була заявлена у попередній ноті  МЗС РФ, оскільки у документі йшлося лише про 20 автомобілів”, – йдеться у повідомленні.

Як нагадали у ДПСУ, сьогодні вранці російська сторона вкотре в односторонньому порядку здійснила оформлення шістдесятого так званого гуманітарного конвою. Оскільки переміщення “гумконвою” відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та українського законодавства і погоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей, українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій.

Загалом з 5:50 до 9:10 через російські пункти пропуску “Донецьк” та “Матвєєв Курган” на в’їзд в Україну прослідувало дві колони вантажівок у складі 25 автомобілів. Вантажівки перевозили переважно нібито продукти харчування, зазначили у ДПСУ.

 

В окупованому Криму пройшов обшук у будинку Марлена Мустафаєва. Після обшуку його відвезли в так званий центр протидії екстремізму.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав адвокат Еміль Курбедінов – Укрінформ.

“Повідомили, що Марлена Мустафаєва, у якого йде вдома обшук, доставили в центр протидії екстремізму. Обставини з’ясовуються”, – написав Курбедінов.

Користувач Facebook Осман Аріфм виклав відео затримання Мустафаєва. Він уточнив, що його затримали у вівторок уранці по дорозі на роботу приблизно о 7.30 після обшуку у будинку “на каменських дачах” у Сімферополі.

Курбединов також повідомив, що затримано близько 20 кримських татар, що протестували проти незаконних обшуків.

“Прогнози про посилення репресій проти громадських активістів підтверджуються з кожним днем! Нараховані затримані вже в кількості 20 чоловік в т. ч. і ті, хто постійно висвітлював обшуки!” – написав він.

“Затримані, за попередньою інформацією, в т. ч. Осман Арифм, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Ізетов Риза, Меджі, Алім Карімов, Валід Фарід Абу, Сейран Муртазаєв Аблякім, Енвер, Кемал. Список уточнюється”, – додав він.

 

Активісти, яких сьогодні затримали у Криму, повідомили про тортури – адвокат

Активістам, яких сьогодні затримали у Криму, навмисно не давали пити і їсти з ранку і до пізнього вечора, при цьому всіх тримали в транспортному засобі, що не опалювалося. Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці у Facebook, передає  УНН.

“Всі заарештовані заявили, що їм навмисно не давали пити і їжу з ранку і до пізнього вечора, при цьому всіх тримали в транспортному засобі, що не опалювалося. Це тортури!” – написав захисник.

Крім того, за словами захисника, один із активістів повідомив про побиття.

“… затриманий громадський активіст Григорій заявив, що його відразу в машині почали бити. Він ледве зайшов в зал суду!” – повідомив Е.Курбедінов.

Нагадаємо, 21 лютого у Сімферополі поліцейські затримали 20 кримськотатарських активістів, в тому числі Марлена Мустафаєва.

 

Україна у протистоянні російській агресії сприяє стабільності у світі та стримує імперські амбіції авторитарного режиму. 

На цьому на засіданні комітету НАТО з питань партнерства та колективної безпеки наголосив президент Світового конгресу українців (СКУ) Євген Чолій, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Під час засідання у НАТО ми порушили питання, що ситуація в Україні не є виключно російсько-українським конфліктом, а є міжнародною кризою. Корумпований авторитарний російський режим із імперськими планами сьогодні поширює свою агресію у різних регіонах світу. Сьогодні міжнародне співтовариство повинно повністю сприяти Україні у захисті її  кордонів», – сказав Чолій.

Він наголосив, що, захищаючи свої кордони, Україна сприяє стабільності у світі та стримує «імперський хід Російської Федерації на захід».

«Ми також маємо за мету представити оновлену Україну, яка робить серйозні кроки, щоб реформуватися заради європейської інтеграції», – додав Чолій.

Він зазначив, що просувати інтереси України при міжнародних організаціях в умовах агресії та розв’язаної Росією гібридної війни, допомагати продовжувати реформи заради входження держави до євроатлантичної спільноти та протистояти агресивній російській дезінформації покликана місія Світового конгресу українців у Брюсселі, яка була започаткована напередодні.

 

МінТОТ презентувало під час круглого столу за участю представників громадських організацій та представників експертної спільноти “План заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь”.

Про це повідомляє  прес-служба відомства – Укрінформ.

“Метою Плану заходів є забезпечення дотримання прав і свобод громадян України – внутрішньо переміщених осіб, забезпечення дотримання прав і свобод громадян  України, які проживають на тимчасово окупованій території та реінтеграція тимчасово окупованої території та її населення в єдиний конституційний простір України”, – заявив перший заступник міністра Юсуф Куркчі.

Він також повідомив, що План знаходиться на стадії доопрацювання. Міністерство запропонувало надати присутнім громадським організаціям та експертам пропозиції щодо його покращення до 10 березня 2017 року. Після цього документ буде направлений на погодження до відповідних органів виконавчої влади.

 

Відома польська газета, яка спеціалізується в економічній тематиці, Dziennik Gazeta Prawna вийшла у вівторок з додатком українською мовою.

У спеціальному додатку під назвою “Безпечне і легальне працевлаштування в Польщі. На яких умовах?” міститься детальна інформація для трудових мігрантів з України, інформує власний кореспондент Укрінформу.

У додатку є основна інформація, починаючи від отримання польської візи в Україні і завершуючи базовими правами українців у Польщі. Автори видання пишуть, зокрема, про те, на що потрібно звернути увагу при підписанні угоди з посередниками на подальше працевлаштування в РП, якою є мінімальна  зарплата  в Польщі, чи варто українцям побоюватися перевірок державної інспекції праці. Крім того, в газеті інформується, яким чином українські заробітчани повинні діяти у випадку, якщо їх незаконно звільнили з роботи чи не виплатили зарплату, або у випадку, якщо вони стали жертвами торгівлі людьми. Українців також детально інформують щодо процедур продовження дозвільних документів на перебування в Польщі.

Як інформувало агентство, у медіапросторі Польщі все частіше звертають увагу на значну кількість українців, які прибувають на заробітки до Польщі. Відтак, організовуються спеціальні рекламні кампанії, спрямовані виключно на громадян України. Зокрема, віднедавна по всіх польських телеканалах рекламується пакет відомого польського оператора мобільного зв’язку Play із дешевими дзвінками в Україну. Музичний супровід реклами – пісня “Там, де нас нема” “Океану Ельзи”.

За інформацією МЗС Польщі, торік польські консульські установи видали в Україні 1,2 млн віз, з яких 650 тис. – робочі.

 

Хронічне недоїдання та голод можуть цьогоріч призвести до загибелі близько 1,4 мільйона дітей у трьох країнах Африки та одній близькосхідній країні.

Про це повідомляє  DW  з посиланням на інформацію Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) – Укрінформ.

За даними експертів Фонду, наразі гострий брак продуктів харчування відчувається у  Південному Судані, Сомалі, Нігерії та Ємені. Зокрема, лише у Ємені, де не вщухає збройне протистояння, від недоїдання потерпає 462 тисячі дітей та неповнолітніх. Ще 450 тисяч дітей відчувають гостру нестачу продуктів харчування в північно-східній частині Нігерії.

У Сомалі, де в багатьох регіонах спостерігається сильна посуха, голодна смерть загрожує 185 тисячам дітей, і ця кількість може зрости, наголошують у Фонді.

“Ще понад 270 тисяч неповнолітніх та дітей потерпають від недоїдання у Південному Судані, де уряд напередодні заявив про голод в окремих північних регіонах”, – зазначили в  ЮНІСЕФ.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 641

коментарі закриті

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua