Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 26 жовтня

Інформдень: 26 жовтня

Конституційний суд України вже понад 1,5 року не виносить рішення щодо конституційності положень закону про очищення влади.

Про це заявила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко на прес-конференції в Укрінформі.

“Завтра вкотре Конституційний суд розглядатиме рішення щодо конституційності положень закону про очищення влади Конституції України. Відповідно до закону про Конституційний суд, вони повинні були розглянути це протягом одного місяця, але вони не виносять рішення уже півтора року, незважаючи на ті результати, які фактично відбулися, і що органи державної влади виконують реалізацію цього закону”, – сказала Козаченко.

 

Пішов з життя відомий боєць АТО – полковник Валентин Федічев, який 2015-го останнім виходив з Дебальцевого. Його серце зупинилося сьогодні.

Про це у Facebook написав редактор видання Міністерства оборони України “Народна армія” Роман Туровець – Укрінформ.

“Сьогодні пішов із життя Валентин Миколайович Федічев, патріот, справжній офіцер, чесний, принциповий, відвертий і рішучий. 2015-го він останнім виходив з Дебальцевого… Серце… Вічна пам’ять!” – написав Туровець.

Також Туровець опублікував фото Федічева на позиції артдивізіону 128-ї бригади, де бійці щойно захопили ворожий танк. Воно було зроблено 5 лютого 2015 року. Федічев працював директором Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України.

Зазначимо, що за час АТО Федічев був нагороджений орденом Данила Галицького та орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

 

Незважаючи на результати президентських виборів у США, Вашингтон й надалі підтримуватиме Україну у питанні кібербезпеки.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу в Польщі висловила колишній провідний експерт з кібербезпеки в адміністраціях президентів Джорджа Буша-молодшого і Барака Обами Мелісса Хетеуей.

“У США триває виборча кампанія, і ми зараз більше зосереджені на кібератаках, що відбуваються в США проти державного апарату і політиків. Ще незрозуміло, якою буде активність нової президентської адміністрації, але я передбачаю, що ми продовжимо нинішню лінію підтримки усіх наших друзів, зокрема й України, які перебувають під особливою загрозою з боку деяких країн”,- заявила Хетеуей.

За її словами, Україна упродовж останнього часу відчула на собі кібератаки ззовні, зокрема у грудні минулого року з боку Росії на cистеми електропостачання країни (комп’ютерні системи управління в диспетчерській “Прикарпаттяобленерго” – ред.), а також й інші елементи, що є складовою гібридної війни проти України.

Хетеуей наголосила, що трастовий фонд допомоги НАТО для України з питань кібербезпеки має допомогти українцям створити кіберзахист і володіти ситуаційною обізнаністю, що дозволить уникнути кризових ситуацій, які траплялися в Україні раніше.

Спеціаліст з кібербезпеки зазначила, що американські фахівці у цій сфері активно допомагають українцям. Зокрема, воно повідомила, що американські спеціалісти допомагали українським колегам ліквідувати наслідки кібератаки на критичну інфраструктуру ліній електропередач (“Прикарпаттяобленерго” – ред.), щоб українські фахівці знали як діяти в майбутньому і щоб Україна була менш вразливою для кіберзлочинців.

“Україна може розраховувати на подальшу підтримку з боку США і всіх країн НАТО у допомозі щодо будівництва власної кіберстратегії і формування системи кібезбезпеки”, – констатувала Хетеуей.

Вона додала, що багато американських спеціалістів допомагають Україні запроваджувати відповідні стандарти та технології в роботі CERT-груп (групи реагування на небезпеку у кіберпросторі – ред.).

“Завдяки цьому, українські CERT-групи ставатимуть більше досвідченішими”,- резюмувала вона.

 

Міністерство закордонних справ рішуче засуджує рішення Верховного суду РФ залишити без змін вироки українським громадянам Миколі Карпюку та Станіславу Клиху і називає це черговим свідченням відсутності справедливого правосуддя в Росії.

Про це зазначається у заяві МЗС – Укрінформ.

«Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує ухвалене 26 жовтня 2016 року рішення Верховного суду Російської Федерації залишити без змін вироки громадянам України Миколі Карпюку та Станіславу Клиху, засудженим російською владою відповідно до 22,5 та 20 років ув’язнення в колонії суворого режиму за сфальсифікованими звинуваченнями у створенні озброєного угрупування та умисному вбивстві військовослужбовців Російської Федерації під час бойових дій в Чеченській Республіці в 1994-1995 роках», – ідеться в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що політично вмотивовані кримінальні справи щодо Карпюка і Клиха, а також ігнорування Верховним судом РФ наведених стороною захисту фактів фальсифікації справи та численних грубих процесуальних порушень в ході кримінального провадження є черговим свідченням відсутності справедливого правосуддя в Росії.

«Особливо цинічним є ігнорування законних вимог України та сторони захисту щодо проведення незалежної психіатричної експертизи стану здоров’я Станіслава Клиха, яке вже тривалий час викликає стурбованість», – відзначили українські дипломати.

Разом з тим, у МЗС наголосили, що Україна вимагає від держави-агресора «негайно звільнити засуджених за політичними мотивами Миколу Карпюка та Станіслава Клиха» та інших українців, незаконно утримуваних за сфабрикованими обвинуваченнями.

МЗС також закликало світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції вжити всі можливі правові, політичні та економічні заходи з метою звільнення та повернення в Україну її громадян, які стали політичними в’язнями Кремля внаслідок збройної агресії Росії та незаконної окупації суверенної території нашої держави.

 

Після відмови в оскарженні вироку українським політв’язням Миколі Карпюку та Станіславу Клиху у Верховному суді Росії адвокат Ілля Новіков заявив про “нові можливості в переговорах про обмін”.

Про це повідомляє “Медіазона” – Укрінформ.

“Набуття вироком чинності (після відхилення апеляції. – Ред.) відкриває нові можливості для переговорів про обмін Клиха і Карпюка. Ми знаємо, що це можливо, що це буває”, – сказав Новіков.

Як повідомлялося, лідер Української національної асамблеї (УНА) Микола Карпюк був затриманий у Росії у березні 2014 року. Українського журналіста Станіслава Клиха затримали у вересні 2014 року на території РФ.

У травні 2016 року Верховний суд Чечні ухвалив їм вирок – обох визнали винними в участі у бойових діях на стороні Республіки Ічкерія в 1990-х і засудили до 22,5 і 20 років колонії відповідно. Обидва заперечують свою вину і заявляють, що були незаконно затримані, а їх визнання були отримані російським слідством під тортурами.

У лютому 2016 року російська правозахисна організація “Меморіал” визнала Карпюка і Клиха політв’язнями.

 

Нардеп від «Батьківщини» Надія Савченко приїхала до Москви, де планує бути присутньою на розгляді апеляції на вирок політв’язням Миколі Карпюку і Станіславу Клиху, незаконно засудженим в РФ.

Про це у Твіттері написав адвокат Ілля Новіков – Укрінформ.

«Надія Савченко приїхала у Москву на апеляцію Карпюка і Клиха у Верховному суді», – написав він.

Як повідомлялося, лідер Української національної асамблеї (УНА) Микола Карпюк був затриманий у Росії в березні 2014 року. Українського журналіста Станіслава Клиха затримали у вересні 2014 року на території РФ.

У травні 2016 року Верховний суд Чечні виніс їм вирок – обох визнали винними в участі у бойових діях на боці Республіки Ічкерія у 1990-х і засудили до 22,5 і 20 років колонії відповідно. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а їхны зізнання були отримані російським слідством під тортурами.

У лютому 2016 року російська правозахисна організація “Меморіал” визнала Карпюка і Клиха політв’язнями.

 

Американська сторона залишається на позиції, що вибори на окупованих територіях Донбасу мають бути проведені після імплементації безпекової складової Мінських домовленостей.

Про це заявив у середу у Вашингтоні екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк одразу після зустрічі з віце-президентом США Джозефом Байденом – Укінформ.

“Звичайно (на зустрічі – ред.), порушувалося питання і Мінського процесу”, – відповів політик на запитання Укрінформу, чи йшлося у розмові з віце-президентом про вибори на Донбасі.

Він зауважив, що зі свого боку озвучив позицію про ключові умови для проведення виборів: “Перше – це зупинка вогню, чого так і немає; друге – відведення військ і тяжкого озброєння; третє – повернення контролю над українським кордоном”. Яценюк нагадав, що ці позиції є частиною “Мінська”, і потрібно добиватися, щоб Росія їх виконувала.

За його словами, у Вашингтоні мають подібне бачення. “Американська сторона так само підтримує позицію, що перший і основний етап – це етап безпеки. Ми не можемо переходити до будь-яких політичних питань, не маючи безпекового рішення”, – констатував екс-прем’єр.

Він також зауважив, що під час зустрічі обговорювалося й питання продовження санкцій проти Росії, в чому США відіграють ключову роль. “Санкції повинні залишатися до того, поки Росія не лишить українську територію. Це означає – доки російські війська не заберуться з Донецька, Луганська і Автономної Республіки Крим”, – підкреслив Яценюк.

 

Київ наполягає на виконанні усього комплексу Мінських угод, за якими Дебальцеве має знаходитися під контролем України.

Про це у Facebook написала прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер за результатами зустрічі у Мінську – Укрінформ.

“Ми вимагаємо від усіх підписантів (Мінських угод – ред.) виконання взятих на себе зобов’язань. Зокрема, відповідно до лінії розмежування від 19 вересня 2014 м.Дебальцеве повиннне знаходитися під контролем України, але було захоплене представниками ОРДЛО всупереч Мінським домовленостям”, – відзначила вона.

Оліфер підкреслила, що Київ розглядає увесь комплекс Мінських угод як єдиний пакет документів. За її словами, Протокол від 5 вересня і Меморандум від 19 вересня 2014 року, а також Комплекс заходів від 12 лютого 2015 року є однаково важливими за значимістю.

“Ця позиція України була зафіксована на зустрічі лідерів країн нормандської четвірки у Берліні”, – додала прес-секретар Кучми.

 

Українська сторона наполягає на відстороненні від влади ще до місцевих виборів лідерів псевдодержавних утворень, створених в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Про це розповів заступник голови Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” – Укрінформ.

“Це питання принципове, і ми вважаємо, що всі структури, створені в окремих районах Донецької та Луганської областей в період, починаючи з 2014 року, включаючи незаконні псевдозаконодавчі і виконавчі органи, а також глави цих псевдодержавних утворень, повинні бути розпущені ще до проведення місцевих виборів”, – сказав він.

Він додав, що в даний час “поширюється міф, що не можна усунути фейкову владу, оскільки нібито створиться вакуум у владі”. “Це неправда. З правової точки зору єдиними легітимними органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей є органи місцевого самоврядування, обрані у 2010 році. Відповідно до Конституції України та закону про місцеве самоврядування, вони забезпечують виконання своїх повноважень до моменту проведення нових виборів”, – наголосив заступник глави АП.

Таким чином, за словами Єлісєєва, законно обрані в 2010 році органи повинні відновити свою роботу і повноцінно функціонувати.

 

Україна поставила питання про скасування так званих «виборів» у «Л/ДНР», які пройшли 2 листопада 2014 року, і розпуск фейкових квазідержавних структур, створених внаслідок такого «голосування».

Про це у Facebook написала прес-секретар представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер за результатами зустрічі у Мінську – Укрінформ.

“Окремо Україна ставить питання скасування фейкових квазідержавних структур, які були створені в ОРДЛО з 2014 року. Зокрема, йдеться про скасування результатів псевдовиборів від 2 листопада 2014 року”, – відзначила вона.

Крім того, Оліфер підкреслила, що Україна і надалі дотримується позиції про неможливість проведення виборів на Донбасі, «на території, яка не контролюється українською владою, де присутнє 40-тисячне угруповання іноземних військ і величезна кількість озброєнь».

«Блок питань щодо безпеки – точка відліку для всього Мінського процесу. Припинення вогню і стійкий мир – невід’ємна умова для просування вперед у вирішенні гуманітарних, політичних та економічних питань. Особлива роль має бути відведена ОБСЄ. На непідконтрольну Україні частину українсько-російського кордону повинна вийти озброєна місія ОБСЄ», – додала прес-секретар Кучми.

Вона нагадала, що забезпечення моніторингу і верифікації ОБСЄ за російсько-українським кордоном передбачено протоколом від 5 вересня 2014 року, проте цей пункт досі не реалізовано.

Крім того, Оліфер розповіла, що на сьогоднішньому засіданні Тристоронньої контактної групи глава СММ ОБСЄ Ертугрул Апакан повідомив про те, що місія також не має доступу до місць розведення сил і засобів.

 

Росія передала посольству Нідерландів у Москві пакет інформації щодо катастрофи Боїнга МН17, однак наразі невідомо, що саме міститься серед матеріалів. 

Про це повідомив міністр безпеки та юстиції Нідерландів Ард ван дер Стюр під час дебатів у парламенті щодо розслідування катастрофи Боїнга МН17 у середу ввечері, повідомляє голландська газета De Volkskrant – Укрінформ.

“Матеріали передадуть Міжнародній спільній слідчій групі, яка проводить розслідування”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначив міністр, матеріали були передані Нідерландам незадовго до початку парламентських дебатів, тому він не знає, що саме у них міститься. Зокрема, за словами міністра, невідомо, чи є серед переданої інформації зображення з радарів.

Як повідомлялося, 28 вересня міжнародна Спільна слідча група, яку очолює прокуратура  Нідерландів, оголосила результати розслідування, підтвердивши, що ракетний комплекс “Бук”, з якого був збитий літак Малайзійських авіаліній МН17, був доставлений з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад у РФ. За інформацією голландського прокурора Фреда Вестербеке, запуск було здійснено з території біля міста Первомайськ, яка у момент катастрофи була під контролем бойовиків

За кілька днів до оголошення результатів Росія заявила, що раптом знайшла первинні радіолокаційні дані, які слідчі безрезультатно вимагали від Москви протягом двох років, поки тривало розслідування. Водночас представники Спільної слідчої групи на прес-конференції у день оголошення результатів у Гаазі заявили, що так і не отримали цих даних. При цьому слідчі наголосили, що їхня версія цілком доведена і грунтується на великій кількості доказів.

17 липня 2014 року у небі над селом Грабове Донецької області був збитий літак Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур. Унаслідок цієї трагедії загинуло 298 людей, найбільше жертв – громадяни Нідерландів.

 

Лідер проросійської Партії соціалістів, кандидат в президенти Молдови Ігор Додон, який є лідером симпатій виборців, побачив “руку США” у знятті з виборів представника правлячої Демпартії Маріана Лупу.

Так на своїй сторінці в Facebook політик прокоментував відмову від подальшої участі у виборах кандидата від Демократичної партії Маріана Лупу на користь проєвропейського кандидата (Майї Санду), повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Те, про що я говорив протягом кількох місяців, підтвердилося. Майя Санду – єдиний кандидат, обговорений у Вашингтоні під час зустрічі Вікторії Нуланд з Владом Плахотнюком (один з керівників Демпартії. – Ред.). Там знали, як переконати Плахотнюка, бо у американців свої методи переконання. У них є своя інформація, проводяться різні розслідування. Майя Санду є лише гвинтиком у цій угоді», – написав Додон.

На думку лідера соціалістів, «сценарій виборів президента Молдови давно був розроблений американцями і мав на меті об’єднання всіх проєвропейських сил».

Політик висловив також співчуття у зв’язку з відмовою екс-кандидата на пост президента Молдови Андрія Нестасє від боротьби на користь Санду.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Лупу відмовився від подальшої боротьби за пост президента на користь кандидата від проєвропейських сил.

Нагадаємо, 30 жовтня в Молдові пройдуть чергові всенародні вибори президента. Лідерами президентських перегонів сьогодні є голова проросійської Партії соціалістів Ігор Додон і керівник партії «Дія і солідарність», екс-міністр освіти Майя Санду. Екс-прем’єр Юріє Лянке після відмови від боротьби Маріана Лупу автоматично перемістився на третю сходинку лідерів президентських перегонів.

 

Керівник партії «Дія і солідарність», екс-міністр освіти Молдови Майя Санду назвала відмову лідера Демократичної партії Маріана Лупу від подальшої участі у президентських перегонах «підлим і відчайдушним жестом».

Так вона прокоментувала на своїй сторінці у Facebook рішення правлячої Демократичної партії про зняття свого кандидата, передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Цирк триває. Плахотнюк (Влад Плахотнюк є одним з лідерів Демпартії. – Ред.) злякався,  що голосування покаже, наскільки низький рівень довіри громадян на виборах до представника влади – Маріана Лупу. Це відчайдушний жест, який підтверджує, що Додон (кандидат в президенти від проросійської Партії соціалістів Ігор Додон. – Ред.) є кандидатом, якого бажає Плахотнюк, оскільки з ним він зможе домовлятися», – написала Санду.

Вона зазначила також, що подальша її підтримка з боку Демпартії, у тому числі і через контрольований Плахотнюком медіахолдинг, може скомпрометувати її як кандидата в президенти.

Раніше представник правлячої Демократичної партії Маріан Лупу заявив про відмову від подальшої участі у виборах на користь єдиного проєвропейського кандидата.

Як повідомляв Укрінформ, 30 жовтня в Молдові пройдуть чергові всенародні вибори президента.

 

Політолог, член Європейської народної партії Молдови Оазу Нантой вважає кандидата в президенти Молдови, лідера партії соціалістів Ігоря Додона зразком цинічного, безпринципного політика, який готовий на все, щоб дорватися до влади.

Так він прокоментував власному кореспондентові Укрінформу в Молдові недавню заяву Додона про те, що “Крим належить Росії”.

“Свого часу він (Додон – ред.) прислужував екс-президентові Володимиру Вороніну в міністерстві економіки, а також, відпрацьовуючи свої 30 срібняків, підтримував і Володимира Плахотнюка (бізнесмена і одного з лідерів правлячої нині Демократичної партії – ред.). Вирішивши піти з Партії комуністів і очолити соціалістів, він зайняв відверто пропутінську позицію”, – заявив Нантой.

При цьому політолог наголосив, що ще з 2013 року Додон почав “розмахувати” проектом федералізації Молдови, явно не ним написаним, і відверто підтримувати сепаратизм в Україні. Експерт вважає незайвим нагадати і те, що 6 квітня 2016 року, під час з’їзду так званої Народної ради Бессарабії, що відбувся в Одесі, Володимир Букарський зачитав присутнім вітальне послання від імені того самого Додона.

Проте, вважає Нантой, Додон потрапив в капкан: ставши президентом, він повинен буде відповідати за зовнішньополітичний курс держави, а ставши апологетом агресії в Україні, він, власне, цій політиці суперечить.

“Україна послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Республіки Молдова та є учасником переговорного процесу щодо Придністровського врегулювання. Завдяки взаємним домовленостям 3 березня 2006 року було створено місію EUBAM з прикордонної допомоги на молдавсько-українському кордоні. Це сприяло тому, що всі економічні агенти з лівого берега зареєструвалися в Кишиневі, і зараз 60% експорту йде на ринки ЄС і тільки 14% – на Росію”, – нагадав Нантой.

Експерт також висловив думку, що Додон просто загрався. По духу – він політичний провокатор і зразок політика, який прагне розколоти і протиставити суспільство, зазначив Нантой.

 

Прокуратура Харківської області дала добро на пред’явлення підозри двом продавщицям магазину у Вовчанському районі, які незаконно реалізовували сурогатний алкоголь.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів начальник відділу прокуратури області Артур Оганнісян.

“Продавщицям у віці 48 і 54 років інкримінується правопорушення за ч.3 ст.204 КК України (збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що призвело до отруєння і смерті людей). Максимальна санкція – 10 років позбавлення волі”, – зазначив прокурор.

За його словами, досудовим розслідуванням встановлено, що обидві жінки не були суб’єктами господарювання.

“Вони також не мали ліцензії на продаж алкогольної продукції. Проте, обидві продавщиці в 20 числах вересня продавали фальсифіковані спиртні напої, придбані у посередників”, – додав прокурор.

За його словами, вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 21 жовтня у Харківській області від сурогатної горілки померли 50 осіб, за медичною допомогою звернулися 97.

30 вересня Київський райсуд Харкова за клопотанням прокуратури відправив під арешт 27-річного харків’янина, який підозрюється у виробництві сурогату на основі метилового спирту. Йому загрожує до десяти років позбавлення волі.

28 вересня разом з організатором виробництва сурогату затримали трьох його спільників. Раніше затримані три власники магазинів, де продавали цю продукцію: власниця чотирьох магазинів у Вовчанському районі арештована з заставою в 275 тис. грн, власники магазинів у Харківському та Ізюмському районах відправлені під домашній арешт.

7 жовтня прокуратура Харківської області оголосила підозру 31-річному жителю Вовчанського району, який був посередником між виробниками та реалізаторами сурогату.

 

На засіданні загальноросійського народного фронту “Форум дій. Крим”, що проходить на окупованому півострові, президент РФ Володимир Путін пообіцяв вирішити енергетичні проблеми території через кілька років.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Але проблеми (енергетики – ред.) ще повністю не вирішені. Наприкінці цього року в Крим має прийти магістральна труба газова. І от, власне кажучи, з цього моменту почнеться справжня повноцінна газифікація й енергопостачання від власної генерації. І ми плануємо і зараз вже здійснюємо будівництво електростанцій, у тому числі на цьому газі. З цього моменту почнеться реальне стабільне енергозабезпечення всього півострова”, – сказав Путін, виступ якого транслювали російські телеканали.

Він також говорив про можливість вирішувати за допомогою нової електроенергії проблеми прісної води – за допомогою опріснення морської (надзвичайно дорогого процесу). Проте на завершення виступу на цю тему з’ясувалося, що вирішення енергетичних проблем окупованого півострова відкладається з кінця цього року на невизначене майбутнє: “Кардинально питання вирішуватимуться з кінця цього і в подальші 2017-2018 роки”.

У реальності планується до кінця року провести першу гілку газопроводу Кубань-Крим, що дасть можливість перезимувати Криму, щоправда, із запасом газу меншим, ніж минулої зими. Другу гілку газопроводу по дну Керченської протоки планується пустити через рік. Проте, і це не дасть змогу забезпечити розширювальне виробництво в Криму, тим більше – витрачатися на масштабне опріснення морської води.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту через черговий візит президента РФ Володимира Путіна в окупований Крим.

 

Міністр оборони Степан Полторак задекларував одну квартиру, один житловий будинок, одну земельну ділянку та один легковий автомобіль.

Про це зазначається в Декларації, розміщеній на офіційному сайті НАЗК – Укрінформ.

Полторак задекларував, що володіє третиною квартири у столиці загальною площею 89 кв.м. Також право власності на третину цієї квартири має і його дружина.

Крім того, у 100% власності дружини міністра знаходиться житловий будинок площею 39,8 кв. м у Харкові та земельна ділянка площею 941 квадратний метр.

Урядовець не має автомобіля, а от на його дружину записано авто Smart Micro 2002 року випуску.

Міністр зазначив, що у 2015 році він отримав 266 498 гривень заробітної плати, 76 280 гривень – гонорарів, 8610 – подарунків у негрошовій формі. А от зарплата його дружини склала – 51 248 гривень. Також вона отримала процентів у Приватбанку 32020 гривень та 415 875 гривень доходу від відчуження нерухомого майна.

Згідно з декларацією, у розділі «грошові активи» Полторак вказав, що володіє 1 150 000 грн та 42 тисячами доларів США готівкових коштів, а також 168 377 грн коштів, розміщених на банківських рахунках.

Його дружина володіє 430 тисячами грн та 73 тисячами доларів США  готівкових коштів і 155 635 грн коштів, розміщених на банківських рахунках.

 

Державного агентства України з питань кіно скасувало державну реєстрацію та анулювало прокатне посвідчення телесеріалу “Останній коп”, що демонструється на каналі “2+2”.

Про це повідомила прес-служба агентства – Укрінформ.

“26 жовтня у приміщенні Державного агентства України з питань кіно відбулося засідання Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно, під час якого експерти повторно переглянули телесеріал “Останній коп” на предмет дотримання вимог законодавства України у сфері кінематографії. За результатами перегляду, більшістю голосів (12 – за, 2 – проти) Експертна комісія  рекомендувала заборонити демонстрування і розповсюдження телесеріалу “Останній коп” на території України”, – зазначається в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 18 жовтня призначила позапланову перевірку телеканалу “2+2” (група “1+1 медіа”) через трансляцію ним серіалу “Останній коп” у відповідь на численні скарги щодо ознак порушення законодавства, зокрема пропаганди російських силових органів. Нацрада також мала намір звернутися до Держкіно з проханням переглянути прокатне посвідчення. Але канал повідомив, що у відповідь на претензії вони самі повторно звернулися до Держкіно.

 

Протягом середи, 26 жовтня, в районі проведення антитерористичної операції з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 28 випадків відкриття вогню по позиціях Збройних Сил України.

Про це інформує прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“На Маріупольському напрямку відбулось 19 обстрілів. В районах Широкиного, Талаківки противник вів вогонь з кулеметів, гранатометів та стрілецької зброї. Поблизу Красногорівки і Водяного обстріли сил АТО тривали з мінометів калібрів 82 мм та 120 мм, а вогонь ворожих снайперів зафіксовано неподалік Мар’їнки і Старогнатівки”, – йдеться в повідомленні.

На “донецькому” фронті, за даними штабу, бойовики 5 разів порушували “режим тиші”. В бік підрозділів ЗСУ біля шахти Бутівка окупанти стріляли з гранатометів, а в районі Авдіївки використали одночасно кулемети великого калібру, гранатомети різних систем та міномети 120 калібру.

“На Луганському напрямку зафіксовано 4 збройні провокації. В напрямку Кримського, Золотого, Новозванівки та Трьохізбенки проти українських підрозділів бойовики застосовували гранатомети, кулемети великого калібру, стрілецьку зброю”, – додали у прес-центрі.

 

Голова Комітету Верховної Ради з закордонних справ Ганна Гопко не береться прогнозувати дату надання безвізового режиму поїздок для українських громадян в країни Євросоюзу.

Про це вона сказала в ексклюзивному інтерв’ю кореспондентові Укрінформу у ФРН.

«Я боюся називати дати. Після всіх спроб, які робили політики», – говорить Гопко.

Вона сподівається на прийняття «до кінця року політичного рішення». І велику роль у цьому відіграє саме Німеччина, яка виступає за прийняття спочатку механізму, що дає змогу зупинити дію безвізового режиму у разі, наприклад, різкого збільшення кількості в’їздів громадян (і це стосується не лише України). Про проблему в наданні безвізового режиму Гопко говорила в понеділок у Берліні з представниками відомства федерального канцлера, МЗС ФРН і силових структур.

Гопко вважає, що Європа чекає від України певних гарантій того, що країна не зійде після отримання такого режиму зі шляху реформ, частину з яких вона почала як умову виконання майже півтора сотень критеріїв-вимог ЄС.

Вона зазначила, що безвізовий режим – це не лише питання подорожей, це питання символічне, “це елемент внутрішньополітичної стабільності в державі”. “Безвізовий режим, до якого Україна так довго йшла, – це ще один сигнал, у тому числі і для Путіна, що ЄС як співтовариство стоїть на боці українського народу, ще один спосіб вираження протидії російській агресії”, – додала парламентар.

 

Посли країн “Великої сімки”, а також голова Представництва ЄС в Україні звернулися з листом до Президента України Петра Порошенка, в якому наголошують на загрозах, які останнім часом виникають у боротьбі з корупцією в Україні, та необхідності продовжувати послідовну боротьбу з цим явищем. 

Про це Укрінформу повідомило поінформоване джерело в дипломатичних колах.

Відповідне письмове звернення Порошенкові було направлено за підписами посла Японії Шігекі Сумі, посла Канади Романа Ващука, посла Франції Ізабель Дюмон, посла Німеччини Ернста Райхеля, посла Італії Давиде Ла Чечиліа, посла Великої Британії Джудіт Гоф, посла США Марі Йованович, голови Представництва ЄС Х’юга Мінгареллі.

Автори листа насамперед відзначають, що “цінують зусилля і досягнення України в створенні комплексної системи, спрямованої на запобігання та боротьбу з корупцією”. Зокрема, вітається те, що “за останні два роки Україна створила кілька ключових органів по боротьбі з корупцією, таких як Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП)”. Відзначається, що створення Національного агентства з питань запобігання корупції та запуск системи електронного декларування “мають таку ж важливість”. Позитивно оцінюють дипломати також “важливі кроки, зроблені для обмеження простору для корупції, зокрема шляхом реформи банківського та енергетичного секторів, яка триває”.

Водночас глави дипломатичних місій країн “Великої сімки” та ЄС констатують, що із занепокоєнням спостерігають, як “протягом останніх тижнів кілька законодавчих ініціатив загрожують поставити цю важливу систему із боротьби з корупцією та програму реформ під загрозу”. Зокрема, на їхню думку, “деякі законопроекти, якщо будуть ухвалені, призведуть до послаблення системи електронного декларування і обмежать незалежність і повноваження НАБУ і САП у розслідуванні й переслідуванні у корупційних справах високого рівня”.

“Ми вважаємо, що повна незалежність від політичного втручання і безспірна компетенція цих спеціалізованих установ має першочергове значення для ефективної боротьби з корупцією”, – акцентують посли “Великої сімки” та ЄС.

Відповідно, вони вважають, що ці установи потребують “особливої уваги і підтримки” з боку Президента України. Зокрема, звертаючись до Президента України, автори листа пишуть, що “здатність цих структур виконувати свої обов’язки має бути надалі зміцнена, наприклад, забезпеченням відповідних засобів та ресурсів з метою забезпечення ефективного функціонування цих установ, неупередженості та досягнення відчутних результатів, а також шляхом реформ для вдосконалення судової системи, в якій вони працюють”. Що стосується інших державних установ, у тому числі Генеральної прокуратури України, то вони “повинні бути покликані повною мірою співпрацювати з вищезазначеними спеціалізованими установами у відповідності до Конституції та чинного антикорупційного законодавства”,  підкреслюється у зверненні.

Посли “Великої сімки” та глава Представництва ЄС також пишуть: “Ми вітаємо запуск системи електронного декларування 1 вересня 2016 року. Останні події, проте, викликали занепокоєння з приводу її повної функціональності. Беручи до уваги термін подачі декларацій, що наближається, ми закликаємо українські державні органи вжити всіх необхідних заходів для виправлення поточних технічних недоліків і забезпечення того, щоб отримані дані могли бути оброблені Національним агентством з запобігання корупції та використовувались в суді відповідними органами”. Також автори листа стурбовані тим, що “незадовго до 31 жовтня, терміну подачі декларацій, був висунутий проект закону, що призведе до ослаблення системи електронного декларування”.

У цьому контексті посли країн G7 в Україні та глава Представництва ЄС також підкреслили, що “у більш загальному плані” вони із занепокоєнням відзначають “періодично повторювані спроби внести до нещодавно ухвалених законопроектів зміни з метою звернути зі шляху тільки-но здійснених кроків із реформування”. “Такі ініціативи підривають суспільну та міжнародну довіру до зусиль України у проведенні реформ та суперечать зобов’язанням України перед міжнародними партнерами”, – висловили переконання вони.

На завершення, звертаючись до Президента Порошенка, автори листа ще раз наголошують: “Ми дуже високо оцінюємо Ваші попередні зусилля з впровадження антикорупційного законодавства”. І запевняють: “Ми розглядаємо боротьбу з корупцією як ключовий показник здатності України до реформування та залучення інвестицій і готові підтримати зусилля України в цьому напрямку”.

 

Президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови обговорив з главою нідерландського уряду Марком Рютте вирішення питання ратифікації Угоди про асоціацію ЄС-Україна з боку парламенту Нідерландів.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави – Укрінформ.

“Глава нідерландського уряду Марк Рютте поінформував про зусилля, які докладаються ним для вирішення питання ратифікації Угоди про асоціацію ЄС-Україна з боку парламенту Нідерландів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Порошенко наголосив на важливості пошуку взаємоприйнятного варіанту, який би розблокував процес ратифікації згаданої Угоди нідерландською стороною.

Співрозмовники домовились продовжувати координувати зусилля задля запобігання негативному сценарію.

Марк Рютте підтвердив незмінну позицію Нідерландів щодо надання безвізового режиму для українських громадян.

 

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк вважає, що Надію Савченко треба позбавити доступу до секретної інформації як представника Комітету з оборони і безпеки.

Про це він написав у Facebook – Укрінформ.

На думку Шкіряка, поїздкою до Москви Савченко показала, що не цінує ті величезні зусилля, яких доклали для її звільнення з РФ, і “не розуміє, як принижує вона статус представника української влади”.

“Депутат Савченко – член комітету з оборони та безпеки, з допуском до секретної інформації. Цього допуску її необхідно позбавити – як мінімум до отримання висновків СБУ про наявність або про відсутність контактів з противником. Сподіваюся, Верховна Рада вживе негайно належних заходів”, – написав Шкіряк.

Він вважає, що факт вільного проїзду в РФ народного депутата України, яка перебувала під судом, означає, що їй хтось дав гарантії безпеки і хтось забезпечив її безперешкодний допуск. “І цим “хтось” може бути тільки ворог України. І якщо для Надії Савченко має хоч якесь значення громадська думка і повага співвітчизників, то вона повинна сказати, за яких обставин відбувся її візит до Москви, чи вела вона з кимось переговори, хто забезпечив їй проїзд. І ця інформація, враховуючи схильність депутата до “вигадок”, має бути перевірена Службою безпеки України”, –  резюмував Шкіряк.

 

Кремль не буде реагувати на приїзд народного депутата Надії Савченко до Москви.

Про це заявив у середу прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, інформує ТАСС.

“Всі юридичні дії щодо Савченко були виконані, їй не закритий в’їзд на територію РФ”, – сказав він.

При цьому Пєсков зазначив, що приїзд на засідання суду по справі Карпюка і Клыха Надії Савченко з Кремлем не узгоджувався. “Ні, немає необхідності в цьому”, – пояснив він.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Верховний суд Росії розглянув апеляцію по справі українських політв’язнів Миколи Карпюка та Станіслава Клиха і залишив вирок у силі.

 

Нардеп Ігор Луценко, соратник Надії Савченко, категорично проти її поїздки, він вважає, що вона може знову стати заручником Путіна.

Про це він повідомив в ефірі телеканалу “112 Україна” – Укрінформ.

“Путін – божевільний, і від нього можна всього очікувати”, – сказав він.

Луценко зазначив, що соратники по партії нічого не знали про плани Савченко. “Ми дуже здивовані її вчинком і, якби знали заздалегідь, спробували б переконати її цього не робити”, – сказав він.

У свою чергу, народний депутат Борислав Береза вважає, що Савченко не повинна була їхати в Москву, бо в РФ її можуть знову взяти в заручники.

Про це він написав у Facebook.

“Росія для українців зараз заборонена територія. Це треба запам’ятати і до цього треба звикнути. Ворогові не можна давати козир. А те, що ворог підлий і підступний – ніхто не заперечуватиме”, – написав він.

Водночас нардепт Віктор Кривенко / БПП / вважає, що Савченко щиро підтримує українських в’язнів, і її візит дуже важливий для Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Верховному суді РФ  слухатиметься апеляція на вирок українцям Карпюку та Клиху, яких засудили в Росії за обвинуваченням в участі у бойових діях на стороні чеченських сепаратистів у 1990-х роках.

Раніше народний депутат Верховної Ради Надія Савченко приїхала в Москву на слухання у справі Карпюка і Клиха.

Лідера Української національної асамблеї (УНА) Миколу Карпюка було затримано в Росії у березні 2014 року. Українського журналіста Станіслава Клиха затримали у вересні 2014 року на території РФ.

У травні 2016 року Верховний суд Чечні виніс їм вирок – обох визнали винними в участі у бойових діях на боці Республіки Ічкерія у 1990-х і засудили до 22,5 і 20 років колонії відповідно. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а їх зізнання були отримані російським слідством під тортурами.

У лютому 2016 року російська правозахисна організація “Меморіал” визнала Карпюка і Клиха політв’язнями.

 

У результаті вчорашнього обстрілу міста Попасна бойовиками незаконного збройного формування так званої ЛНР поранення дістав 15-річний підліток. 

Про це повідомляє прес-служба Національної поліції у Луганській області – Укрінформ.

“Учора, 25 жовтня, двічі з боку м.Первомайська (територія, тимчасово підконтрольна НЗФ «ЛНР») бойовики з артилерії обстріляли місто Попасна. В результаті вибуху снаряда у дворі будинку по вул. Гагаріна мінно-вибухову травму ділянки вилиці дістав 15-річний хлопець. Також вибухом пошкоджено два будинки, ворота гаража, огорожу, вікна, літню кухню і автомобіль ВАЗ 2109 на вул. Гагаріна”, – йдеться в повідомленні.

У прес-службі також уточнюють, що в результаті обстрілу згоріли господарські будівлі по вул. Київська (сарай і літня кухня), пошкоджено дах гаража, огорожу по вул. Київська, водонасосну станцію «Черемушки», вікна в п’ятиповерховому будинку по вул. Бахмутська і автомобіль ВАЗ 2199, який був припаркований поряд з будинком.

 

Росія, всупереч домовленостям, досягнутим у Берліні під час зустрічі у нормандському форматі, не допускає представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста до українських заручників у окупованих районах сходу України. 

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час вручення вірчої грамоти Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яном Пєклом, повідомляє прес-служба Глави держави.

“Сьогодні ми отримали офіційну відмову щодо відвідання представникам найширшої гуманітарної місії – Міжнародної організації Червоного Хреста. Їм знову було відмовлено в допуску до наших заручників”, – сказав він.

Президент акцентував увагу посла Польщі на тому, що Росія не хоче виконувати взяті на себе домовленості. “Це є категорично неприйнятним, коли домовленості не виконуються”, – підкреслив Порошенко.

Він наголосив також на неприпустимості невиконання домовленостей щодо режиму припинення вогню як по всій лінії зіткнення, так і в зоні розведення сторін.

 

У Сирії в результаті повітряних ударів по селу, підконтрольному опозиції у провінції Ідліб, загинули щонайменше 22 особи, в тому числі семеро дітей.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на Сирійську обсерваторію з прав людини.

“Військові літаки атакували кілька місць в селі Хаас, в тому числі початкову та середню школи, убивши щонайменше одного вчителя, а також дітей”, – заявили в організації.

Як повідомляє агентство, у свою чергу по сирійському державному телебаченню з посиланням на військове джерело повідомили, що в результаті атаки на Хаас було вбито кілька повстанців, однак про школу нічого сказано не було.

За даними агентства Anadolu, удари нанесли ВКС Росії.

 

Президент України Петро Порошенко звільнив своїми указами від люстрації дев’ятьох високопосадовців.

Про це заявила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко на прес-конференції в Укрінформі.

“Є 9 указів Президента щодо повернення. Вони стосуються виключно вищого офіцерського складу для забезпечення обороноздатності країни. За аналізом Міністерства юстиції, тільки один випадок ми вважаємо штучним, коли Терещуку надали право і звільнили його від люстрації, тому що він не носив найвище офіцерське звання військових формувань і був штучно на дуже стислий термін переведений до Національної гвардії виключно для того, аби щодо нього не застосовувати заборону. І після цього він знову був повернутий в органи МВС”, – сказала Козаченко.

Утім, вона зауважила, що відповідальність за таке рішення не покладала б виключно на Президента. Відповідальність треба розділити з відповідним комітетом ВР, за рекомендацією якого Порошенко і прийняв таке рішення.

 

Національна рада реформ засудила інформаційну кампанію проти голови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

Про це заявив на брифінгу в Адміністрації Президента України секретар Нацради реформ, заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Петро Порошенко звернув увагу всіх на прикру ситуацію, як ми спостерігаємо сьогодні з інформаційною кампанією проти голови Національного банку Валерії Гонтаревої. Усі присутні  члени Національної ради реформ засудили публічну травлю, яка має відверто замовний характер і негативно впливає на роботу Нацбанку України, а в умовах інформаційної війни, яка ведеться проти нашої держави, є одним із дестабілізуючих факторів”, – заявив Шимків.

Він підкреслив, що “в умовах, коли Україна має виконувати цілу низку зобов’язань, а національна валюта набула стабільності”— це неприпустимо.

“Національна рада реформ висловлює підтримку Валерії Олексіївні та закликає до конструктивного діалогу всіх політичних сил в державі. Така позиція була підтримана, зокрема, бізнес-асоціаціями: Американською торгово-промисловою палатою в Україні, Європейською бізнес-асоціацією та іншими учасниками Нацради реформ”, – заявив секретар Нацради.

Шимків додав, що замовники інформаційної кампанії проти Гонтаревої відомі: “Їх мета — дестабілізація банківської системи України”.

Він також розповів, як більшість із цих замовників знаходили фінансування для свого бізнесу: “Збір грошей з громадян України, внутрішнє кредитування через банківські структури, а потім банкрутування фінансових установ, а після цього держава повинна була відшкодовувати. Отакий у них був бізнес”.

Заступник глави АПУ зазначив, що під керівництвом Гонтаревої у банківській системі було наведено лад, і ці схеми зникли. “Якщо ми подивимося кількість збережених коштів, це — понад 6 млрд грн кошторису Нацбанку”, – додав він.

“Коли я був у Вашингтоні, разом з Гонтаревою, ми зустрічалися з усіма організаціями, куди встигли добігти ті, хто зараз розхитує ситуацію – їх ніхто там серйозно не сприймає. Це просто даремно витрачені кошти. Якщо в когось є гроші, то хай це робить. Бажано, звичайно, щоб вони тут займалися, а не оплачували невідомо кого у Сполучених Штатах”, – сказав Шимків.

Інформкампанію “з розхитування Нацбанку” прокоментував і міністр фінансів Олександр Данилюк: “Ми знаємо добре Валерію – її розхитати неможливо”.

 

Активізація демонстрації військової потужності  Росії в регіоні становить загрозу безпеці не лише регіону, а й всієї Європи.

Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайтє у Вільнюсі на спільній прес-конференції з президентом Естонії Керсті Кальюлайд, коментуючи повідомлення ЗМІ про можливу дислокацію в Балтійському морі російських суден, здатних нести ядерні боєголовки, інформує Delfi – Укрінформ.

“Якщо така ситуація підтвердиться, то це демонструє лише одне: ескалація між Сходом і Заходом демонстративно загострюється”, – сказала Грібаускайтє, зазначивши, що офіційно ця інформація ще не підтверджена.

Так, раніше ЗМІ, посилаючись на оборонні джерела в Брюсселі, повідомили, що Росія може направити в Балтійське море групу суден, серед яких два судна з ракетними комплексами дальнього радіусу дії “Калібр-НК”, які можуть нести ядерні боєголовки.

Президент Литви також нагадала, що ще раніше йшлося про дислокацію для навчань ракетних комплексів “Іскандер” в Калінінградській області, які також можуть бути оснащені ядерними боєголовками, і назвала такі дії Росії “відкритою демонстрацією агресії не тільки проти нашого регіону або Балтійських країн”.

“Немає ніяких сумнівів у тому, що це спрямовано не проти Балтійських країн, а проти європейських столиць, – зазначила президент. – Це демонстративне підвищення напруги між Сходом і Заходом, яке Балтійські країни вже давно констатували. З кожним днем це стає дедалі очевидніше”.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні в Міноборони Латвії заявили, що відправка російських малих ракетних кораблів (МРК) ЧФ Росії, носіїв крилатих ракет в Балтійське море, є заходом психологічного впливу.

 

Іспанський порт на африканському узбережжі обслуговує російські кораблі – експерт

Іспанський порт, який находиться на африканському узбережжі, обслуговує російські кораблі. Про це в ефірі “5 каналу” заявив політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач, передає УНН.

“Є один цікавий нюанс – це користування портовою інфраструктурою Іспанії, зокрема порту Сеута, який знаходиться на африканському узбережжі. Місто Сеута належить Іспанії. Там російські кораблі заправляються, роблять технічні зупинки, обслуговуються. А Іспанія, як відомо, є членом НАТО, і виникло у багатьох членів Альянсу питання, занепокоєння – чим взагалі займається Іспанія як член НАТО. Можливо буде це питання підняте на саміті”, – заявив експерт.

Нагадаємо, 15 вересня Рада ЄС продовжила на 6 місяців дію обмежувальних заходів ЄС, пов’язаних з діями проти територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, щодо громадян та юридичних осіб з РФ і України.

Ці санкції включають заморожування активів і заборону на поїздки щодо 146 осіб і 37 організацій. Вони були продовжені до 15 березня 2017 року.

 

Іспанія може припинити співпрацю з Росією щодо дозаправлення у своєму порту важкого авіаносного крейсера РФ “Адмірал Кузнєцов”.

Про це йдеться в оприлюдненій у середу заяві Міністерства закордонних справ Іспанії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Останні заявки про зупинки (від російської сторони щодо користування інфраструктурою портів Іспанії – ред.) будуть переглянуті з огляду на інформацію, яку ми отримали від наших союзників та від російської влади”, – заявили у Мадриді.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що в Альянсі виникає все більше занепокоєнь у зв’язку з переходом російського важкого авіаносного крейсера “Адмірал Кузнєцов” та допоміжних суден у регіон Середземного моря для подальшої участі у військовій діяльності у Сирії.

Відповідаючи на запитання про те, що союзник по НАТО Іспанія співпрацює з російською стороною у питанні постачання палива для авіаносної групи, глава Альянсу відзначив, що це є правом кожної окремої нації визначати свою політику у цій сфері.

 

У Кремлі спростували інформацію про злом особистої поштової скриньки помічника президента РФ Владислава Суркова, заявивши, що він не користується електронною поштою.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав опублікований хакерами документ “цікавим” і підтвердив, що в Кремлі з ним ознайомилися, повідомляє “Інтерфакс” – Укрінформ.

“Ознайомилися. Цікавий документ. Можу сказати: це не він (Сурков). Більше того, можу додати: він не користується електронною поштою. Взагалі”, – сказав Пєсков журналістам.

“Тому хтось неабияк попітнів, верстаючи цей документ”, – сказав прес-секретар президента РФ.

Як повідомляв Укрінформ, нещодавно організація українських хакерів “КіберХунта” заявила, що зламала листування помічника президента РФ Владислава Суркова. Хакери стверджують, що опубліковані документи – це план по дестабілізації України, який був у дипломатичному листуванні Суркова з його помічником Карповим П.М. (він для конспірації підписує документи псевдонімом Павлов Микола Миколайович). Раніше народний депутат Надія Савченко упізнала у Карпові одного зі своїх викрадачів.

Організація опублікувала документи під заголовком “План першочергових заходів по дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні “Шатун”, який нібито був розрахований на період з листопада 2016 по березень 2017 року. Серед них також було представлено план про федеральний статус Закарпаття.

Зі свого боку, Служба безпеки України призначила експертизу цього нібито е-mail листування Суркова. За словами керівника апарату голови СБУ Олександра Ткачука, зміст окремих обнародуваних файлів співпадає з матеріалами, які вилучалися СБУ під час обшуку у рамках кримінального провадження, пов’язаного з розслідуванням сепаратистських рухів на Закарпатті.

 

У нинішньому парламенті України є 21 народний депутат, який підпадає під дію закону про очищення влади.

Про це заявила голова Ради ГО “Громадський люстраційний комітет” Олександра Дрік на прес-конференції в Укрінформі.

“У нинішньому складі парламенту є 21 народний депутат, на якого розповсюджуються люстраційні заборони. Поки діє закон про очищення влади, тобто протягом 10 років, вони не можуть бути ні міністрами, ні прокурорами, ні податківцями, вони не можуть займати ніякі посади в органах виконавчої влади”, – сказала Дрік.

За її словами, саме тому ці народні депутати, які у більшості своїй представляють Опозиційний блок, звернулися до Конституційного суду із проханням скасувати ті норми закону, які їм забороняють доступ до органів виконавчої влади.

“Конституційний суд більше 1,5 року у порушення законів розглядає люстраційний закон і не може винести рішення. Наступне таке засідання відбуватиметься завтра. Це означає, що Конституційний суд, який у 15 разів порушив строки розгляду цього закону, вчергове спробує цей закон скасувати”, – підкреслила експерт.

Вона також зауважила, що складність цього процесу полягає у тому, що третина складу КСУ – це ті судді, які у 2010 році допомогли Януковичу узурпувати владу.

Голова Ради ГО закликала усіх небайдужих прийти завтра під стіни КСУ і долучитися до акції протесту для захисту закону про люстрацію від скасування.

 

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко вважає, що треба з усіх трибун говорити про порушення прав жінок і дітей внаслідок російської агресії на Донбасі, оскільки  в міжнародних структурах дуже мало інформації про це.

Про це вона написала у Фейсбуці за результатами зустрічі у штаб-квартирі ООН з виконавчим директором “ООН – Жінки” Фумзіле Мламбо-Нгука та дискусій в офісах Спеціального представника Генсека ООН з питань сексуального насильства в конфліктах та Спецпредставника Генсека ООН з питань дітей та збройних конфліктів – Укрінформ.

“В усіх цих структурах дуже мало інформації про справжній стан речей на окупованих територіях Донбасу, отже, всі порушення прав дітей і жінок з боку РФ на Донбасі, втягування їх у конфлікт не відображені в щорічних доповідях Генсека, і це неправильно. Надала спецпредставникам фактаж, запросила відвідати Україну, висловила позицію, що насильство над жінками і дітьми з боку окупантів на Донбасі має бути відображено в щорічній доповіді. На жаль, війна зараз іде і в Європі! І розв’язала цю війну РФ”, – написала Геращенко.

Вона зауважила, що всіх присутніх на відкритих дебатах дуже здивувала поведінка постійного представника РФ при ООН і Радбезі ООН Віталія Чуркіна, який не дав їй права на репліку.

“Дипломати з інших країн були вражені і пообіцяли українській стороні перевірити регламент, чи таке взагалі можливо, бо ж на їхній пам’яті головуючий уперше відмовив у репліці після своїх хамських випадів на адресу України і заявив, що ви отримаєте право на репліку після 100 виступаючих. Що ж, це всі помітили, а значить, усі зрозуміли, що шокуючі цифри про українські втрати внаслідок російської агресії – правда”, – зазначила віце-спікер.

Геращенко також акцентувала увагу на тому, що українська проблематика звучала тільки в її виступі, “і це жах, що навіть європейські країни не до кінця усвідомлюють, що в Європі є справжня війна, від якої страждають жінки і діти, яких вбивають з російської зброї, гвалтують, залякують, хапають у полон”.

“Це означає, що ми маємо довбати найконсервативніші структури, кричати про Україну з усіх трибун, не дати їм забути про страждання українців, бо це і є мрія Кремля: заговорити, заколисати, а як хтось їм про їх беспредельство нагадує, то заткнути рота”, – резюмувала вона.

 

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що координатор від ОБСЄ Тоні Фріш наразі перебуває на тимчасово окупованій території Донбасу і, можливо, йому вдасться зустрітися з українськими заручниками.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

«Координатор від ОБСЄ в гуманітарній групі Т. Фріш в ці дні перебуває на окупованому Донбасі, сподіваємося, він отримає доступ до наших заручників – вперше за півтора року», – зазначила Геращенко.

У цьому зв’язку, за її словами, гуманітарна група сьогодні не збирається в Мінську, а чекає на результати поїздки Фріша.

«Українська сторона готова зібратися в будь-який день, аби тільки був реальний прогрес у питанні звільнення заручників. Але на сьогодні це питання заблоковане. Про це, до речі, і про відповідальність РФ в питанні негайного звільнення заручників (а серед них на сьогодні на окупованих територіях – 5 жінок) я говорила і на відкритих дебатах в Раді Безпеки ООН», – додала парламентарій.

 

Лілія Коц, про затримання якої на Донбасі заявляють терористи “ДНР”, ніяк не причетна до ОУН.

Про це кореспондентові Укрінформу сказав голова ОУН Богдан Червак – Укрінформ.

“Ця пані до ОУН не має жодного відношення”, – заявив він.

Як уже повідомлялося, терористи поширили через так зване “МГБ ДНР” та сепаратистські видання інформацію про затримання Лілії Коц, начебто уродженки села Новий-Розділ Львівської області, 1988 року народження, яка нібито є учасником організацій “Правий сектор” і “ОУН”.

За інформацією Громадського, командир добровольчого батальйону “ОУН” (насправді – частини батальйону, яка залишилася після входження добровольців-оунівців до ЗСУ, – ред.) Микола Коханівський спростовував приналежність Лілії Коц до батальйону. “Я бачив її раз біля тренувальної бази батальйону, але вона так і не долучилась до наших лав”, – сказав він.

Речник “Правого сектору” Артем Скоропадський зазначив, що Коц не була ані активістом, ні волонтером організації.

Терористи повідомляють, що українку затримали за підозрою в підготовці викрадення бойовика “ДНР”. Вона нібито “домовилася в соцмережах про особисту зустріч з метою його викрадення та вивезення на територію України”.

 

Упровадження електронного декларування є продовженням процесу люстрації у країні.

Про це заявив народний депутат України Єгор Соболєв на прес-конференції в Укрінформі.

“Зараз найважливіше – це впровадження законодавства про е-декларування. Я отримую усе більше дзвінків від народних депутатів із зовсім детальними запитаннями. Видно, що абсолютна більшість високопосадовців зрозуміли, що закон почне діяти і вони мають його виконувати. Я думаю, що це той унікальний час, коли суспільство зіштовхнеться з правдою. Це є продовження люстрації”, – сказав Соболєв.

На його переконання, навіть журналісти, які займаються розслідуваннями, не уявляють, наскільки тотально обкрадається суспільство і які казкові статки мають ті, хто організовує цю систему.

Він підкреслив, що кожен чиновник, політик, суддя, прокурор чи офіцер поліції, який покаже казкове майно, має одразу стати проблемою для громадян.

“Тепер найважливіша проблема – позбутися людей, які не можуть пояснити своє майно. Коли таких людей не буде у судовій системі, а ви знаєте, що у парламенті ми лише за вересень 900 суддів звільнили за їхнім бажанням, що є прекрасним механізмом самоочищення суддів, які не готові проходити нові конкурси, не готові відкривати декларації і не готові жити по-новому, коли таких людей ми позбудемося в прокуратурі, в державних адміністраціях, а головне – в політиці, тоді можна буде сказати, що люстрація вдалася”, – наголосив нардеп.

Він також констатував, що після того, як е-декларування стане нормою, наступною ціллю є не дозволити йти на вибори тим, хто не може пояснити своє майно.

“Такий законопроект уже зареєстрований у парламенті, він півтора року успішно блокується клептократами у Раді, але ми його все одно проведемо і цей закон буде діяти”, – запевнив Соболєв.

 

У Сколково із зали засідань, де проходить форум «Відкриті інновації», евакуювали його учасників, у тому числі прем’єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.

Про це повідомляє Мeduza – Укрінформ.

“Під час дискусії ведучий попросив «з метою безпеки залишити приміщення».

За даними ТАСС, у будівлі сталася пожежа. РІА Новини повідомляє про кілька різких звуків”, – йдеться у повідомленні.

У службі пожежної безпеки розповіли, що сталося коротке замикання, що викликало пожежу. ТАСС повідомляє, що його вже загасили.

У корпусі, де проходить форум, стоїть відчутний запах гару і висить легкий дим.

 

Коштів на підвищення зарплат та пенсій вистачить.

Про це віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив журналістам після завершення засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Кошти, які нам потрібні на підняття мінімальної заробітної плати в державному секторі, нам треба невеликі. Я думаю, що ми їх знайдемо, та в проекті державного бюджету України ми відобразимо їх”, – сказав Розенко.

За його словами, у першу чергу кошти можна буде знайти шляхом збалансування видатків та доходів.

Він нагадав, що уряд пропонує підвищити мінімальну заробітну плату вдвічі – до 3200 грн з 1 січня 2017 року, а з 1 грудня цього року українські пенсії підвищаться на 10%.

Що ж стосується приватного сектору, наголосив Розенко, тут підприємцям потрібно буде попрацювати над тим, що люди мали гідну оплату праці. Особливо тим, хто офіційно сплачує своїм робітникам мінімальну заробітну плату, а все інше — у конвертах. “Ми таким чином підвищуємо рівень заробітної плати, з якої буде сплачуватися єдиний соціальний внесок”, – сказав він.

Розенко додав: “Є у державного сектору 2,5 місяці для того, щоб довести до цієї норми”.

 

Кабінет міністрів має намір найближчим часом внести на розгляд Верховної Ради законопроект, яким пропонуватиме народним обранцям “відв’язати” зарплати чиновників від мінімальної заробітної плати.

Про це міністр соціальної політики Андрій Рева сказав журналістам після завершення засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо ми хочемо реально та серйозно підняти мінімальну заробітну плату, потрібне політичне рішення парламенту, щоб «відв’язати» мінімальну заробітну плату від окладів високопосадовців. Це, до речі, буде дуже цікавим тестовим завданням для народних депутатів», – сказав Рева.

 

У Миколаєві активісти заблокували в їдальні, яка знаходиться в приміщенні облдержадміністрації, учасників «Південного форуму», організованого прихильниками «Українського вибору» Віктора Медведчука.

Між двома групами людей стоїть кордон поліції в повній амуніції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В адміністрацію зайшли сепаратисти, яких охороняє поліція. Ми хочемо туди увійти, а нас не пускають. Ми знаємо, що форум начебто присвячений питанням децентралізації, але впевнені, що там лунатимуть проросійські лозунги», – розповідають активісти, які зібралися біля приміщеня їдальні.

Їх намагається заспокоїти особисто начальник ГУНП в Миколаївській області Юрій Мороз. Він каже, що там, всередині, немає ніякого форуму, там люди пють каву.

Згодом у приміщення таки впускають частину активістів, це, зокрема, представники «Свободи» та громадського корпусу «Азов». Між ними і начебто людьми від «Українського вибору» спалахує словесна перепалка. Поліція не дає їй перейти у бійку.

Наразі пристрасті дещо вгамувалися, учасники форуму розійшлися, але поліція не залишає приміщення ОДА.

Варто зазначити, що кілька місяців тому проведення подібного форуму в Миколаєві закінчилося силовим протистоянням. Тоді агресивно налаштовані проукраїнські активісти увірвалися до зали, де проходило зібрання, і закидали її димовими шашками, відбулася штовханина, пошкоджено меблі.

Наразі невідомо, хто дав дозвіл проводити подібне зібрання в їдальні, яка знаходиться в приміщенні ОДА.

 

Кабінет міністрів затвердив пілотний проект про систему інформування власників нерухомості про статус їх власності в реєстрі.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це один з механізмів, який ми імплементували в “антирейдерський закон”. Уже зараз можна реєструватися на сайті Мін’юсту в електронному кабінеті, вказавши номер телефону, і отримувати інформацію про своє майно цілодобово”, – сказав міністр юстиції Павло Петренко.

За словами міністра, у разі внесення до реєстру будь-яких змін чи спроби будь-якої особи отримати дані з реєстру нерухомості, власники, які зареєструвалися в системі, отримуватимуть “миттєві повідомлення”.

Петренко додав, згодом цей проект пошириться на всю країну.

 

Система оплати праці в Україні буде реформована.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав на засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Труд українських громадян повинен нормально оплачуватися. І ми сьогодні для цього зробимо перший крок», – сказав Гройсман.

Він переконаний, що підходи до оплати праці необхідно змінювати. Нині є велика проблема у країні, прожитковий мінімум та мінімальна  зарплата не співставні. «Людина, яка йде на мінімальну заробітну плату, не може забезпечити собі проживання», – обурився Прем’єр.

Крім того, ненормальним, на його думку, є співвідношення мінімальної та середньої заробітної плат. Середня заробітна плата в нас зростає, а мінімальна, за його словами, зростає меншими темпами, і це треба змінювати.

 

Уряд Башара Асада на півночі Сирії розбомбив повстанців, підтримуваних Туреччиною, яка вже понад два місяці проводить в Сирії військову операцію «Щит Євфрату».

Унаслідок обстрілу загинули двоє повстанців, ще п’ятьох поранено, повідомляє Reuters із посиланням на джерело в турецькій армії – Укрінформ.

«Гелікоптер, який, як вважається, належить сирійським урядовим силам, скинув барельні бомби на підтримуваних Туреччиною повстанців на півночі Сирії у вівторок», – йдеться в повідомленні.

Як зазначалося, сирійська армія минулого тижня попередила, що збиватиме будь-які турецькі військові літаки, які зайдуть у повітряний простір Сирії у відповідь на авіаудари Туреччини, здійснювані в північній Сирії.

Наразі триває вже 64-й день операції «Щит Євфрату», яку з 24 серпня проводить Сирійська визвольна армія за підтримки ЗС Туреччини і сил міжнародної коаліції на чолі зі США.

 

Умовою відновлення безпеки в Європі є деокупація Криму та виведення російських військ з Донбасу.

Про це під час зустрічі у Варшаві з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич, інформує  польське оборонне відомство.

“Умовою нормалізації і відновлення безпеки в Європі є виведення російських військ з території України, як з Донбасу так і Криму”,- заявив Мацеревич.

Він задекларував подальшу підтримку України у контексті євроатлантичної інтеграції і питаннях національної безпеки, називаючи польсько-українську співпрацю як “один з найважливіших пріоритетів закордонної політики РП”.

Польський міністр констатував, що попри складні історичні суперечки у питаннях майбутнього і незалежності Польща завжди підтримуватиме Україну.

Зазначається, що у ході розмови Климпуш-Цинцадзе подякувала польському міністру за допомогу Варшави для Києва, що включає не лише політичну й військову співпрацю, але й реабілітацію українських військовослужбовців в РП. Вона наголосила на великому значенні спільних військових навчань і створення спільної литовсько-польсько-української бригади ЛИТПОЛУКБРИГ. Віце-прем’єр-міністр України зазначила, що Польща найкраще розуміє ситуацію в Україні і відчуває загрозу, що стосується російської агресії.

Інформується, що під час зустрічі піднімалися також питання співпраці оборонно-промислових комплексів обох країн, останній раунд переговорів в Нормандському форматі, а також значення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

 

Польща відкликала генерала Януша Боярського з посади начальника військової академії НАТО в Римі з огляду на виявлення військовою жандармерією РП порушень в діяльності військового.

Про це інформує  міністерство національної оборони РП – Укрінформ.

“Підтверджую, що рішенням міністра національної оборони генерала Януша Боярського було відкликано із займаної посади і зобов’язано повернутися до країни з метою складання пояснень у справах, вказаних військовою жандармерією, що стосуються порушень”,- йдеться в повідомленні виконувача обов’язків речника глави МНО Катажини Якубовської.

Зазначається, що Боярський перебуватиме у кадровому резерві міністра до наступного рішення.

Як зазначають польські ЗМІ, у глави МНО Польщі Антонія Мацеревича віддавна були непрості відносини з генералом Боярським.

 

Селяни вимагали відкриття нового пункту пропуску з Угорщиною на Закарпатті

Сьогодні кілька десятків місцевих мешканців на Закарпатті с. Велика Паладь зібралися під стінами Великопаладської сільської ради з вимогою відкрити контрольно-пропускний пункт “Велика Паладь — Нодьгодош” на кордоні з Угорщиною, передає кореспондент УНН.

За словами місцевих мешканців, обіцянки щодо планів відкрити новий пункт пропуску на українсько-угорському кордоні вони чують вже більше 10 років, однак справа з місця так і не зрушила. Від села до кордону трохи більше трьох кілометрів, і угорська сторона вже навіть зробила нову дорогу до лінії держкордону. З мітингувальниками зустрівся голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, який пообіцяв, що дорогу з української сторони обласна влада бере на себе. Однак рішення про відкриття пункту пропуску має вирішуватися на рівні Кабінету Міністрів.

“Я особисто передам ваші вимоги прем′єр-міністру України, який, до речі, у листопаді матиме зустріч зі своїм угорським колегою. Розвиток транскордонної інфраструктури завжди був і є важливим для обох країн”, — зазначив Г. Москаль.

Після зустрічі з селянами керівництво Закарпатської області, представники місцевого самоврядування, угорські дипломати попрямували до українсько-угорського кордону, аби на місці оцінити масштаби робіт, якщо рішення про відкриття пункту пропуску все ж буде ухвалено.

“Зробити дорогу і збудувати інфраструктурні об′єкти не потребуватиме значних коштів та зусиль, натомість користі від нового пункту пропуску буде у рази більше. Це і можливість для місцевих мешканців користуватися правом малого прикордонного руху, як на авто, так і велосипедами та пішки. Окрім того, ми бачимо, що зараз пункти пропуску на кордоні з країнами ЄС не завжди пораються з потоками транспорту, що перетинає кордон. Та й треба розуміти, що Україна все ж таки отримає безвізовий режим з ЄС, і тоді такі пункти пропуску користуватимуться неймовірним попитом”, — розповів голова Закарпатської ОДА, перебуваючи на лінії держкордону з Угорщиною.

Нагадаємо, що тиждень тому ініціатива відкриття нового пункту пропуску зі спільним митним та прикордонним контролем у с. Велика Паладь вже обговорювалася керівництвом Закарпатської області з міністром фінансів Угорщини.

 

В.Муженко назвав пріоритетом комплектування бойових підрозділів фахівцями

Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних сил України, генерала армії України Віктор Муженко визначив пріоритетом кадрового менеджменту ЗСУ комплектування бойових підрозділів та резерву першої черги лише підготовленими фахівцями. Про це начальник Генштабу повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

“За підсумками зборів керівників кадрових органів Збройних сил України визначаю основні пріоритети: комплектування бойових підрозділів та резерву першої черги повинно здійснюватися тільки підготовленими фахівцями; при призначенні на вищі посади необхідно відбирати не тих, хто догідливий і слухняний, а найбільш достойних військових професіоналів, які мають гідність, авторитет і непорушні цінності; за найменші прояви корупції в кадрових органах буде миттєве і радикальне рішення”, – зазначив В.Муженко.

Як зазначили у прес-службу Генштабу, під час зборів з керівниками кадрових органів ЗСУ було надано оцінку результатам звільнення у 2016 році військовослужбовців, призваних під час мобілізації, та ефективності заходів щодо залучення на військову службу шляхом укладання контрактів. Крім того було оцінено результати відбору, переміщення, призначення військовослужбовців для комплектування посад офіцерського та сержантського складу ЗСУ.

“Учасники зборів особливу увагу приділили комплектуванню посад командирів взводів, рот (батарей), батальйонів (дивізіонів), та удосконаленню алгоритму прийняття кандидатів на військову службу за контрактом військовими комісаріатами і військовими частинами. Пріоритет доукомплектування надаватиметься, як і нині, бойовим військовим частинам”, – сказано у повідомленні.

 

 

25 жовтня бойовики 3,5 годиниобстрілювали Мар’їнку.

Про цеповідомляє  прес-центр АТО – Укрінформ.

“25 жовтня о 19.05 черговий обстріл з боку незаконних збройних формувань ОРДО змусив знову здригнутися мешканців Мар’їнки. Ворог упродовж 3,5 годин гатив по населеному пункту з мінометів калібром 120 мм та 82 мм, ручних протитанкових гранатометів, різноманітних систем стрілецької зброї, зокрема великого калібру. Обстрілювали вони місто з напрямку селища Трудівські Петровського району Донецька, йдеться в повідомленні.

Як зазначається, спостережна група української сторони СЦКК за повідомленням місцевого підрозділу ДСНС України прибула на місце події і зафіксувала наслідки тривалого обстрілу, який призвів до значних збитків, завданих майну мешканців приватного сектору.

Так, по вулиці Петра Карпова від розриву боєприпасу  РПГ-18 та влучань куль   зброї великого калібру на одному з подвір’їв зайнялась пожежа.

А по вулиці Шевченка ушкодження отримали 5 маєтків. Міна калібром 120 мм, яка розірвалася посередині вулиці, наробила чималої шкоди. Уламки, що розлетілися майже в усі боки, посікли паркани, стіни та вікна навколишніх будинків.

 

Остання зустріч країн “нормандського формату” в Берліні продемонструвала, що Москва продовжує невиконання своїх зобов’язань, надалі порушує суверенітет України та заводить мінський процес у глухий кут. Тому Захід маєоголосити “Мінськ” неефективним інструментом та шукатинові шляхи врегулювання ситуації, зберігаючи при цьому санкції протиРосії.

Таку позицію висловив, відповідаючи на запитання власкора Укрінформу, директор з питань прав людини американського Інституту Маккейна (США) Девід Крамер.

“Останні зустрічі в Мінську, а також зустріч у нормандськомуформаті в Берліні не дають сподівань на краще. У Берліні домовились, що міністри закордонних справ створять “дорожню карту” впродовж наступногомісяця, що само по собі не вселяє відчуття терміновості. Але що найбільш важливо – немає причин віритиПутіну, Лаврову, Суркову чи будь-кому іншому. Вони досі брешуть про факти присутності російських військ на сході України, як це було на самому початку з Кримом”, – зауважив експерт.

Водночас, він підкреслив, що позитивні сигнали в Берліні все ж мали місце. “Можна дійсно висловити вдячність Ангелі Меркель за ту жорстку лінію, яку вона зберегла попри проблеми в серединіїї урядової коаліції, а також виклики, які постали перед усім Євросоюзом, коли деякі уряди в Європі хочуть скасувати санкції проти Росії”, – відзначив Крамер послідовність німецького канцлера.

У цьому зв’язку він підкреслив, що американський президент мав би надати Меркель “більшу підтримку з боку США, ніж вона має зараз”.

Відповідаючи на запитання, чи не пора Вашингтону стати повноправною частиною процесу врегулювання на сході України, Крамер зауважив: “Я ставлюся дуже критично до мінського процесу, і думаю, Захід має оголосити, що він не спрацює, це глухий кут. Це має зробити як раз не Київ, а ми”.

Він пояснив, щопісляпідписання Мінська-2 українська сторона продовжує нести втрати. “Росія ж не припиняєкидативикликміжнароднійспільноті, не виконуючисвоїзобов’язання та продовжуючипорушуватиукраїнськийсуверенітет і територіальнуцілісність”, – підкресливексперт.

 

Чотири члени Національного агентства із запобігання корупції щомісяця отримували до свого основного окладу дві надбавки та премію у розмірі місячної зарплати. У результаті замість одного стандартного окладу члени НАЗК отримували по чотири.

Про це  повідомляють  журналісти програми “Схеми”, спільного проекту Радіо Свобода та каналу “UA:Перший”, посилаючись на відповідь НАЗК Центру протидії корупції.

“Так, з квітня по вересень поточного року голова НАЗК Наталя Корчак отримала понад 700 тисяч гривень зарплати. Щомісяця голова НАЗК отримувала оклад у розмірі 35 тисяч гривень, 50% від окладу у вигляді надбавки за вислугу, 100% окладу як надбавку за інтенсивність та 100% окладу у вигляді премії”, – йдеться в повідомленні.

У липні та вересні поточного року всі чотири члени НАЗК отримали по 250% премії на додаток до окладу та надбавок.

“Критерії успішності роботи членів НАЗК визначали самі члени НАЗК. Вони вирішили, що треба себе преміювати. Вони вважають, що працюють досить успішно і виконують свої функції. Натомість те, що ми бачимо як антикорупційна організація зовні, НАЗК не забезпечило функціонування системи електронного декларування належним чином”, – повідомила Радіо Свобода юрист Центру протидіїкорупції ОленаЩербан.

 

Президент Петро Порошенко заявив, щорішення про підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн є спільною позицією глави держави, уряду та парламенту.

Про це він сказав у відеозверненні, розміщеному на офіційному  сайті  глави держави – Укрінформ.

«Сьогодні після ретельного обговорення з Прем’єр-міністром ухвалено важливе політичне рішення великої соціальної ваги. Воно є спільною моєю позицією, позицієюПрем’єр-міністраУкраїни, уряду та фракцій коаліції. Разом з побудовою Збройних Сил України першим пріоритетом влади, як тільки з’явилася ця можливість, стає боротьба з бідністю», – прокоментував Порошенко ініціативу щодо підвищення мінімальної зарплати.

 

“Глава” так званої “Луганської народної республіки” Ігор Плотницький підписав “указ” про перенесення на невизначений термін місцевих “виборів” глав адміністрацій, запланованих раніше на 6 листопада.

Про це повідомляє російський Інтерфакс – Укрінформ.

Усвою чергу “глава Донецької народної республіки” Олександр Захарченко також зупинив дію “указу” про місцеві “вибори”, призначені на 6 листопада 2016 року.

 

Служба безпеки затримала пропагандистку “русского міра”, яка активно розповсюджувала в соціальній мережі російського походження антиукраїнські матеріали та закликала до створення т.зв. “Сумської народної республіки”.

Про це інформує  прес-центр СБУ – Укрінформ.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України) Кримінального кодексу України.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 619

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua