Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 22 лютого

Інформдень: 22 лютого

Шойгу пообещал построить в Подмосковье макет Рейхстага

Министерство обороны России строит в парке “Патриот” в подмосковной Кубинке макет Рейхстага, который будет использоваться для тренировки молодежи.

“В парке “Патриот” строим Рейхстаг. Не в полном виде, но для того, чтобы наши юнармейцы могли штурмовать не что попало, а конкретное место”, – заявил глава минобороны Сергей Шойгу во время выступления в Госдуме, пишет “Русская служба ВВС”.

Также министр рассказал, что в парке построят “полноразмерную партизанскую деревню”, где будут размещены коровник, свинарник, кухня, “землянка замполита” и “класс подготовки подрывников”. По словам Шойгу, в парке также создают целую “линию фронта” с окопами и блиндажами.

Отвечая на вопрос депутатов, министр выступил против обязательных уроков по начальной подготовке. “Если говорится о начальной военной подготовке, то, наверное, она должна быть факультативной больше. Мы не должны милитаризировать страну бесконечно”, – сказал он.

В конце октября 2015 года в России было зарегистрировано молодежное движения “Юнармия”. Организация создана по инициативе министра обороны на основе “Движения юных патриотов”.

В сентябре 2016 года Шойгу заявлял, что “Юнармия” не ставит перед собой цели милитаризировать молодежь. “Говорят, что мы занимаемся милитаризацией страны, чтобы у нас там все ходили строем. Это, конечно, далеко не так”, – сказал он тогда.

Тем не менее ведомству не нравится, что “делают в отдельных субъектах с молодыми людьми, и то, что показывают на экранах телевизоров”, добавил Шойгу, не уточнив, что конкретно имеет в виду.

 

У Шойгу хочуть зробити пропаганду “грамотною та ефективною”

У збройних силах РФ створені так звані війська інформаційних операцій.

Про це сказав міністр оборони Росії Сергій Шойгу, виступаючи у середу в Держдумі  РФ, повідомляє  “Інтерфакс”.

“Створені війська інформаційних операцій, що набагато ефективніше, сильніше”, – сказав Шойгу, відповідаючи на запитання про необхідність відновлення управління, яке займалося контрпропагандою.

“Пропаганда повинна бути розумною, грамотною та ефективною”, – сказав Шойгу.

Уперше про необхідність створення в російській армії кіберкомандування у березні 2012 заявляв віце-прем’єр РФ Дмитро Рогозін. В 2013 році у ЗМІ повідомляли, що у ВС РФ буде створено кіберкомандування для протидії віртуальним загрозам. За словами джерела, кіберкомандування мало було бути створене в 2014 році як новий рід військ.

Однак до останнього часу в Росії спростовували повідомлення про те, що в країні існують кібервійська.

 

Веб-сайти уряду Чорногорії і деякі державні установи, а також деякі проурядові ЗМІ, зазнали потужних кібератак в останні дні.

Про це йдеться у заяві уряду країни, інформує  Balkan Insight – Укрінформ.

“Масштаби та різноманітність атак і той факт, що вони здійснюються на професійному рівні, вказують на те, що це були синхронні дії”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що вперше офіційні веб-сайти та мережева інфраструктура потрапили під серйозну кібератаку в день парламентських виборів у Чорногорії 16 жовтня минулого року, де було виявлено російський слід.

Нові значні атаки, які уряд визначив більш інтенсивними за ті, що були у жовтні, почалися 15 лютого і досягли свого піку на наступний день, однак тривали також і в минулі вихідні.

Уряд країни повідомив, що співпрацює з колегами з країн-партнерів стосовно виявлення та ідентифікації зловмисників.

“Той факт, що атака спрямована на сайти уряду та інших державних органів, а також деякі чорногорські ЗМІ, як це було зроблено в день виборів у жовтні, викликає підозру щодо мотивів. Мета таких дій полягає у тому, щоб відключити обмін інформацією між чорногорцями та міжнародною громадськістю”, – наголосили в уряді.

Як відомо, у Чорногорії після кібератак у жовтні оголосили про плани щодо посилення кібербезпеки для захисту даних уряду.

 

Посол Іспанії в Україні Херардо Бугайо Оттоне вважає помилкою, якої часто припускаються у Європі і світі, перебільшуючи вплив і значення Росії.

Про це він заявив у інтерв’ю Укрінформу. “В Європі і взагалі у світі часто роблять таку помилку, як перебільшення значення і впливу Росії. Згадаймо, коли ціни на нафту були захмарними, ВВП Росії в той час був приблизно таким, як в Італії. А зараз, після падіння ціни на нафту і в результаті нинішньої кризової ситуації, він взагалі, здається, навіть нижчий, ніж у маленької Іспанії”, – сказав Бугайо Оттоне.

Відповідаючи на запитання, чи бачить він потребу протидіяти російській пропаганді в його країні, посол Іспанії зазначив, що не вважає, що “нам потрібна контрпропаганда”.

“Я взагалі не реагував би на якісь їхні безглузді заяви чи інформацію, бо ми тим самим їх підживлюємо.  Треба взагалі забути про це!”, – заявив Оттоне.

Водночас посол  Іспанії  висловив переконання у необхідності пропаганди великих цінностей, які були створені в Європі. “Але ми цього не робимо. Немає жодної інституції або органу чи особи, хто б займався цим питанням”, – констатував дипломат.

За його словами, насправді об’єднана Європа – це великий інтелектуальний експеримент, який має значні здобутки. “Їх треба пропагувати, треба поширювати наші ідеї, пояснювати їхню привабливість не тільки в Іспанії чи  в Україні, а по всьому світові”, – вважає  Оттоне.

 

Реінтегрувати окуповані Росією території Донбасу можна лише шляхом проведення там вільних демократичних виборів, але за декілька місяців до них мають бути створені умови для повернення туди всіх переселенців і проведення вільної агітації. 

Про це заявив в і нтерв’ю Укрінформу  посол Іспанії в Україні Херардо Бугайо Оттоне.

“Єдиний спосіб реінтегрувати окуповані території Донбасу – провести там вільні демократичні вибори. Але йдеться не про те, що там один день не стрілятимуть, щоб дати можливість людям прийти на виборчі дільниці. За декілька місяців до виборів мають бути створені умови для повернення на Донбас людей, які звідти виїхали, весь цей час мешканці регіону мають вільно отримувати інформацію, а будь-які партії, які захочуть там проводити агітацію, повинні мати можливість це робити. Тоді ці люди на своїй території, у своїх домівках зможуть через справді вільні і демократичні вибори обрати органи влади, які схочуть”, – сказав Оттоне.

Дипломат додав, що це має бути довгий процес, а без цього не буде жодної реінтеграції.

Оттоне зауважив, що йому важко прогнозувати, чи Росія піде сама з  Донбасу, щоб можна було підготувати і провести ці вільні вибори. “Але я знаю одне: якби Росія думала про майбутнє, вона мала б змінити свою агресивну політику”, – переконаний посол.

Він зазначив, що Україна і Росія мають частину спільної історії, мову, якою вони обидві можуть послуговуватися у взаємних контактах, і Росія мала б хотіти бачити вашу країну сильною державою.

“Але вона, навпаки, сповідує ідеологію імперії 19 сторіччя – захопити чужі території і за рахунок цього розвиватися. Проте це не давало позитивного результату і в 19 сторіччі,  а у 21 – тим більше, взагалі не має жодного сенсу. Але історія іде так, як іде. Тож, замість того, щоб отримати процвітаючих сусідів і співпрацювати з ними, щоб теж стати процвітаючою, Росія оточує себе країнами із замороженими конфліктами”, – констатував Оттоне.

Повню версію читайте на сайті Укрінформу в рубриці “Інтерв’ю”.

 

Ситуація з українським футболістом Романом Зозулею, якого іспанські футбольні фанати з лівими поглядами звинуватили у нацизмі, є наслідком їхнього низького культурного рівня і недостньої освіченості.

Про це заявив в  інтерв’ю Укрінформу  посол Іспанії в Україні Херардо Бугайо Оттоне

“По-перше, зауважу, що іспанські лівацькі групи чомусь вважають російського президента  Путіна  також лівим і з огляду на це дуже його підтримують. Це абсолютно незрозуміло, тому що Путін у жодному разі не є лівим! Окрім того, зараз у всьому світі люди багато спілкуються через інтернет і, вже маючи якусь думку, знаходять тих, хто її поділяє. В результаті у тому котлі, де вони всі варяться, з’являється якась невелика “бульбашка”, яку прихильники якоїсь точки зору разом роздувають. Це стосується і ситуації з українським футболістом Романом Зозулею”, – сказав Бугайо Оттоне.

Він зазначив, що невеличка група ультрас, культурний рівень яких легко можна уявити, побачила фотографію футболіста з якоюсь зброєю (ультрас “Райо Вальєкано” оприлюднили документи, в яких вказують на зв’язок Зозулі з батальйоном “Азов”, а також фото, де Роман тримає зброю – ред.) і почали між собою це обговорювати. Підживлюючи один одного, вони висунули вимогу президентові клубу “Райо Вальєкано” не проводити трансфер футболіста, хоча він не має жодного стосунку до якихось екстремістських рухів.

За словами дипломата, це все відбулося тому, що футбольні фанати недостатньо освічені. Приміром, хлопців із козацькими зачісками (оселедцями або чубами) вони порівнюють зі скінхедами.

“Фанати навіть гадки не мають, що в Україні праві партії або праві течії мають підтримку менше трьох відсотків громадян, тобто вашу країну аж ніяк не можна назвати якоюсь екстремістською державою. Проте вони змішали все докупи, перекрутили, і в результаті це вилилося у дану історію. Але, підкреслю, це ніяк не може загалом характеризувати іспанське суспільство, яке так не думає, йдеться про дуже маленький його сектор, тобто про ту саму “бульбашку”, – наголосив Бугайо Оттоне.

 

Цього року на розробку і закупівлю нового озброєння та військової техніки буде виділено близько 9 мільярдів гривень – Глава держави

На розробку і закупівлю нового озброєння для українських військових цього року планується виділення близько 9 мільярдів гривень. Про це Президент Петро Порошенко повідомив під час оперативного збору керівного складу ЗСУ.

«Цього року на розробку і закупівлю нових та модернізованих зразків озброєння та військової техніки передбачено виділити близько 9 мільярдів гривень. Україна ніколи цього не робила. І завдання вам, товаришу Міністре оборони, іншим керівникам силових структур — забезпечити надійний та ефективний контроль за використанням кожної копійки фінансового ресурсу, який в ці скрутні часи виділений державою», – сказав Петро Порошенко.

«Оборонне замовлення більш, ніж скромне, у вимірі світових цін та у порівнянні з витратами агресора. Але доволі відчутне для українського бюджету та для українських платників податків», – додав Глава  держави.

Безумовним пріоритетом на поточний рік Президент назвав відновлення надійної системи протиповітряної оборони, створення потужного ракетного щита України, нарощування бойового потенціалу авіації, артилерії, виробництво боєприпасів, розвиток систем телекомунікацій, автоматизованих систем управління військами і розвідки.

Глава держави також доручив продовжити і пришвидшити реформу продовольчого забезпечення і завершити перехід на нову систему харчування всієї армії не пізніше 2019 року.

Для потреб ЗСУ було поставлено близько 2,5 тисяч зразків нового, модернізованого та відремонтованого озброєння та військової техніки. Ще близько 15 тисяч одиниць – відремонтовано силами ремонтних бригад самих військових частин, поінформував Президент про результати роботи у минулому році.

Також у 2016-му було проведено понад 500 навчань на території України, до яких були залучені інструктори з армій наших іноземних партнерів. Президент подякував їм за допомогу у формуванні нового українського війська. «Це вже інша армія. Вона по-іншому воює. І це яскравий приклад ефективності нашої співпраці. Насправді, зараз часом вже не стільки вони навчають нас, скільки вже тренуються і навчаються нашому бойовому досвіду ведення бойових дій і дій в рамках гібридної війни у нас. Бо хто ще, крім нас, має такий досвід «спілкування» з росіянами?», – зауважив Петро Порошенко.

Глава держави повідомив, що у 2017 році при проведенні багатонаціональних навчань основні зусилля будуть зосереджені на підвищенні бойової готовності підрозділів Збройних Сил України та підвищенні рівня взаємосумісності наших військових підрозділів з підрозділами держав – членів НАТО.

Президент також підкреслив, що Україна беззастережно підтримує і вітає зусилля  НАТО щодо посилення східного флангу Альянсу, захисту його країн-членів від ворожих зазіхань, зазіхань Російської Федерації. «У Мюнхені я ще раз поспілкувався з Президентом Литви Далею Грібаускайте, Президентом Польщі Дудою, інших країн, де посилені і розміщені ці підрозділи. І можу сказати, що оцінка цих дій надзвичайно позитивна з боку країн, де посилюється східний фланг», – сказав Петро Порошенко.

 

Росія збільшила зусилля із внутрішньої дестабілізації, використовуючи при цьому напряму “п’яту колону” та всліпу тих, хто керується своїм вузькопартійним егоїзмом.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час зустрічі оперативного збору керівного складу Збройних Сил України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ворог помітив позитивні зміни у Збройних Силах України. Інакше би він не подвоював і не потроював зусиль із внутрішньої дестабілізації. Фронт не по зубах, то ламають голову, що б зробити такого, аби вибухнуло в тилу. І не просто думають, а діють. Не самі, а за допомогою “п’ятої колони”. Днями СБУ викрила групу саме таких “колоністів”, – сказав  Порошенко.

Президент наголосив, що різноманітні заходи із дестабілізації ситуації в Україні готувалися цими  людьми на пряме замовлення із Російської Федерації: “Вони адміністрували сайти, вони збирали багатосоттисячні групи під назвами “Українська революція”, “третій Майдан”. Адмініструвалося це все з Санкт-Петербурга і Москви”.

Водночас, додав Порошенко, це не єдина технологія, якою володіє Москва. “Комусь вона напряму віддає накази, які виконуються за гроші чи навіть за ідею. Але хіба мало таких, кого вона використовує всліпу?! Кому насправді й наказувати не треба, самі все зроблять – або в силу політичної короткозорості, або внаслідок вузькопартійного егоїзму. Це ті, хто не знає жодних меж у внутрішньополітичній боротьбі, хто не вважає за гріх ані прийняти пас у зовнішнього ворога, ані подати пас йому”, – заявив він.

Глава держави наголосив, що найголосніше про “третій Майдан” віщували канал міноборони РФ “Звєзда” та інші російські ресурси. “В Москві, а дехто і в Києві, докладали зусиль, аби в роковини загибелі Героїв Небесної Сотні  вчинити якомога більше провокацій. Вони шукали й шукають бодай краплю крові, яка б спричинила масові акції протесту. До речі, найголосніше “третій Майдан” віщували канал “Звєзда” та інші російські ресурси”, – заявив він.

При цьому, Президент подякував десяткам тисяч киян та тих, хто приїхали до столиці, “які в ці дні взяли і беруть участь у скорботних заходах в пам’ять загиблих героїв і не реагують на жодні провокаційні антидержавні заклики”. Також це стосується тих, хто в ці дні мирно висловлює свій протест, “бо за таке право стояв і боровся Майдан”. “Інтереси цих киян і цих українців я як Президент буду захищати”, – заявив Порошенко.

 

За час російської агресії загинули 2608 українських військовослужбовців, 2200 з них – зі складу Збройних сил.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час зустрічі оперативного збору керівного складу Збройних сил України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“2608 українських військовослужбовців загинули за час агресії. 2200 з них – зі складу Збройних сил. Просив би вшанувати їхню пам’ять хвилиною мовчання, – як і Героїв Небесної Сотні, яких країна поминає саме в ці дні”, – заявив Глава держави на початку виступу.

Як Верховний Головнокомандувач, як Президент від імені українського народу  Петро Порошенко  висловив подяку керівництву ЗСУ, а також солдатам, всьому особовому складу Збройних сил, інших наших мілітарних формувань – “за надійний захист країни від агресії з боку Російської Федерації,  агресії, яка в різних формах та з різним ступенем інтенсивності триває вже три довгих роки”.

Президент підкреслив, що завдяки героїзму воїнів, подвижництву волонтерів, патріотизму переважної більшості українських громадян, спільній роботі всіх гілок влади, зусиллям дипломатів, які залучили на підтримку України значну частину світової спільноти, – російську навалу вдалося призупинити.

“Ми звільнили частину захоплених ворогом територій та локалізували театр воєнних дій. Спасибі вам, і слава богові, що дав нам сил і можливостей вистояти”, – сказав він.

 

Минулого року до Збройних сил України прийнято за контрактом близько 70 тисяч осіб, з початку 2017 року – ще 4,5 тисячі осіб записалися до лав ЗСУ.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час зустрічі оперативного збору керівного складу Збройних сил України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Минулого року до  Збройних сил  прийнято за контрактом близько 70 тисяч українських добровольців. І  якість цього складу є значно вищою, ніж у попередні роки. З початку цього року – ще 4,5 тисячі осіб записалися до лав ЗСУ”, – сказав він.

Президент наголосив, що це дало можливість відмовитися від використання мобілізаційних ресурсів та забезпечити комплектування військових частин мотивованими військовослужбовцями військової служби за контрактом.

“І, між іншим, кожен, хто міг би отримати повістку, якби й надалі тривали хвилі часткової мобілізації, мав би замислитися над тим, що лише завдяки Мінським угодам ми здобули ліміт часу для того, щоб потреби фронту закрити на добровільній та професійній основі”, – додав Порошенко.

 

Президентські вибори в Росії у 2018 році вже зараз є додатковим аргументом для підвищеної бойової готовності Збройних сил України.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив у своєму виступі під час оперативного збору керівного складу Збройних сил України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Безальтернативні президентські вибори в Росії, які відбудуться наступного року, вже зараз є додатковим аргументом для підвищеної бойової готовності  Збройних сил України“, – сказав він.

Президент пояснив, що абсолютно ясним є те, що  “гра м’язами” стане головною виборчою технологією в РФ.

“Ворожий курс по відношенню до України та всього зовнішнього світу користується, як це не прикро, підтримкою з боку російських виборців. Як казали колись, “народ и партия – едины!” – зазначив Порошенко.

 

Високомобільні десантні війська (ВДВ) стали найбільш боєздатною складовою Збройних сил України через введення до складу цих бригад ВДВ танкових підрозділів та підрозділів реактивної артилерії.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час зустрічі оперативного збору керівного складу  Збройних сил України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми значно наростили склад Збройних сил України – сформовано 16 нових бойових бригад. Відбулися суттєві зрушення в організації, оснащеності та підготовці Високомобільних десантних військ. Вони стали найбільш боєздатною складовою Збройних сил і наразі включають десантно-штурмову, повітрянодесантну та аеромобільну бригади”, – сказав він.

Глава держави зазначив, що потенціал ВДВ суттєво підвищено за рахунок введення до складу цих бригад танкових підрозділів та підрозділів реактивної артилерії.

 

Керівник Кремля Володимир Путін не визнає кордону РФ з Україною, як і існування українців як окремого народу, заперечуючи їх право на самовизначення.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив у своєму виступі під час оперативного збору керівного складу Збройних сил України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Саме невизнанням окремішності деяких європейських народів нацисти, згадаймо історію, мотивували окупацію країн. Саме невизнання права українців на самовизначення лежить нині і в основі російської політики щодо України. Підстав вважати, що ці основи, чи як там у них кажуть, “скрєпи”, найближчим часом похитнуться – у  мене  немає жодних сумнівів”, –  сказав він.

Президент нагадав, як у листопаді минулого року Путін  брав участь в церемонії нагородження лауреатів премії географічного товариства. Тоді він запитав у школяра, де закінчується кордон Росії. “Кордон Росії завершується через Берингову протоку, де кордон із США”, – вимовив хлопчик. Це була правильна відповідь, але глава держави вундеркінда таки підправив: “Кордони Росії ніде не завершуються”.  Він потім сказав, що це жарт”, – зазначив  Порошенко.

За  його  словами, по відношенню до США та Берингової протоки – можливо це  й так, “а щодо України – то більш, ніж серйозно!” “Для Путіна кордону з Україною не існує взагалі. Він не вважає нас, українців, окремою  нацією, окремим народом, – тобто, заперечує сам  факт існування України,  про що він неодноразово заявляв публічно. Хочу підкреслити, – це не є ідеологічна риторика! Такі заяви – це погроза, серйозніше якої бути не може”, – підкреслив  Глава  держави,  вказавши на схожість такої  риторики з тією, що  була у нацистів.

 

У Європі, хоч із запізненням, але починають розуміти, який невгамовний апетит у агресивної Росії.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив у своєму виступі під час оперативного збору керівного складу Збройних Сил України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хай із запізненням, але в усій Європі починають розуміти, який невгамовний апетит у Росії. Вона брязкає зброєю біля кордонів та здійснює потужні кібератаки… фінансує проросійські та євроскептичні партії та рухи, безцеремонно втручається у виборчі кампанії, поширює фейкові новини в стилі Геббельса”, – сказав Президент.

Порошенко  підкреслив, що взірцем безцеремонної поведінки стала участь Російської Федерації в спробі державного перевороту в Чорногорії та підготовці вбивства її керівництва: “Таким чином хотіли зірвати вступ цієї балканської країни до НАТО”.

 

Росія причетна до міграційної кризи в Європейському Союзі, яка була спробою дестабілізувати європейський континент та розвалити ЄС.

Про це Президент України Петро  Порошенко  заявив у своєму виступі під час оперативного збору керівного складу Збройних Сил України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Москва наслідила в міграційній кризі, яка була спробою дестабілізувати континент та,  прямо кажучи, розвалити Євросоюз”, – сказав він.

Президент також наголосив, що агресивна політика є “елементом дуже небезпечної гри, яку веде керівництво Росії з метою кардинально змінити геополітичний ландшафт усього європейського континенту”.

 

На тлі продовження агресивної політики Росії головним союзником України є її Збройні Сили.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час зустрічі оперативного збору керівного складу Збройних Сил України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Головним союзником України є її Збройні Сили. Ми кардинально і прямо по ходу бойових дій перебудовуємо не лише їх, а увесь сектор безпеки та оборони, приводимо його у відповідність зі стандартами НАТО”, – сказав Порошенко.

Президент  зазначив, що за ці роки військо суттєво підвищило рівень боєздатності, а рівень всебічного забезпечення “можна вважати хоча і не ідеальним, але таким, що вже дозволяє якісно виконувати визначені завдання”.

Глава держави наголосив на очевидному факті: “Росія буде намагатися реалізувати свої імперські плани, як у формі продовження гібридної війни, так і, не виключено, – відкритої агресії з масштабним застосуванням військової сили по всіх напрямках”. І саме тому, підкреслив він, ЗСУ є головним союзником України.

 

Заяви Президента про загрозу повномасштабної агресії з боку РФ мають під собою безпекове підґрунтя – політолог

На тлі зміни риторики з боку РФ на ще більш войовничу, ще більш жорстку, заяви П.Порошенка виглядають не просто як політичні меседжі, а мають перед собою військове і оборонне значення, наголосив В.Карасьов

Заяви Президента України Петра Порошенка про загрозу повномасштабної агресії з боку РФ мають під собою безпекове підґрунтя. Таку думку висловив у  коментарі  УНН  політичний експерт Вадим Карасьов.

“Ці заяви мають перед собою безпекові, оборонні підстави. Дійсно, Росія концентрує біля кордонів України військові угрупування, озброєння; відбуваються періодичні навчання. У самій Росії з вуст вищого керівництва і на середньому рівні звучать і погрози, а також меседжі щодо необхідності діяти Росії сьогодні у всьому світі більш жорстко… Тож на тлі зміни риторики з боку РФ на ще більш войовничу, ще більш жорстку, це все виглядає не просто як чисто політичні меседжі, вони дійсно мають перед собою і військове, і оборонне, і безпекове значення”, — зауважив В.Карасьов.

Однак, експерт зазначає, що у таких заявах Президента можна виділити і деякі внутрішньополітичні підстави.

“З іншого боку є і внутрішньополітичні підстави. Тому, що ми бачимо, політична весна в Україні приносить з собою певну нестабільність. Починаючи від блокади Донбасу, від радикалізації настроїв, від різного роду мітингів, маршів, протестів та інших форм демонстрування незгоди. Особливо з боку молодих праворадикальних політичних сил. Бачимо процес загальної нестабільності і з вимогами навіть саморозпуску парламенту. Це все розхитує як ззовні, так і з середини безпекові, оборонні підвалини державності”, — зазначає експерт.

Однак, В.Карасьов наголошує, що в цій ситуації, на його думку, більше реальних викликів, аніж перебільшення.

“Хоча робота політиків полягає у перебільшенні, але в цій ситуації, здається, більше реальних викликів, аніж перебільшення з боку вищого політичного керівництва України”, — додав В.Карасьов.

 

Військовослужбовець-контрактник Військово-морських сил, якого вчора затримали при купівлі 12 автоматів Калашникова, є прихильником панславізму та пропагує ідеологію створення фейкових республік.

Про це заявили під час брифінгу керівник апарату  СБУ  Олександр Ткачук і голова Військової контррозвідки відомства Сергій Левченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Він є прихильником ультраправого фанатського руху та проповідує панславізм. Він пропагує ідеологію створення фейкових псевдодержавних утворень», – сказав Ткачук.

За його словами, працівники військової контррозвідки СБУ викрили контрактника ВМС учора під час купівлі ним 12 автоматів Калашнікова та однієї снайперської гвинтівки, які він планував використати під час мирних зібрань на Майдані Незалежності та в центрі столиці 22 лютого.

Водночас, Левченко зауважив, що плани військовослужбовця щодо закупівлі зброї були більш масштабними.

«У його планах було придбати безшумні снайперські гвинтівки, а також великокаліберні кулемети «печеніг» і ВСС, це зброя російського виробництва. Хотів отримати до 20 числа, щоб привезти до столиці і застосувати до 22 лютого», – сказав він.

При цьому контрактник розраховувався за зброю грошима та наркотиками.

Наразі слідчі військ прокуратури порушили відносно затриманого контрактника ВМС  кримінальну справу за статтею 263 Кримінального кодексу України.

 

Суд у справі генерала Назарова, якого звинувачують у службовому недбальстві, що призвело до загибелі 49 людей на борту Іл-76, не зміг ухвалити рішення через  помилки у висновках судмедекспертизи стосовно ідентифікації загиблих десантників.

Суд викличе і допитає експерта Дніпровської СМЕ на наступному засіданні, яке відбудеться 28 лютого о 10 годині. Про це стало відомо в залі Павлоградського міськрайонного суду, де слухається справа, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Численні помилки у висновках судмедекспертизи у зазначенні прізвищ, імен, по батькові, дат народження та іншого унеможливлюють проведення ідентифікування людини та відповідність експертизи. Суд вважає, що ці помилки можуть вплинути на правильність  рішення», – зазначила головуюча суддя Наталія Самоткан.

За її словами, на наступне засідання суд викличе експерта Дніпровської СМЕ для з’ясування обставин.

На початку судового засідання родичі загиблих десантників, які були присутні у залі, заспівали Гімн України. Всі учасники процесу вислухали його стоячи.

Як повідомлялося, 14 червня 2014 року над Луганським аеропортом з переносного зенітно-ракетного комплексу проросійськими бойовиками був збитий літак Іл-76. Внаслідок його падіння загинули 40 військовослужбовців 25-ї окремої парашутно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Тодішнього начальника штабу АТО  Назарова  звинуватили у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до служби, вчинене в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків).

 

В АТО складною залишається ситуація на Маріупольському напрямку й у районі Авдіївки.

Про це на брифінгу  повідомив  речник Міністерства оборони України з питань АТО полковник Олександр Мотузяник – Укрінформ.

“Складною залишається ситуація у Авдіївці та на її околицях – у першу чергу в Кам’янці. Ворог активізувався на цій ділянці фронту після обіду і з перервами проводив активні обстріли тамтешніх позицій до пізнього вечора. На цих рубежах за добу бандформування випустили понад півтори сотні мінометних мін, більше 65 разів відкривав вогонь з танків та широко застосовував легке озброєння, включно зі снайперською зброєю. Попри намагання противника зламати українську оборону, наші захисники надійно закріпилися на своїх позиціях та відкривають вогонь у відповідь на найбільш дошкульні ворожі провокації”, – зазначив він.

За словами Мотузяника, на інших ділянках фронту – на світлодарській дузі, у Зайцевому і в районі Донецького летовища – бойовики в основному відкривали вогонь з крупнокаліберних кулеметів та гранатометів різних систем, а також періодично використовували міномети, обстрілюючи сили АТО. Кожен з обстрілів тривав не більше 30 хвилин. Всього за минулу добу на Донецькому напрямку сталося 18 ворожих обстрілів.

На Маріупольському напрямку, констатував речник АТО, за виключенням порушення тиші ворогом у Тарамчуці з озброєння БМП, бойові дії на цьому напрямку велися виключно на приморській ділянці фронту від Павлополя до Широкиного. Там бойовики відкривали вогонь з легкого озброєння цілодобово. Важке озброєння, а саме 82-мм міномети, противник використовував тільки у Водяному та Широкиному.

Всього за минулу добу на Маріупольському напрямку сталося 36 ворожих обстрілів, поінформував він.

Мотузяник також розповів, що на Луганському напрямку основні бойові дії відбулися у Попаснянському районі.

“Там противник двічі провів мінометні обстріли наших позицій – поблизу Катеринівки та Новоолександрівки. Також вдень на цих рубежах бойовики застосовували легке озброєння. Далі на схід вздовж усієї лінії фронту було спокійно до самої Станиці Луганської, де близько 20-ї години бандформування застосували гранатомети проти українських захисників. Всього за минулу добу на Луганському напрямку сталося 5 ворожих обстрілів”, – уточнив речник Міноборони з питань  АТО.

 

Парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував визначитися щодо проекту постанови № 5041 про звільнення Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ у сесійній залі шляхом голосування.

Таке рішення ухвалене на засіданні комітету, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, таке рішення обумовлене тим, що чинне законодавство не передбачає норми, згідно з якою народний депутат може ініціювати звільнення будь-якого міністра.

Крім того, комітет відхилив аналогічний проект постанови, зареєстрований в травні 2015 року як такий, що втратив актуальність.

Ще один проект постанови – про самоусунення міністра внутрішніх справ  Арсена Авакова  від виконання повноважень – комітет відхилив, оскільки чинне законодавство не містить поняття “самоусунення”.

Коментуючи вищезазначені проекти постанов, голова комітету Андрій Кожем’якін звернув увагу на те, що ці документи взагалі не мали б реєструватися, оскільки є незаконними.

“Чому ці проекти постанов були зареєстровані? Тому що в них стоїть прізвище Парубій. Але Парубію як спікеру доповідають такі собі Боднар і Бондаренко. В радянські часи такі люди, які так підставляють голову Верховної Ради, уже б не працювали…”, – сказав він.

У зв’язку з цим Кожем’якін висловив необхідність визначитися з керівником Апарату Верховної Ради, оскільки наразі Апаратом керує виконуючий обов’язки.

Як відомо, за призначення керівника Апарату парламенту голосує Верховна Рада на пленарному засіданні.

 

Народний депутат Володимир Парасюк повідомив, що законопроект № 5567, який передбачає пом’якшення розмитнення автомобілів з іноземними номерами, Рада має ухвалити приблизно до середини квітня.

Про це народний депутат повідомив у вівторок у розмові з кореспондентом Укрінформу.

“Цей законопроект мають ухвалити до двох місяців часу від початку нової сесії (7 лютого розпочалася шоста сесія ВР – ред.). Нардепи з різних фракцій підтримують цей проект закону, оскільки більше ста з них є його авторами. Документ має пройти певну процедуру, як і всі законопроекти. Ми будемо тиснути, щоб його ухвалили”, – сказав Парасюк.

Як повідомляв Укрінформ, 24 січня зранку в’їзди до Києва на Броварській, Бориспільській, Житомирській, Варшавській і Одеській трасах частково заблокували активісти з вимогою ухвалити зміни до Митного кодексу, що передбачають пом’якшення розмитнення  автомобілів  з іноземними номерами. Також активісти від ГО “АвтоЄвроСила” мітингували під будівлею Кабміну.

У пояснювальній записці до законопроекту № 5567 зазначається, що з року в рік набувають поширення факти порушення громадянами вимог митного законодавства в частині зобов’язань про транзит та зворотне вивезення транспортних засобів особистого користування. “Зняття соціальної напруги, що викликана відсутністю можливості легалізації в Україні значної кількості раніше ввезених транспортних засобів, потребує внесення змін до статті 380 Митного кодексу України в частині запровадження умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами таких транспортних засобів і встановлення справедливої плати за їх тимчасове ввезення”, – йдеться у документі.

Одночасно із цим пропонується посилити контроль за транзитним переміщенням таких транспортних засобів шляхом внесення змін до статті 381 Митного кодексу України щодо поновлення декларування цих операцій.

 

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко сподівається на те, що Крим обов’язково повернеться до України.

Про це урядовець сказав  у своєму відеозверненні  до українських громадян в  Криму  в рамках проведення комунікаційної кампанії “Крим – це Україна. 1096 днів опору”, ініційованої Міністерством інформполітики до третіх роковин Дня опору Криму російській окупації.

“Багато моїх друзів після анексії Криму під тиском змушені були поїхати з півострова. Зараз вони знаходяться на материковій частині України. Але я переконаний і вірю в те, що ми відсвяткуємо День незалежності разом у Криму”, – сказав Зубко.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство інформаційної політики у четвер, 23 лютого, презентуватиме в Укрінформі комунікаційну кампанію “Крим – це Україна. 1096 днів опору”, частиною якої є відеозвернення членів українського уряду до українських громадян в Криму.

Свої відеозвернення до українських громадян в Криму вже записали віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко та віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

Акції в рамках комунікаційної кампанії “Крим — це Україна: 1096 днів опору” в неділю, 26 лютого, окрім Києва, проведуть у Парижі, Аммані та Тель-Авіві.

Про це написала у  Фейсбуці  перший заступник міністра інформполітики Еміне Джапарова – Укрінформ.

«Партнери Мінінформу – світова мережа народних дипломатів України GlobalUkraine підтримали нашу кампанію до третіх роковин Дня опору  Криму російській окупації. 26 лютого в столицях трьох країн відбудуться акції», – написала Джапарова.

Так, за її словами, у Парижі учасники Всесвітнього Руху Українців організують мітинг. Активісти прийдуть до Ейфелевої вежі із плакатами та закликатимуть французькою “Крим – це Україна”.

В Аммані (Йорданія ) відбудеться читання авторського вірша активістки Українського культурного центру “Українська хата в Йорданії”, поетеси Вікторії Бричкової – Абу Кадум, присвяченого подіям 26 лютого 2014 року. Представники української громади підготували маніфестацію з плакатами та інформаційні листівки для поширення. В Ізраїлі активісти української громадської організації Israeli Friends of Ukraine організовують мітинг на набережній у Тель-Авіві.

Як повідомлялося, Міністерство інформаційної політики у четвер, 23 лютого, презентуватиме Мінінформ анонсував акції на підтримку кампанії “Крим – це Україна” ще у трьох столицях в Укрінформі комунікаційну кампанію “Крим -це Україна. 1096 днів опору”, частиною якої будуть відеозвернення членів українського уряду до українських громадян в Криму. Тут будуть представлені борди і ТБ-ролики.

 

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко переконаний, що путінський режим ніколи не зможе зламати і зробити невільними внутрішньо вільних людей, які живуть у Криму.

Про це віце-прем’єр сказав у своєму  відеозверненні  до українських громадян в Криму в рамках проведення комунікаційної кампанії “Крим – це Україна. 1096 днів опору”, ініційованої Міністерством інформполітики до третіх роковин Дня опору Криму російській окупації – Укрінформ.

“У цей день кожен, хто поза Кримом, пам’ятатиме:  Крим  – це Україна, а боротьба вільних людей, які залишилися на території Кримського півострова, має підтримку всієї України, цілої Європи і всього світу. Ми пам’ятаємо, що ця боротьба є праведною, ця боротьба завершиться перемогою, тільки за такою боротьбою правда. Як би не намагався окупаційний, путінський російський режим переслідувати кримських татар, переслідувати українців, які залишилися на території півострова, фабрикувати кримінальні справи, тримати вільних людей в ув’язненні, цей путінський режим ніколи не зробить внутрішньо вільних людей невільними”, – наголосив Кириленко.

Він також запевнив, що Україна й надалі робитиме все можливе для того, аби зусилля всього цивілізованого світу ішли на підтримку вільнолюбних думок кримських татар і українців, які лишилися на території Криму.

“У цей день, пам’ятаючи про вашу боротьбу, пам’ятаючи про ваше прагнення свободи і возз’єднання з Україною, кожен із нас неодноразово скаже: Крим – це Україна”, – підкреслив віце-прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство інформаційної політики у четвер, 23 лютого, презентуватиме в Укрінформі комунікаційну кампанію “Крим – це Україна. 1096 днів опору”, частиною якої є відеозвернення членів українського уряду до українських громадян в Криму.

Своє відеозверення до українських громадян в Криму, крім В’ячеслава Кириленка, вже записала віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що Крим повернеться до України набагато раніше, ніж комусь зараз здається, і разом з Україною стане частиною об’єднаної Європи.

Про це віце-прем’єр заявила у своєму  відеозверненні  до українських громадян у Криму в рамках проведення комунікаційної кампанії “Крим – це Україна. 1096 днів опору”, ініційованої Міністерством інформполітики до третіх роковин Дня опору Криму російській окупації – Укрінформ.

“Я переконана, що  Крим  повернеться до України набагато раніше, ніж багато кому сьогодні здається, набагато раніше, ніж цього би хотілося нашим ворогам. Більше того – Крим разом з Україною стане частиною об’єднаної Європи”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що в Україні усі добре знають, з якими труднощами доводиться щодня стикатися українським громадянам в Криму, але на боці України правда, і в цьому сила нашої держави.

“Україна сьогодні воює з ворогом, який набагато сильніший за неї. Разом із тим наша сила – у правді, у тому, що ми знаємо, що головною цінністю, головним пріоритетом для держави є свобода і гідність громадян”, – сказала віце-прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство інформаційної політики у четвер, 23 лютого, презентуватиме в Укрінформі комунікаційну кампанію “Крим – це Україна. 1096 днів опору”, частиною якої є відеозвернення членів українського уряду до українських громадян в Криму.

Своє відеозверення до українських громадян в Криму, крім Іванни Климпуш-Цинцадзе, записав також віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

 

Міністерство інформаційної політики у четвер, 23 лютого, презентуватиме в Укрінформі комунікаційну кампанію “Крим -це Україна. 1096 днів опору”, частиною якої будуть відеозвернення членів українського уряду до українських громадян в Криму.

Як повідомила перший заступник міністра інформполітики  Еміне Джапарова, серед іншого у цій кампанії будуть представлені борди і ТБ-ролики.

Частиною акції є урядові комунікації, коли представники уряду звертаються до громадян України, які змушені жити в умовах окупації. “Незважаючи ні на що, опір російській окупації триває! 1096 днів ..Три роки!”, – сказала Джапарова.

За словами Джапарової, українським громадянам в Криму сьогодні як ніколи, за умов, коли свободи на півострові не лишилося, необхідна така підтримка і солідарність.

Свої відеозвернення до українських громадян в Криму уже записали віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе і віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко..

 

Міністерство фінансів спільно з Національним банком працює над оновленням стратегії розвитку державних банків.

Про це повідомляє прес-служба НБУ на своїй сторінці у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Представлений Міністерством фінансів минулого року документ є якісним, проте потребує коригування із урахуванням переходу  ПриватБанку  у власність держави”, – йдеться в повідомленні.

За словами директора департаменту фінансової стабільності НБУ Віталія Ваврищука, висока концентрація державної власності у банківському секторі є одним із його небажаних наслідків.

“Проте між Міністерством фінансів та Національним банком існує консенсус стосовно необхідності значного скорочення участі держави у секторі комерційного банкінгу у майбутньому”, – додали в НБУ.

 

У Національному банку працюють над законопроектом “Про іноземну валюту”, що визначатиме основні принципи валютного регулювання.

Про це сказав керівник проектів та програм НБУ Емал Бахтарі, повідомляє прес-служба банку на своїй сторінці у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Національний банк України разом з експертами, залученими Європейською комісією, зараз працює над законопроектом “Про іноземну валюту” – проектом єдиного рамкового закону, який визначатиме основні принципи валютного регулювання в Україні, замість застарілого декрету КМУ “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” та численних нормативно-правових актів”, – йдеться в повідомленні.

Було також презентовано ключові характеристики проекту закону: вільний рух капіталу, повна гармонізація із законодавством ЄС, відповідність взятим Україною зобов’язанням при підписанні  Угоди про асоціацію з ЄС, визначення загальних та специфічних умов щодо введення тимчасових обмежень на валютні операції (“safeguard measures”) в разі виникнення суттєвих ризиків для макроекономічної та фінансової стабільності, а також встановлення повноважень органів нагляду та зобов’язань щодо обміну статистичною інформацією.

 

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що в Україні народ не дозволить торгувати своєю свободою, а Революція Гідності не дозволила втягнути нашу країну до Російської імперії.

Про це він сказав в інтерв’ю  “Цензор.НЕТ” – Укрінформ.

“Продаючи країну Путіну в Сочі, на традиційно закритій для преси бандитській “сходці”,  Янукович  не врахував головного. В Україні, на відміну від Росії, є не населення, а народ, який не дозволить торгувати своєю свободою і майбутнім своїх дітей”, – сказав Турчинов.

Секретар РНБО підкреслив, що одне з головних завдань, яке ставила перед собою Революція Гідності, – це не допустити затягування України до російської імперії.

“І це було питання існування України як демократичної, незалежної держави. Так, через кров, так, через жорстокі випробування, через військові дії, але ми відстояли свою незалежність. Ми вирвали країну з липких щупалець імперського спрута, і немає шляху назад: мости спалені. Тому ми виконали головну вимогу Майдану”, – сказав Турчинов.

 

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що екс-президент Віктор Янукович був готовий до кровопролиття ще в 2010 році – задовго до подій на Майдані. 

Про це він сказав в інтерв’ю  “Цензор.Нет” – Укрінформ.

“Я згадую 2010 рік, перший рік президентства Януковича. Ми традиційно зібралися на День Незалежності в парку Шевченка. Це була традиція українських патріотичних сил. Тоді ми всі опинилися в опозиції до  Януковича. У цей святковий день ми не планували радикальних дій, просто було рішення пройти від пам’ятника Шевченка до Софії і там провести мітинг. Ми змогли тоді пройти від парку метрів 300, і нам без пояснення причин перегородили дорогу”, – сказав Турчинов.

За його словами, почалася спровокована владою бійка, було багато постраждалих і затриманих. “І ось цей розгін, ця жорстка реакція на звичайний мирний марш з нагоди Дня Незалежності, показав, що Конституція і закони для режиму Януковича – це пустий звук, вони постараються загнати всіх в стійло”, – сказав Турчинов.

Секретар РНБО наголосив, що з перших днів свого перебування при владі режим Януковича намагався нав’язати формулу: або співпрацюєш з режимом, або тебе знищать.

 

Очищення судової системи в Україні не провалилося, а якими інструментами – другорядне питання.

Про це заявив міністр юстиції в Україні Павло Петренко в інтерв’ю  Ліга.net – Укрінформ.

“Я вважаю, що люстрація суддів не провалилася. Можливо, це звучить дещо несподівано”, – сказав Петренко, відповідаючи на запитання про те, чому провалилася люстрація суддів в Україні.

Він нагадав, що завдання люстрації – домагатися різними інструментами, щоб з судової системи пішли недобросовісні судді.

“Перший інструмент, який ми запустили, – це був закон про відновлення довіри до судової системи. Він не спрацював, треба бути відвертим. Другий закон – про очищення влади”, – наголосив міністр, уточнюючи, що “останній закон був універсальним, спрямованим на очищення влади від політичних постатей з оточення Януковича”.

“Так, там (у законі – ред.) був окремий розділ по суддях. І так, ми розуміли, що з суддями ситуація буде складніша, вони чинитимуть значний опір. Що вони й зробили. Але інші інструменти, які ми вводили паралельно, спрацювали. Система електронного декларування провела краще очищення судової системи. Більш як тисяча суддів звільнилися під страхом того, що до них застосовуватиметься нова система електронного декларування і вони будуть вимушені подати свої декларації. Тож, очищення відбулося. Якими інструментами – це вже другорядне питання”, –  заявив  Петренко.

 

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції визнав, що законопроект № 6011 про антикорупційні суди суди не має корупційних ризиків та рекомендував парламенту ухвалити його за основу.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні комітету у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми щодо цього законопроекту не є, на жаль, головним Комітетом, я просив спікера парламенту, але він віддав цей законопроект Князевичу (голова комітету з питань правової політики та правосуддя – ред.)…Законопроект №6011 про антикорупційні  суди, – ми, як другий комітет, маємо оцінити, чи є там корупціогенний ризик і рекомендувати парламенту прийняти за основу”, – сказав голова комітету Єгор Соболєв напередодні ухвалення рішення.

Після цього члени комітету проголосували і визнали відсутність корупційних ризиків у законопроекті про антикорупційні суди і рекомендували ВР ухвалити його за основу.

 

Існує загроза повної зупинки ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат”. Щодня вишукуються кошти на оплату добової норми забезпечення однієї доменної печі комбінату.

Про це повідомили у  прес-службі меткомбінату – Укрінформ.

“Керівництво корпорації “ІСД” і ПАТ “ДМК” роблять усе можливе, щоб містоутворююче підприємство Кам’янського продовжило свою роботу. Для безперебійної роботи частину коксу комбінат купує у ПрАТ “Євраз Південкокс” і за межами України в  Польщі, але через нестачу обігових коштів і високу вартість коксу поставки сировини на ПАТ “ДМК” неритмічні”, – зазначається у повідомленні.

На підприємстві вважають, що проблема із забезпеченням сировини була б не такою гострою, якби відновив свою роботу ПАТ “Алчевськкокс” і будуть налагоджені поставки коксу на ПАТ “ДМК”.

Зазначається, що в разі зупинки ПАТ “Дніпровський меткомбінат” або простою структурних підрозділів підприємства вступає в силу діючий на підприємстві колективний договір, згідно з яким час простою не з вини працівника оплачується в розмірі 100% тарифної ставки встановленого розряду (окладу), якщо він у цей час знаходився на робочому місці.

 

Багатотисячний марш Національної Гідності та мітинг біля Верховної Ради України пройшли без грубих порушень у відповідності до законів.

Про це у  Фейсбуці  повідомив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк – Укрінформ.

“Марш Гідності, організований Національним корпусом, ВО “Свобода” та Правим сектором, пройшов відносно спокійно і без виникнення позаштатних ситуацій. Жодних грубих правопорушень не зафіксовано, затриманих немає”, – написав він.

За словами Шкіряка,  мітинг  під ВР та мирна хода загалом відбувалися у відповідності до законів та Конституції України. “Дякуємо за розуміння всім учасникам та організаторам заходу”, – зазначив радник міністра.

При цьому Шкіряк повідомив, що наразі підрозділи Національної поліції та Нацгвардії продовжують працювати в штатному режимі. “Ситуація в столиці спокійна і знаходиться під повним контролем правоохоронних органів”, – запевнив він.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві пройшов марш, участь у якому взяли близько 7 тисяч осіб. Порядок забезпечували 6 тисяч поліцейських. Учасники маршу під стінами Верховної Ради запалили димові шашки та фаєри.

Організатори маршу висунули кілька вимог до влади: зупинити торгівлю з окупованими територіями – так званими “ДНР/ЛНР”, не приватизовувати стратегічні та прибуткові підприємства, не скасовувати мораторій на торгівлю українською землею та припинити підвищення тарифів.

 

Голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок під час мітингу перед Верховною Радою у середу озвучив вимоги протестувальників до влади.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами Тягнибока, перша вимога – “ніякої торгівлі з окупованими територіями, ніякої торгівлі на крові”.

Крім того, він закликав  парламент  не продавати стратегічних підприємств і в жодному разі не дозволяти продаж землі.

При цьому Тягнибок закликав народних депутатів ухвалити законопроект про пропорційні вибори за відкритими списками, законопроект про імпічмент Президенту, відкликання депутатів, чиновників, суддів і обрати новий склад ЦВК.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні в Києві представники “Національного корпусу”, ВО “Свобода” і Правого сектора проводять марш, у якому беруть участь близько 10 тисяч осіб. Порядок забезпечують близько 6 тисяч поліцейських. Учасники маршу під стінами Верховної Ради запалили димові шашки та фаєри.

 

Мітингувальники під ВР застосували димові шашки. Площу перед Радою затягнуло димом.

Фото подій виклала у Фейсбуці журналіст Ольга Федорченко.

Близько 10 молодиків з закритими обличчями у шапках з написом «Національний корпус» запалили димові шашки та тримали файєри біля охорони, що обороняє стіни Верховної Ради повідомляє кореспондент Укрінформу з місця події. Молодики не виголошували жодних гасел та не провокували охоронців. Наразі марш проходить без заворушень.

Рух по вулиці Грушевського перекрито.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Києві проходить акція «Марш Національної Гідності». Нещодавно 7-тисячна колона мітингувальників прийшла під стіни ВР.

 

Провадження у справі лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко проти Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови про встановлення єдиної ціни на газ призупинено.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Батьківщина, розміщеного на сторінці  у Facebook – Укрінформ.

«Провадження у справі Юлії Тимошенко проти уряду призупинено у зв’язку з ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва про призначення економічної експертизи обгрунтованості ціни на газ», – йдеться в повідомленні.

Експертизу призначили за клопотанням відповідача – Кабінету міністрів України, зазначає прес-служба.

Як повідомляв Укрінформ, Юлія Тимошенко подала до Окружного адміністративного суду Києва два позови: проти Кабміну та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики і комунальних послуг, – щодо незаконного підвищення ціни на газ та  тарифів  на централізоване опалення і водопостачання.

 

Вашингтон не піде на угоду з Москвою за рахунок інтересів України, вважає колишній заступник генсека НАТО і екс-посол США в Росії, експерт неурядової організації “Атлантична рада” Александр Вершбоу.

Таку думку він висловив в коментарі Укрінформу.

“За рахунок України – ні”, – сказав він, відповідаючи на запитання про те, чи може відбутися угода між Вашингтоном і Москвою.

На думку посла, “доволі багато людей розуміє, що це буде стратегічною помилкою, яка зрештою призведе до ще більшої нестабільності в Європі”. Перевага ж полягає в стратегії співпраці з союзниками США і з Україною.

Вершбоу не готовий до того часу, поки не буде відомо більше осіб та імен в новій адміністрації президента США, відповісти на питання, чи готовий Вашингтон грати велику роль у розв`язанні українського конфлікту. Водночас він вважає, що в короткостроковій перспективі США, можливо, шукатимуть двостороннього діалогу з Росією, але тісно координуватимуть його з Берліном, Парижем та Києвом, оскільки вони це робили за попередньої адміністрації.

Експерт згодний з тим, що “більш високого рівня залученість” США в  “нормандському форматі”  пішла б на користь процесові, оскільки Сполучені Штати мають велику владу. Він сподівається, що Вашингтон призначить нового посланця на переговори щодо України. Проте, уточнює Вершбоу, робити це слід “скоординованим способом, який не дозволить росіянам розділити нас”. Зрештою, Захід досягне бажаного лише у тому випадку, якщо буде об’єднаним.

“І, звичайно, Київ має бути невід’ємною складовою частиною будь-якої стратегії. Президент Порошенко був абсолютно правий, кажучи: нічого про Україну без України” – підкреслює посол.

 

Майже дві третини американців стурбовані тим, що Сполучені Штати у найближчі чотири роки можуть бути залучені у велику війну.

Такими є дані останнього опитування SurveyMonkey, проведеного для  NBC News – Укрінформ.

“Більшість опитаних, 36%, дуже стурбовані тим, що США можуть взяти участь у великій війні протягом наступних чотирьох років, тоді як 30% відповіли, що лише дещо схвильовані”, – йдеться у повідомленні.

Ще 25% зазначили, що не дуже переймаються через таку можливість, і 8% відповіли, що взагалі не хвилюються.

Зазначається, що прихильники демократів більше хвилюються через це питання, ніж прихильники республіканців. Так, 88% прихильників демократів відповіли, що стурбовані через можливу участь у великій  війні. У свою чергу, серед прихильників республіканців лише кожен четвертий із 10 схвильований з цього приводу.

 

Громадська організація Razom у четвер представить в Конгресі США доповідь “Політика США в Україні: виклики та можливості”, яка характеризує нинішню ситуацію та потенціал поглиблення відносин між США і Україною.

Про це  розповів  в інтерв’ю Укрінформу координатор команди RazomThink, яка готувала проект, Микола Мурський.

“Це є загальними рекомендації для американської влади. Важливо також, щоб і Конгрес, і адміністрація мали більше інформації про Україну, про те, який потенціал має країна, і яким вона може бути союзником для Сполучених Штатів”, – зазначив представник команди експертів.

За його словами, це “сприятиме процесу формування політики Білого дому відносно України”. Представлені в доповіді дані можуть стати обгрунтуванням для рішень у Вашингтоні, в тому числі щодо фінансової та інших видів допомоги Україні.

Як зауважив Мурський, у  США  відбувається багато подій, де говорять, що потрібно підтримати українців. Але навіть на них не вистачає інформації, чому Україна важлива для Америки, і що конкретно Сполучені Штати можуть зробити, щоб надати ефективну допомогу.

У доповіді наголошується, що будь-яка американська політика відносно України повинна керуватися трьома принципами. Це стабільність і безпека Східної Європи, яка входить до фундаментальних американських інтересів; зміцнення суверенітету, територіальної цілісності, а також права на самовизначення України; посилення можливостей для українців у подоланні внутрішніх викликів. Крім того, документ містить рекомендації з питань геополітики, інституцій та інфраструктури, а також прав людини та суспільства.

Доповідь містить  97 сторінок тексту, графіків, карт та ілюстрацій. Вона стала результатом тривалої роботи цілої команди фахівців, у тому числі науковців, міжнародних експертів й випускників провідних американських університетів у галузі міжнародних відносин.

 

Вашингтону пора надати Україні зброю летального дії, щоб вона захистилася від спільних путінсько-терориристичних сил на сході України.

Про це заявили сенатор-демократ Річард Дурбін і конгресмен Майк Квіглі перебуваючи в Києві в інтерв’ю “Радіо Свобода” – Укрінформ.

За словами Дурбіна, конфлікт в Донбасі “досяг тієї точки, коли вже треба бути чесними”.

“Те, що вони (Росія – ред.) роблять на сході України, в Донецьку, не показує, що вони були готові відступити. Ми повинні дати Україні інструменти та озброєння, якщо вона їх потребує, щоб захистити свій власний народ”, – підкреслив він.

Дурбін, другий за старшинством в Сенаті демократ, член судового, бюджетного та регламентного комітетів, також повідомив, що попередня адміністрація 44-го президента США Барака Обами не хотіла давати Києву летальну допомогу, заявляючи, що це може призвести до деескалації конфлікту.

Тепер, за словами сенатора, “прийшов час поглянути на реальність”.

Конгресмен Квіглі сказав, що надання Україні  зброї  летальної дії необхідно тому, що супротивник використовує сучасні технології і українці “протистоять передовий силі”.

Обидва законодавця також повідомили, що незадоволені позицією президента США Дональда Трампа щодо України.

 

Канада працює над широкою програмою допомоги Україні у протидії російській агресії.

Про це заявив міністр оборони Канади Харджит Саджан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Разом із міністром  Фріланд  (глава Міністерства закордонних справ Канади – ред.) ми перебуваємо у процесі розробки ширшого плану та військового плану, аби підтримати Україну”, – сказав Саджан.

Він наголосив, що канадський уряд “повністю підтримує Україну” у протидії російській агресії.

Як відомо, близько 200 канадських військових інструкторів із позаминулого року проводять заняття з українськими військовослужбовцями на Яворівському та Кам’янець-Подільському полігонах у рамках операції UNIFIER. Втім, їх мандат завершується 31 березня 2017 року, тому під час візиту прем’єр-міністра Канади  Джастіна Трюдо до Києва Президент України Петро Порошенко звернувся до нього із прохання продовжити термін перебування інструкторів в Україні.

Крім того, під час зустрічі віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе із міністром оборони Канади в листопаді минулого року вдалося домовитися про продовження місії “у тому форматі, який буде найпотрібніший для українських Збройних Сил”.

Утім, поки офіційної відповіді із Оттави не надходило.

 

Визнанням документів “ЛНР/ДНР” Росія провокує Україну вийти з мінських угод – Є.Марчук

Визнанням документів “ЛНР/ДНР” Росія провокує Україну вийти з мінських угод. Про це в ефірі “112 Україна” повідомив представник України в групі з питань безпеки у мінській ТКГ Євген Марчук, передає  УНН.

“З одного боку, Росія… заявляє, що вона визнає документи ОРДО і ОРЛО, практично провокує Україну, і українські політики клюнули на це, що тим самим Росія виходить з мінського переговорного процесу. Але вона про це не заявляє, вона провокує нас, щоб Україна вийшла з переговорного процесу, звинувативши потім Україну в цьому. Це означає, що всі санкції і інше скасовується, і на передову сходиться те, що перебуває за 30 км від лінії зіткнення”, – зазначив Є.Марчук.

Крім цього представник України у мінській ТКГ припустив, що небезпека широкомасштабного вторгнення з боку Росії існує: “Нам слід очікувати в найближчі часи асиметричних важких ходів проти України, у військовій сфері, економічні, зовнішньополітичній”.

Проте, на думку Є.Марчука, найближчим часом РФ на це не піде.

“Звичайно, паніки ніякої не може бути. Я думаю, що Росія не ризикне найближчим часом піти на широкоформатні наступальні операції. Тому що тоді не треба нікому нічого доводити. Путін хоче грати роль посередника, який хоче вирішити ситуацію”, – зазначив він.

Нагадаємо,  ОБСЄ стурбована рішенням РФ визнати “паспорти” “ДНР-ЛНР”.

Як повідомляв УНН, 18 лютого, Володимир Путін підписав указ про визнання в Росії документів, виданих громадянам України та особам без громадянства, які проживають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей України, до політичного врегулювання ситуації в цих районах.

 

Адвокат опозиційного політика Володимира Кара-Мурзи молодшого Вадим Прохоров подав заяву у Слідчий комітет РФ з вимогою завести справу про замах на вбивство свого клієнта.

Прохоров розмістив заяву у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Сьогодні за дорученням Володимира Кара-Мурзи подав заяву про злочин у приймальню СКР”, – пише Прохоров.

Він просить Слідком провести перевірку обставин отруєння журналіста, після якого той у важкому стані потрапив у лікарню і впав у кому. Прохоров зазначив, що близькі Кара-Мурзи вважають, що отруєння носило умисний характер.

Як повідомлялося,  Володимира Кара-Мурзу  молодшого було екстрено госпіталізовано 2 лютого з гострою нирковою недостатністю на фоні інтоксикації. З такими ж симптомами він уже потрапляв до лікарні у травні 2015 року. Тоді політик стверджував, що його отруїли, щоб перешкодити його діяльності. Він звернувся у поліцію, проте розслідування не було.

У неділю повідомлялося, що Кара-Мурза молодший виписався з московської лікарні й залишив Росію для проходження курсу реабілітації після повторного сильного отруєння.

Кара-Мурза-молодший – координатор громадської організації “Відкрита Росія”, створеної колишнім власником компанії ЮКОС Михайлом Ходорковским. У 2015-2016 роках політик обіймав посаду заступника голови опозиційної партії ПАРНАС. Крім того, він входить у рух “Солідарність”.

Вадим Прохоров також представляє інтереси сім’ї Бориса Нємцова у справі про вбивство політика.

 

Керівник фракції Радикальної партії Олег Ляшко підозрює, що у депутата з його фракції Андрія Артеменка окрім українського є ще й громадянство Канади.

Про це він заявив журналістам у кулуарах Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У нас є підстави підозрювати, ми зараз проводимо відповідну перевірку, що в Андрія Артеменка є інше громадянство, крім українського. Що він один з тих, хто має іноземне громадянство… За моєю інформацією, Артеменко кілька разів приїжджав в Україну в 2010-2011 році за паспортом громадянина Канади», – сказав Ляшко.

Він додав, що хоче дізнатися чи Артеменко  відмовився від громадянства Канади, адже Конституцією заборонено подвійне громадянство.

«Таких як  Артеменко, за моєю інформацією, в парламенті величезна кількість людей, які мають інше, крім українського, громадянство. Тому я вважаю нагальною необхідність врегулювання цього питання… Ми пропонуємо запровадити санкції і за наявності іншого громадянства, ніж українське громадянство, за умови укриття цього факту під час реєстрації нардепом має бути складений депутатський мандат», – додав Ляшко.

 

Керівник фракції Радикальної партії Олег Ляшко звернувся до Служби безпеки України з проханням перевірити інформацію про поїздки народного депутата з його фракції Андрія Артеменка до Москви.

Про це він заявив журналістам у кулуарах Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Буквально вчора я отримав оперативну інформацію з приводу поїздок Артеменка до Москви і написав відповідне звернення до Служби безпеки України з проханням перевірити. Мені повідомили, що бачили кілька разів Артеменка у Мінську з пересадкою на московський рейс. Мені не було відомо про це нічого… За моєю інформацією,  Артеменко  перед оприлюдненням так званого “плану” мав контакти з Медведчуком, Льовочкіним і Бойком. І вони були у Москві разом, все це їхня спільна робота”, – сказав Ляшко.

 

У “ДНР” з Росії очікується прибуття чергового “казачого” підрозділу

Про це написав у  Фейсбуці  керівник групи “Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук – Укрінформ.

“Згідно з інформацією штабу ОК «Донецьк» («1-й АК ДНР»), «ДНР» найближчим часом очікується прибуття нового підрозділу «казаків», формування якого здійснюється в Ростовській області (РФ). Попередньо даний підрозділ увійде до складу «3-го батальйону спеціального призначення ДНР». З початку року в  «ДНР»  вже прибув одне підрозділ російських «козаків»”, – написав Тимчук.

 

Відразу на кількох ділянках лінії фронту зафіксували появу розвідпідрозділів (по 20-25 осіб) спецназу ГРУ ГШ ЗС РФ, розбитих на групи (ДРГ) по 5-6 чоловік.

Про це написав у  Фейсбуці  керівник групи “Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук – Укрінформ.

“Сразу на кількох ділянках лінії фронту (ділянка від Старогнатівки до Докучаєвська, в районі Тельманове, навпроти Невельського, на лівому фланзі Світлодарської дуги від Троїцького до Розсадок) помічено появу розвідпідрозділів (по 20-25 осіб) спецназу ГРУ ГШ  ЗС РФ, розбитих на групи (ДРГ) по 5-6 чоловік. Чудово екіпіровані, дисципліновані, на передовій «працюють» наїздами, всі переміщення – в обстановці максимально можливої утаємниченості (приховують обличчя, жодних відзнак, одне одного називають виключно позивними, а то і номерами)”, – написав Тимчук.

За його даними, в район виконання завдань на передовій вони прибувають власним автотранспортом, з «місцевим» командуванням і бойовиками спілкуються виключно за службової необхідності, проявляють винятковий інтерес до способів інфільтрації в найближчі тактичні тили українських військ (дуже ретельно і потай вивчають передній край на цілій низці дільниць), використовують для ведення розвідки найширший арсенал технічних засобів (помічені портативні РЛС і засоби радіорозвідки).

“За рядом ознак, дані ДРГ готують ряд «гучних» диверсій проти підрозділів ЗСУ на передньому краї і в тактичній тилу. Судячи за затребуваними командирами даними груп інформації, особливою увагою будуть користуватися КП і ПУ українських військ, склади боєприпасів і пально-мастильних матеріалів, базові табори, стоянки бойової техніки, можлива «полювання» на окремих військових начальників сил АТО”, – додав Тимчук.

 

У Центрі європейських студій Австралійського національного університету (АНУ) у Канберрі відбулася публічна лекція посла України в Австралії професора Миколи Кулініча.   

Лекцію було присвячено темі «Український шлях до ЄС: виклики і перспективи», повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Революція Гідності не починалася ні під антиросійськими гаслами, ані під гаслами соціальними…Революція Гідності розпочалася під прапором  ЄС. Перші студенти вийшли на Майдан, бо в них намагалися вкрасти європейське майбутнє, коли у листопаді 2013 року проросійський президент Янукович призупинив переговори щодо угоди про асоціацію між Україною і ЄС», – зауважив Кулініч.

Він підкреслив, що «євроінтеграція для України – це не просто гасло, а повернення до своєї історичної, географічної, цивілізаційної автентичності», бо у цих вимірах Україна завжди була частиною Європи.

«Минуло три роки після Революції Гідності. Три дуже важкі роки для України, але її курс до Європи залишився незмінним, незважаючи на зміни у світі та Європі», – сказав Кулініч.

Водночас дипломат наголосив, що завдання України не лише у самому членстві як формі, а в досягненні такого рівня стандартів, які відповідають членству в ЄС.

«Українці зрозуміли, що європейська інтеграція – це не одномоментний рух, а глибинний процес. Зрозуміли, що наш поступ залежить від фундаментальних внутрішніх перетворень», – зазначив він.

Окремо наголошувалося на ролі РФ, яка активно спекулює на внутрішніх і зовнішніх викликах як всередині України, так і всередині ЄС, намагаючись поглибити і загострити ці протиріччя.

«Процес має бути двостороннім, взаємовигідним. Це не має бути поступкою жодної із сторін. Ні Європи, ні України. Тому не змінюючи свого стратегічного курсу щодо досягнення європейських стандартів, Україна коригуватиме свою політику у відповідності до готовності Європи. Це дорога з двостороннім рухом, але єдина дорога. Необхідно не дати шансу третім силам збити Україну з європейського шляху, а ЄС – зі шляху розширення і зміцнення своєї ролі», – підсумував Кулініч.

Участь у лекції, яка відбулася за підтримки Фундації українознавчих студій Австралії, взяли представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Австралії, політичних, наукових та експертних кіл, слухачі міжнародного факультету АНУ та української громади Австралії.

 

Судмедексперти, які проводили аутопсию тіла постпреда Росії при ООН Віталія Чуркіна, повідомили, що для встановлення причини смерті потрібно провести ще кілька додаткових аналізів.

Поки встановити точно як і чому він відчув себе погано в своєму офісі і потім раптово помер, не вдалося, повідомило агентство  Associated Press – Укрінформ.

Міські судмедексперти прийшли до висновку, що смерть постпреда вимагає більш повного вивчення, яке як правило, включає токсикологічну експертизу та інші аналізи. Їх проведення може зайняти кілька тижнів.

У повідомленні наголошується, що Москва досі не призначила дату похорону Віталія  Чуркіна.

Як повідомлялося, 20 лютого у Нью-Йорку за день до свого 65-річчя  помер постійний представник Російської Федерації при ООН Віталій Чуркін. Точної причини смерті російського дипломата поки не називають, але американські ЗМІ пишуть, що, ймовірно, у нього стався серцевий напад.

 

Станом на кінець минулого року мовлення українських теле- і радіокомпаній було відновлено у 29 населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Про це заявив голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко під час засідання комітету Верховної Ради з питань свободи слова, звітуючи про роботу у 2016 році, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Було відновлення мовлення у 29 населених пунктах на Донбасі”, – сказав Артеменко.

Так, за його словами, наразі на  Донбасі  здійснюють мовлення 30 телевізійних компаній і 31 радіокомпанія України.

 

Поліція Баварії затримала 21 лютого під Інгольштадтом громадянина Російської Федерації, якого підозрюють у підтримці терористичного угруповання “Ісламська держава”.

Про це повідомляє  DW – Укрінформ.

За даними генеральної прокуратури у Мюнхені, 35-річному чоловікові закидають переказ коштів радикальним ісламістам – як власних, так і зібраних у російських  соцмережах, йдеться у повідомленні відомства у середу, 22 лютого.

Правоохоронці також провели обшук вдома та на робочому місці підозрюваного. Конфісковані жорсткі диски комп’ютерів, які зараз вивчають фахівці, передає агенція dpa. У прокуратурі не уточнювали, які обсяги коштів росіянин міг переказувати на підтримку ісламістів.

Громадянину РФ також закидають торгівлю наркотиками. У його оселі виявили незначні обсяги заборонених речовин.

 

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Вікторія Сюмар заявила, що наразі йде напрацювання нової редакції закону про аудіовізуальні послуги, куди можуть включити вимогу для телеканалів щодо дотримання політичного балансу в новинах.

Про це вона розповіла під час засідання Комітету, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Закон про аудіовізуальні послуги – ми його зараз переписуємо, тому що за цей час, коли ми написали черговий драфт, з’явилися нові директиви  ЄС… Ми зараз впроваджуємо купу нових термінів (у законопроект – ред.), які з’явилися за цей час. Там, у нас планується норма про необхідність дотримання балансу в новинах – це та норма, якої немає сьогодні в українському законодавстві і щодо якої не надто щасливі телевізійні канали”, – сказала Сюмар.

За її словами, відповідні зміни необхідні для дотримання Україною взятих на себе зобов’язань щодо імплементації вітчизняного законодавства у відповідність до європейських стандартів.

Зокрема, парламентарій зауважила, що сьогодні в ЄС пріоритетними є напрямки щодо встановлення значно більших вимог до контенту, особливо новинного й у тому числі контенту Інетернет-видань

 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулась до голови Національної поліції України Сергія Князєва з проханням не публікувати імена та прізвища дітей, які перебувають у так званих “групах смерті”.

Відповідне звернення  опубліковане  на сайті омбудсмена – Укрінформ.

У зверненні акцентується увага на тому, що на офіційній сторінці Національної поліції було повідомлено про виявлення Департаментом кіберполіції Національної поліції України у соціальних мережах небезпечних груп, у яких дітей доводять до самогубства, а також були розміщені облікові записи дітей в одній із соціальних мереж.

Уповноважений наголошує на тому, що обробка та поширення інформації про особу має здійснюватися в рамках чіткого дотримання вимог Закону України “Про захист персональних даних”. Так, відповідно до частини шостої статті 6 та статті 14 цього закону не допускається обробка та поширення даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Крім того, враховуючи ту обставину, що розміщена на сайті Національної поліції інформація стосується дітей, Уповноважений звертає увагу, що відповідно до статті 10 Закону України “Про охорону дитинства” розголошення чи публікація будь-якої інформації про дитину, що може заподіяти їй шкоду, без згоди законного представника дитини забороняється.

“З огляду на вказане, вважала б за необхідне вказати на можливість забезпечення органами Національної поліції права дітей на охорону життя та здоров’я не шляхом оприлюднення списків, а шляхом налагодження чіткої взаємодії між територіальними органами Національної поліції, службами у справах дітей, Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управліннями освіти щодо забезпечення індивідуальної роботи з батьками конкретних дітей за місцем їх проживання та самими дітьми”, – зазначає у своєму зверненні Уповноважений з прав людини.

Водночас Лутковська наголосила на необхідності приділяти особливу увагу розслідуванню фактів самогубства дітей.

 

Одеський апеляційний адміністративний суд розглянув скаргу регіонального управління міграційної служби і відхилив доводи представника ДМС про відмову в наданні притулку росіянину Сергію Анісіфорову, який четвертий рік проживає в Україні та є активістом одеської “Самооборони”.

Таке рішення ухвалив головуючий на засіданні суддя Юрій Градовський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Суд констатував, що російський актор Анісіфоров прибув в Україну восени 2013 року, коли в Києві почалися масові акції протесту. І не зміг залишитися осторонь – став одним із учасників Майдану. А коли з Росії почали надходити погрози через соціальні мережі, Анісіфоров зрозумів, що повертатися в Росію стало небезпечно. Тому неодноразово звертався до ДМС із заявою про надання притулку.

Однак представники ДМС відмовляли, посилаючись на те, що Анісіфоров не зміг документально довести, що в Росії його очікують переслідування чи нелюдське поводження. Це зумовило розгляд справи в судах про надання Анісіфорову статусу біженця.

Окружний адміністративний суд Одеської області ухвалив рішення про надання Анісіфорову статусу біженця, констатувавши, що ДМС неналежним чином аналізує інформацію про країну походження Анісіфорова. Однак представники ДМС внесли апеляційну скаргу.

Одеський апеляційний адмінсуд під головуванням Юрія Градовського заслухав доводи сторін і ухвалив рішення – відхилити скаргу Управління ДМС в Одеській області і надати Анісіфорову статус біженця чи додатковий захист.

Анісіфоров вже прокоментував давно очікуване рішення. “Суд по статусу біженця сьогодні виграв. Одеський апеляційний суд остаточно поставив крапку в моїй багаторічній справі. Судова тяганина з Державною міграційною службою України тривала майже три роки. Сьогодні відбулося восьме засідання – суд зобов’язав ДМС надати статус біженця або додатковий захист”, – написав він у  Фейсбуці.

Як повідомлялося, актор Анісіфоров зіграв ролі у більш ніж двадцяти російських кінострічках. Є одним із тих росіян, хто не згоден з політикою Кремля, брав активну участь в протестному русі і маршах незгодних. А після перемоги столичного  Майдану  Анісіфоров проживає в Одесі та є одним із активістів одеської “Самооборони”.

Варто зазначити, що статус біженця – це не громадянство, а лише право легально перебувати й працювати в Україні, 17 гривень одноразової допомоги і захист від екстрадиції в країну походження. Статус біженця не надає політичних прав, не забезпечить його носію безвізового в’їзду до країн ЄС у разі його введення для громадян України.

 

Польські сенатори від партії “Право і Справедливість” (PiS) не захотіли підтримати ініціативу маршалка Сенату Марека Карчевського про відкликання із Сейму законопроекту щодо заборони пропагування тоталітарних символів, зокрема й “українського націоналізму”.

Відповідне рішення прийнято у вівторок на спільному засіданні трьох комісій верхньої палати парламенту, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Сенатор PiS Єжи Червінський, який запропонував до тоталітарних символів віднести, зокрема, “литовський та український націоналізми, пруський, російський і німецький мілітаризм”, зазначив, що польський парламент не повинен піддаватися на тиск України, Німеччини та Литви.

“Чи законопроект буде відкинуто після втручання посла України в Польщі? Чи ми приймаємо тут рішення і схвалюємо закони суверенно, чи як колись під тиском інших столиць? Колись була Москва, потім Берлін, а зараз Київ?” – наголошував під час обговорення Червінський.

Його позицію підтримали ще ряд сенаторів. Зокрема, сенатор Ян Жарин риторично запитував, чи престиж Сейму й Сенату не постраждає, якщо обидві палати парламенту РП піддадуться на зовнішній тиск.

Оскільки сенатори проголосували проти відкликання законопроекту, його буде винесено на загальне обговорення у Сеймі  Польщі.

Як повідомлялося, у середині грудня минулого року сенатський законопроект був знятий з порядку роботи нижньої палати польського парламенту.

 

Антиукраїнські акції у Польщі були організовані з Росії, зокрема, депутатом Держдуми Костянтином Затуліним з використанням Олександра Усовського, який працював у Польщі під прикриттям зареєстрованої у Словаччині організації “Східноєвропейська культурна ініціатива”.

Про це свідчить аналіз даних листування Усовського, доступ до яких  отримали  хакери з “Кіберхунти” спільно з UCA (Ukrainian Cyber Alliance) – Укрінформ.

“Кіберхунтою” спільно з UCA (Ukrainian Cyber Alliance) отримано матеріали листування підлеглих депутата Держдуми РФ Затуліна К. – Скорикова І. й Усовського А., які виконують вказівку російської влади з проведення інформаційних акцій на території України, Молдови, Польщі й інших країн. Так, у 2014 році Скориков і Усовський організували антиукраїнські мітинги й пікети у Польщі, Словаччині та Чехії. Вони відповідали за розробку планів дестабілізації суспільно-політичної обстановки у країнах, де є інтереси Росії. Ці люди стоять за руйнуваннями могил відомих українців у Польщі й поляків в Україні”, – говориться у повідомленні.

Аналіз даних, проведений волонтерами InformNapalm, свідчить про те, що Скориков відповідає за розробку планів дестабілізації суспільно-політичної обстановки у Молдові, а Усовський вирішує аналогічні завдання у Польщі.

Зазначається, що громадянина Білорусі Олександра Усовського в Україні можуть пам’ятати “як завзятого любителя “російського миру”, історика, письменника й публіциста, який часто публікувався на сайті проекту Віктора Медведчука “Український вибір”.

“Останнім часом Усовський активно зайнявся організацією антиукраїнських акцій у Польщі й інших країнах Східної Європи. У реалізації таких проектів йому допомагає його офіційне прикриття – фіктивна недержавна організація “Східноєвропейська культурна ініціатива” (Vychodoeuropska kulturna iniciativa), яку було зареєстровано у столиці Словаччини наприкінці 2013-го року”, –  говориться у повідомленні.

З середини 2014-го року організація Усовського  почала співпрацювати з Інститутом країн СНД, яким керує депутат Держдуми Костянтин Затулін (партія “Єдина Росія”). Пізніше Усовський почав виступати на російському телебаченні “як експерт з Польщі“. Поступово він завів зв’язки серед проросійських організацій у Східній Європі, після чого почав  обговорювати із заступником Затуліна створення у польському Сеймі проросійської групи депутатів.

Також Усовський почав спілкуватися з представниками ультранаціоналістичних організацій, євроскептиками, радикалами правого й лівого толку. Так, у  серпні 2016  року він розповідає представникові польських націоналістів (OWP, Oboz Wielkiej Polski, Табір Великої Польщі) про проблеми, пов’язані з виборами у Росії, – “поки не буде обрано нову Думу, всі ідеї заморожені”.

“Вибори у Держдуму пройшли 18 вересня 2016-го року, визначилися куратори за основними напрямками й розпочалася робота за всіма фронтами. Зверніть увагу, що саме після виборів у Держдуму раптом почали псуватися відносини України й Польщі, проходити численні антиукраїнські акції у Польщі, а в Україні хтось раптом почав крушити польські пам’ятники. Збіг? Не думаю.”.,  – зазначають волонтери  InformNapalm.

Так, відразу після обрання Затуліна у Держдуму Усовський вислав Затуліну черговий проект: “Цього разу йдеться про спробу посварити українців і поляків руками польських націоналістів. Для цього планується створити Дискусійний клуб “Polonia Vita”, який задіює у своїй роботі парламентські партії Kukiz’15 і PSL”. Там же пропонувалися ідеї щодо очорнення ОУН-УПА.

“Паралельно з великими проектами по всій Польщі проходять і маленькі акції, які теж вимагають грошей. Звичайні мітинги, проросійські акції за участю польських націоналістичних організацій OWP KORWIN обходяться всього у пару тисяч євро.. Робота з депутатами у кулуарах польського Сейму коштує трохи дорожче”, – зазначається у повідомленні.

Ще одним проектом Усовського була “Ченстохівська декларація про заборону русофобії у Польщі”. Її, окрім іншого, судячи з назвів файлів пропонували Затуліну (“Єдина Росія”), Слуцькому (ЛДПР) і Малофеєву (олігарх).

“У Східній Європі активно діють проросійські недержавні організації, які під виглядом культурних, дискусійних і аналітичних майданчиків аналізують ситуацію з метою проведення проросійських акцій.. Починається все з нешкідливих пікетів проти дій української армії на Донбасі або зборів допомоги “Новоросії”, а потім переходить в обговорення з представниками різних політичних сил антиукраїнських акцій. Здавалося б, немає нічого небезпечного для внутрішньої політики цих країн, але поступово такі організації виходять на спілкування з помічниками діючих політиків, де ним називаються конкретні суми за співпрацю. А потім несподівано по всій Польщі прокатуються антиукраїнські акції, які одночасно хтось в Україні підігріває вандалізмом польських поховань”,-  підсумували волонтери.

 

Головною метою створення фільму “Гіркі жнива”, який вже завтра, 23 лютого, виходить в широкий прокат в Україні та багатьох інших країнах, було донести світові правду про трагедію Голодомору.

На цьому наголосив під час прес-конференції, що передувала сьогоднішній прем’єрі стрічки в Києві,  продюсер фільму Ян Ігнатович – Укрінформ.

“Метою нашого фільму було дати знання, яке має розповсюдитися світом, про трагедію Голодомору. Це  має контекстуалізувати і створити дискусію, інтелектуальну дискусію в першу чергу, яка створить середовище для знання і розуміння трагедії Голодомору. Це стосується також і країн, керівництво яких заперечує факт Голодомору. Не можна утримувати правду від абсолютно усіх людей”, – підкреслив Ян Ігнатович.

Як зазначив виконавчий продюсер фільму Денніс Девідсон, історія Голодомору в Україні була і залишається невідомою на Заході.

“І не дуже приємним фактом для Заходу є те, що західні медіа цю історію багато в чому замовчували, умиротворюючи в такий спосіб Сталіна. І ця ситуація є аналогією до того, що відбувається сьогодні (між РФ і Україною – ред.). В будь-якому випадку можна сказати, що тоді, в 1930-ті роки, Захід явно не зробив так багато, як міг би, для того, щоб виправити щось в ситуації з Україною”, – сказав він.

Девідсон також додав, що сьогодні завдяки дистрибуції і показу цього фільму в багатьох країнах, крім Росії (перед цим Ян Ігнатович уточнив, що “наразі нема великого зацікавлення, щоб цей фільм показувати в Росії”, – ред.), є надія зробити ці події 1930-их років і їхні можливі паралелі з українською сучасністю більш зримими, доступними і зрозумілими для Заходу.

Водночас режисер фільму Джордж Менделюк зазначив, що ця історія – особиста, вона спирається на досвід батька, який розповідав про особливості української культури, і особисту історію матері.

“Важливим є, що це історія любові, а по-друге, що ця історія відкриває секрети. А секрети, будучи відкритими, дають шлях до певного лікування, до заспокоєння, до загоєння ран. Тому що все, що відкривається світові, рано чи пізно може гоїтися. В той час, як продовжувати вірити, що Голодомору не існувало, що це просто вигадка або якийсь пропагандистський трюк, така поведінка буде загострювати  негативні ефекти, негативні тенденції, які будуть продовженням тієї політики, яка породила  Голодомор“, – зазначив Менделюк.

Тому, за його словами, задачею цього фільму було “пролити світло на ці події, на секрети і водночас нагадати про те, що любов є тим світлом, яке може темні загадки, таємниці зробити шляхом до загоєння”.

 

Міністр фінансів Олександр Данилюк на засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики презентував законопроект щодо створення служби фінансових розслідувань.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за концепцією проекту, служба, що буде створена на заміну податковій міліції, підпорядковуватиметься Міністерству фінансів, зазначив Данилюк.

“Законопроект щодо створення служби фінансових розслідувань – це важливе рішення, яке треба якомога швидше ухвалити. Створення такої служби необхідне, адже це дозволить посилити боротьбу з фінансовими злочинами проти держави”, – сказав міністр.

Він зазначив, що даний законопроект підтримується як громадськістю, так і міжнародною спільнотою.

За словами Данилюка, у новоствореного органу буде 7 територіальних управлінь і близько 3,5 тисяч співробітників, де в центральному апараті буде задіяно близько 700 осіб, а в кожному територіальному управлінні – близько 400. Данилюк також зазначив, що служба повинна падпорядковуватися  Мінфіну.

“Наша мета створити орган, що боротиметься з фінансовими схемами, які завдають державі шкоди на мільярди гривень”, – наголосив він.

Водночас, голова Державної фіскальної служби Роман Насіров вважає, що саме Верховна Рада має вирішити, кому підпорядковуватиметься Служба з фінансових розслідувань.

“Кому має підпорядковуватись цей орган (Служба з фінансових розслідувань-ред.) – це  питання, яке повинне вирішуватись парламентом”,- сказав він на засіданні комітету ВР.

Раніше глава МВС Арсен Аваков заявляв, що Служба фінрозслідувань повинна акумулювати роботу всіх економічних підрозділів силових структур і знаходиться в підпорядкуванні Кабінету міністрів, але при координації МВС.

 

Двох кримських татар примусово помістили до психлікарні

Влада окупованого Криму помістила фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір” Айдера Саледінова та Рустема Ісмаїлова в психіатричну лікарню для проходження примусової психіатричної експертизи. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила дружина Р.Ісмаїлова Фатма, передає  УНН.

Сьогодні 22 лютого мого чоловіка Ісмаїлова Рустема і чоловіка Гузаль – Салединова Айдера поміщають у психіатричну лікарню за адресою вулиця Рози-Люксембург, Сімферополь. Ми розцінюємо ці дії з боку силовиків як застосування каральної медицини”, – повідомила Ф.Ісмаїлова.

Як повідомляв  УНН, суд у РФ розпочав  повторний процес щодо фігуранта “справи Хізб ут-Тахрір“.

 

Україна збільшила торгівлю з ЄС на тлі падіння експорту до інших країн

У посольстві Союзу наголошують, що це стало наслідком запровадження ЗВТ, пише ТСН.

В Україні за минулий рік зріс обсяг експорту товарів до країн ЄС. На цьому наголошують у представництві Європейського Союзу в Києві, коментуючи звіт Держстату з нагоди року від часу набуття чинності угодою про асоціацію між ЄС та Україною.

“Навіть попри те, що це зростання поки залишається незначним (+3,7%), воно свідчить, що угода, а особливо створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, приносить-таки користь Україні”, – наголошують у представництві.

Там також зауважують, що за продані товари України отримала 13,5 млрд доларів, а зростанні торгівлі з ЄС відбувається на тлі скорочення експорту до інших країн світу на 8,9%. Показник із Росією знову скоротився стрімко – на 25,6%. “Як результат, ЄС наразі є найбільшим партнером України з експорту: його частка склала 37,1% загального експорту України у 2016 році (експорт з України до Росії, натомість, становить лише 9,9% від загальних обсягів). Зважаючи також на показники імпорту, загальний рівень торгівлі між Україною та Євросоюзом зріс на 8,1%”, – акцентують представники Євросоюзу.

Вони також звертають увагу на те, що в майбутньому поступово відбуватиметься “істотна активізація у торгівлі між Євросоюзом і Україною”, а зона вільної торгівлі буде повністю впроваджена протягом семи років. “Особливо, український експорт отримає користь від уніфікації регламентів і стандартів України з європейськими. Така глибока інтеграція законодавства у сфері безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів, а також гармонізація стандартів для промислових, сільськогосподарських і споживчих товарів відкриє ринок ЄС набагато більше, аніж зниження тарифів. Водночас це вимагає від української влади неабияких зусиль у якнайшвидшому просуванні у напрямі здійснення реформ. Угода про асоціацію – це інструмент, яким мають скористатися як український уряд (через законодавчі та інституційні зміни), так і бізнес (через модернізацію та адаптацію). Євросоюз і надалі стоятиме пліч-о-пліч з Україною у цьому процесі”, – наголошують у представництві ЄС.

Днями нідерландські дослідники підрахували прибуток від угоди про зону вільної торгівлі Україна-ЄС та дійшли висновку, що така співпраця позитивно вплине на економіку країни, незважаючи на те, що прогнозований ефект зростання є невеликим. Про це йдеться у доповіді дослідницької групи SEO Amsterdam Economics, яка створена на базі факультету економіки Університету Амстердама.

 

Завершення з боку Євросоюзу ратифікації Угоди про асоціацію, а також надання безвізового режиму є найголовнішими невиконаними з боку європейської сторони зобов’язаннями, які посилюють євроскептичні настрої в Україні.

Таку думку висловив науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва (м. Київ) Олександр Сушко на міжнародній конференції «Ярмарок ідей та проектів на підтримку реформ в Україні» у середу у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«На сьогодні для нас, України, чітко зрозуміло, що відсутність фінальних кроків у цих питаннях становить серйозну проблему», – заявив експерт про затримку з боку Євросоюзу виконання зобов’язань із завершення ратифікації Угоди про асоціацію та скасування візового режиму з Україною.

Він зазначив, що подальші зволікання з боку ЄС ускладнюють просування уперед європейського порядку денного України та є дуже небезпечними проблемами.

«Подальша затримка у цих двох питаннях є уже небезпечною для сприйняття Євросоюзу в Україні, особливо щодо спроможності проєвропейських сил в Україні, включаючи парламент та уряд. Нині це послаблюється на тлі зростання євроскептичних підходів», – переконаний Сушко.

Експерт висловив переконання, що ці дві проблеми будуть вирішені Євросоюзом упродовж наступних кількох місяців, що створить нові можливості для просування уперед політичного порядку денного між сторонами.

 

У передвиборчих рейтингах у Нідерландах за три тижні до голосування крайня права партія PVV та партія прем’єр-міністра Марка Рютте VVD зрівнялися за популярністю.

Про це свідчать данні комплексного дослідження, яке регулярно  публікує  нідерландський суспільний мовник NOS – Укрінформ.

Так, за даними опитувань, крайня права партія PVV на виборах може отримати від 24 до 28 місць зі 150 місць у нижній палаті парламенту, а VVD – від 23 до 27 місць – з розривом в одне місце, котрий вважають несуттєвим.

Вибори до нижньої палати парламенту Нідерландів відбудуться 15 березня.

Як повідомлялося, попередні виборчі рейтинги фіксували, що крайня права партія PVV могла претендувати на найбільшу кількість місць у Нижній палаті парламенту Нідерландів.

Так, наприкінці осені минулого року дослідники зафіксували зростання популярності PVV, зокрема, на фоні судового процесу щодо лідера політичної сили Герта Вілдерса, відомого своїми євроскептичними поглядами та антиісламською позицією.

Як зазначали дослідники, багато прихильників Вілдерса вважали “несправедливим”, що політик мав постати перед судом, де його обвинуватили у розпалюванні ненависті та дискримінації. Нещодавно дослідження зафіксували певний спад популярності цієї політичної сили.

 

Україна припинила подавати воду на окуповану частину Луганщини

Петровська насосна станція “Попаснянського водоканалу” припинила перекачувати воду на непідконтрольну українській владі територію Луганщини через те, що була знеструмлена, пише Експрес. Як розповіла заступник комерційного директора “Луганського енергетичного об’єднання” Олена Богодух, це було зроблено через борги за спожиту електроенергію в розмірі 130 мільйонів гривень, інформує “Радіо Свобода”. За її словами, в “Луганському енергетичному об’єднанні” склалася критична фінансова ситуація через неоплачувані поставки електроенергії на непідконтрольні українській владі території Луганщини. Бойовики “ЛНР” заявили, що Україна припинила подавати воду з Петровської насосної станції, через що вода в Луганську подається за графіком. Нагадаємо, що в рамках економічної підгрупи Тристоронньої контактної групи триває робота щодо стабілізації водопостачання Луганської області.

 

Главой «Скотленд-Ярда» впервые стала женщина

Об этом сообщила на сайте ведомства внутренних дел Великобритании министр Эмбер Радд, передает Журналист со ссылкой на ВВС.

«Крессида Дик является исключительным лидером и имеет четкое видение относительно будущего городской полиции и понимания разнообразия общин, которым полиция служит. Я довольна, что Ее Величество одобрила мою рекомендацию после тщательного процесса отбора кандидатов, во время которого особое значение было уделено качеству руководящего состава полиции в этой стране».

Назначение новой главы лондонской городской полиции также отметил мэр столицы Великобритании Садик Хан, сказав, что Крессида Дик стала первой женщиной, возглавившей «Скотленд-Ярд» за всю его 188-летнюю историю.

Известно, что Крессида Дик начала службу инспектором лондонской полиции в 1983 году. С 2001-го все занимаемые нею должности были связаны с противодействием терроризму и экстремизму. В 2015 году Дик начала работать в Департаменте иностранных дел и дел Содружества.

 

Полиция задержала главу штаба Ле Пен по подозрению в мошенничестве

Главу предвыборного штаба и охранника кандидата в президенты Франции Марин Ле Пен задержала полиция, сообщает Le Figaro.

Охранника Тьери Лежье и главу штаба Катрин Гризе вызвали в полицию в среду утром, 22 февраля, допросили и поместили под стражу.

По данным издания, они взяты под стражу в рамках расследования дела об оплате труда фиктивных помощников Национального фронта в Европейском парламенте.

Лежье и Гризе подозреваются в мошенничестве со средствами Европарламента. В частности, Европейское бюро по борьбе с мошенничеством установило, что они получали зарплату как помощники европарламентария, хотя на самом деле были фиктивно нанятые.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 2 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 718

коментарі закриті

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua